KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Odhalte s průvodci největší brněnská tajemství | City tours

Ukázat Brno tak, aby ho místní i turisté milovali, je cílem tradičních i nových komentovaných procházek – city tours. Turistům, ale i zvídavým Brňanům zprostředkují zkušení průvodci často netradiční pohled na město, jeho zákoutí, památky, události i osobnosti. Vše navíc zasadí do historických souvislostí.

Studentský orchestr z Utrechtu zahraje v Brně

Již třiadvacet let je Brno partnerským městem nizozemského Utrechtu. Lidé z Brna a Utrechtu se setkávají nejen při jednáních s představiteli měst nebo při sportovních zápasech, ale i na poli kulturním.

Lumír Jisl - fotografie z Mongolska

Od 17. května do 12. června 2016 se v Brně uskuteční výstava unikátních fotografií českého archeologa Lumíra Jisla pořízených v Mongolsku. Výstavu s názvem Lumír Jisl – fotografie z Mongolska (1957–1963) pořádá Magistrát města Brna ve spolupráci s Filozofickou fakultou Masarykovy univerzity.

Moravští Lucemburkové. Co měli společného se samotným Karlem IV. a jak vůbec vypadal život v Brně ve 14. století? To a mnohem více představí výukový program Brno za vlády Lucemburků. Je určen žákům středních škol a studenti při něm stráví 45 minut v brněnském podzemí, konkrétně v Mincmistrovském sklepě.

Pavlína Fichta Čierna

Pavlína Fichta Čierna je solitérní osobností současného slovenského umění. I když řadu let žije v Žiline a její díla jsou s tímto místem úzce svázány, přesahují lokální kontext. Věnuje se mediálnímu umění a v centru jejího zájmu jsou lidé, kteří z různých důvodů často žijí v sociální izolaci.

Pavel Dvořák

Mezi nejmladší, ale zároveň nejzkušenější brněnské průvodce patří charismatický třicátník Pavel Dvořák. Díky jeho nadšení a znalostem se každá city tour s ním mění v neopakovatelný zážitek. Ti, kteří s ním absolvovali okruh Gotika v centru Brna nebo okruh Brno – hlavní město soudní moci na začátku dubna, chválí nejen jeho encyklopedické znalosti, ale i to, jak sype z rukávu „drby“. Samozřejmě ukryté v poutavém vyprávění.

Jiří Mottl

Jiří Mottl v TICu šéfuje Oddělení programu a produkce. Na umělce se vyjadřuje nezvykle stručně. Posuďte sami: „Narozen 1973 v Náchodě. Maminka z Hradce Králové, táta z Hlinska v Čechách. Vystudoval jsem Konzervatoř v Brně, obory housle a skladbu. Vysokou školu v Praze, HAMU, obor skladba u Ivana Kurze. Mám rád italskou kuchyni. Červené víno má mít teplotu pokojské. Tři věty? Víc se sem nevejde.“

Maxim Velčovský

Brno zná Maxim Velčovský již z dob svého studia na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti, kam z Prahy dojížděl. Spíše to bývá obráceně, za studiem se jezdí do hlavního města, on však kvůli odbornosti zvolil opačnou cestu.

Podezřelá krajina s anděly

V únorové premiéře byla uvedena v Redutě inscenace Podezřelá krajina s anděly, inspirovaná románem brněnského básníka a spisovatele Zdeňka Rotrekla, Světlo přichází potmě. Režisér Martin Františák si ovšem text do značné míry přizpůsobil.

Alina Pogostina

Konečně je jaro a  začínají přibývat restaurační zahrádky a venkovní akce všeho druhu! Nejviditelnější jsou majálesy - Brněnský na Výstavišti 6. května a pro mne „majálesovější“ Studentský v areálu Hněvkovského, který proběhne 14. května.

Selah Sue

V patnácti letech se naučila hrát na klasickou akustickou kytaru a začala skládat vlastní písničky. O dva roky později se pak zúčastnila otevřené hudební soutěže v malém klubu v belgické Lovani, kde si ji všiml organizátor soutěže, úspěšný belgický zpěvák Milow, a požádal ji o spolupráci. To nastartovalo její uměleckou karieru a ze Sanne Putseys se stala Selah Sue.

Muzejní noc 2015

Nedávno se mě moje děti ptaly, proč děláme v galerii samé skluzavky, hrací koutky, programy pro děti, a proč pořádáme muzejní noci. „My se chceme chodit dívat na umění a ne se mačkat na muzejní noci,“ říkaly. Popravdě mně tato otázka vyrazila dech.

Steve McCurry

Snímek afghánské dívky se zářivýma očima zná skoro každý. Vyfotil jej světoznámý reportážní fotograf Steve McCurry v roce 1984 v uprchlickém táboře.

Captain America: Občanská válka

V květnu přicházejí do kin dva filmy s komiksovou předlohou, X-Men: Apokalypsa a Captain America: Občanská válka. Do roku 2020 nás čeká dalších několik desítek, počítaje nové díly stávajících sérií, spin-offy, nové franšízy i pokusy o resuscitaci těch málem pohřbených.

Festival Maraton hudby také na Staré radnici

Klubová noc, koncerty v kavárnách, program na nádvoří Staré radnice nebo projekt Nekonečné varhany. To vše a mnohem víc nabídne festival Maraton hudby Brno.

výstava „Z očí do očí“

Svět plný zvuků, chutí a fyzických prožitků. Takový je svět těch, kteří se nemohou spolehnout na svůj zrak. Do světa vnímavosti a fantazie zvou nevidomí a slabozrací na Tmavomodrý festival ve dnech od 12. do 15. května. Na 27. ročníku mezinárodní akce vystoupí děti a mládež se zrakovým postižením.

Sladké pokušení

Ať už toužíte po hříšné tečce za obědem nebo ohromujícím dezertu k nedělní kávě s přáteli či dětmi, vyplatí se jít na jistotu. Mám pro vás pár tipů na kavárny a cukrárny, kde určitě nešlápnete vedle.

Night RUN

Běžci dnes mají mnohem víc možností než jen obout tenisky a vyrazit na start. Pořadatelé závodů nabízejí i zážitkové běhