Léto v centru, léto na pódiu Staré radnice

5. 6. 2017 - 31. 8. 2017
Stará radnice

Hledáme zpěváky, hudebníky, skupiny, divadelníky, prostě umělce. Hledáme Vás!
Červen i celé prázdniny Vám může patřit pódium v centru Brna na nádvoří Staré radnice. Scénu ozvučíme, nasvítíme, do prostoru nádvoří pod pódium umístíme stolky a židle, v kavárně pod věží uvaříme návštěvníkům dobrou kávu, natočíme pivo.

Léto v centru – pódium na nádvoří Staré radnice

A odměna? Dobrý pocit z hraní na nádvoří spojený s dobrovolnou odměnou kolemjdoucích. Zkrátka busking. Pokud máte zájem zahrát kolemjdoucím v centru města a pod širým nebem, přihlaste se na mail kalabova@ticbrno.cz

 

PROGRAM – Stará radnice

Jazzové nádvoří HAMU a JAMU – Jazzfest
22. 6. | 16.00

Solaris 3
24. 6. | 19.00

Hudební lahůdky - J. A. Hasse: Arminio - barokní opera
25. 6. 17.00 250 Kč
Láska a válka, život a smrt, čest a zrada – to jsou osudová dilemata, kterým čelí germánský hrdina Arminio a jeho protivník – a dříve i přítel – římský generál Varo. Bitva v Teutoburském lese, ve které v roce 9 n. l. Arminiovi germánští válečníci vyhladili tři římské legie pod Varovým vedením, tvoří závěr tohoto hudebního dramatu. Příběh plný zvratů a dramatických zápletek nezadržitelně směřující k osudovému závěru hudebně zpracoval jeden z nejslavnějších barokních skladatelů – Johann Adolph Hasse. Operu v scénickém komorním provedení po více jak 270 letech oživí soubor Plaisirs de musique, slovenský režisér Marek Mokoš a mezinárodní obsazení sólistů.

Milan Kašuba trio
28. 6. | 19.00
Kapela se představí ve složení: Milan Kašuba (kytara), Oldřich Svoboda (bass) a Roman Kobiela (bicí). V průběhu večera zazní slavné melodie a evergreeny z oblasti swingu, latinsko-americké hudby, tradičního a moderního jazzu.

Hudební lahůdky - Per cembalo obligato e flauto
29. 6. | 19.30 – Křišťálový sál Staré radnice 250 Kč
Hudební cesta Evropou kolem roku 1735. První polovina 18. století, období vrcholného baroka, bylo v Německu charakteristické míšením evropských hudebních stylů. V programu tedy uslyšíte hudbu J. S. Bacha inspirovanou francouzským a italským stylem, skladbu G. Ph. Telemanna ovlivněnou mimo jiné polskou lidovou hudbou a sonátu J. B. de Boismortier, který ač byl Francouz, nevyhnul se módnímu Italskému skladatelskému vlivu. Sonáty pro traverso a obligátní cembalo uslyšíte v podání české flétnistky Radky Kubínové a německého cembalisty Michaela Führera.

Tango Quarteto Re Campo
3. 7. | 19.00
Soubor Tango Quartteto ReCampo (Petr Zámečník-akordeon, Pavla Jahodová-violoncello, Jana Něničková-příčná flétna Lukáš Krejčí-perkuse) hraje tangové taneční i koncertní standardy, ale i méně známé kusy od Astora Piazzolly, Anibala Troila, Vicente Greca a dalších jihoameričanů v neotřelém periferním zvuku a aranžmá na pomezí starého tanga, jazzových inspirací a improvizace. To všechno Trio kombinuje s autorskými skladbami Petra Zámečníka v novém, současném stylu Moravia Tango ve kterém se mísí tango s moravskými a italskými melodiemi soudobou hudbou a improvizacemi. Kapela vystoupila od roku 2006 na mnoha koncertech i festivalech u nás i v zahraničí. Tangové produkce mohou být obohaceny zpěvem Kláry Šmahelové a tanečními kreacemi ve vlastní choreografii Markéty Ružičkové a Tomáše Juřičky.

Divadlo Druhý Pád - Náš život světský
11. 7. | 19.00
Lunapark dvou světáků. Podivuhodná atrakce. Populární hudba. Růže z papíru. Cukrová vata. Diabolky? Zimoviště ArtBar.

Xavier Baumaxa
13. 7. | 19.00
lního charakteru, se stále větším geografickým a mezigeneračním přesahem. Své písně skládá zpravidla při různých rytmických činnostech jako je sekání dříví, máchání křovinořezem, chůze v terénu, plavání kraulem či naznak, zatloukání hřebíků hundrtfýrcych - stovek, natírání plotu tixotropní lazurou, kopání ilegálních trativodů, přejíždění středové dálniční přerušované čáry a to hlavně v noci, cvakání zuby po přejetí dvojité nepřerušované čáry a to hlavně nad ránem, v neposlední řadě také poslouchání praskotu krbu, které je však arytmické, takže je to sporné.

Jiří Suchý Quartet
27. 7. | 19 hodin
Výjimečné seskupení klasických brněnských jazzmanů můžete vidět právě na nádvoří Staré radnice! Lídrem je saxofonista Jiří Suchý, který působí a působil v mnoha dalších brněnských jazzových a swingových seskupeních, včetně legendárního orchestru Gustava Broma.

Brno bezhlavě
31. 7. | 19.00
Divadelní "terapie" zacílená na brněnské bolesti, brněnské blouznění. Odehraje se prostřednictvím simulovaných divadelních scének.

Hudební lahůdky - Zahrada potěšení
3. 8. | 19.30 – Křišťálový sál 250 Kč
V zahradě potěšení se posluchačům otevírá komorní drama, příběh zapovězené lásky anglické lady a francouzského rytíře.

Brněnské jazzové legendy
23. 8. | 19.00
Přijďte se zaposlouchat do jazzových tónů v podání skutečně legendárních představitelů nejen brněnské, ale i české jazzové scény! Sólisté Orchestru Gustav Broma s rytmickým doprovodem zahrají zpívané i instrumentální evergreeny z oblasti swingu, tradičního, moderního jazzu, Latinsko-americké hudby a další. Těšit se můžete na taková jména jako Mojmír Bártek, Jiří Suchý a další.

Štěpán Filípek a jeho hosté
30. 8. | 19.00
Nastupující generace brněnských hudebníků uvádí světové premiéry i skladby svých předchůdců a učitelů – F. G. Emmert, Miloslav Ištvan, Antal Dorati a Štěpán Filípek.

Klasická hudba v pohybu - Shadow Quartet
31. 8. | 19.00
Komorní soubor Shadow Quartet se zaměřuje na interpretaci klasické hudby v netradičních úpravách. V repertoáru má i hudbu filmovou, muzikálovou a populární.

Zastavení s Bachem
1. 9. | 19.00
Jiří Bárta /violoncello/, Marie Durnová /recitace/.

Závěrečný koncert – Janáček
2. 9. | 16.00

Hudební lahůdky - Festa di Sua Maestà Caesarea Leopoldo
3. 9. | 19.00 250 Kč
Autorský scénický projekt připomínající 350. výročí velkolepé svatby císaře Leopolda I. se španělskou infantkou Markétou.

Prožijte Léto v centru, léto na pódiu Staré radnice!
https://tojeletovcentru.cz

Stará radnice – kontakt

Stará radnice – Radnická ulice

Adresa:
Radnická 8
658 78 Brno

Otevírací doba věže
duben – říjen
pondělí – neděle 10:00 – 18:00

Prodej vstupenek
v informačním centru „pod krokodýlem“.
Po-Pá  8:30 - 18:00 hod.
So, Ne a svátky 9:00 - 18:00 hod.

Po uzavření pokladen infocentra – prodej vstupenek na pokladně v 1. patře vyhlídkové věže.
Prodej vstupenek končí 30 minut před koncem otevírací doby.

Vstupné:

plné vstupné70 Kč
studenti, senioři, ZTP,ZTP/P40 Kč
děti do 15 let   40 Kč
děti do 6 letZdarma
rodinné vstupné (max. 2 děti)150 Kč
Novináři  /po předložení platného průkazu/, průvodci, pedagogický doprovodzdarma
focení, kamerazdarma


Slevy

skupinová /více než 20 osob/10%
senior pasy10%
rodinné pasy10%
/ slevy nelze kombinovat / 

 

V případě skupinové prohlídky doporučujeme si návštěvu předem rezervovat.

Prohlídka sálů a vyhlídkové věže je individuální, bez průvodce.
Komentované prohlídky sálů s průvodcem jsou možné pouze na základě předchozí rezervace.
Prohlídka sálů není možná v době konání svatebních obřadů a koncertů.

Od května do srpna každou neděli v 11 hodin ohlásí trubači z ochozu Staré radnice "brněnské poledne".

Vstup na věž je z nádvoří Staré radnice, Radnická 8.

+420 542 427 150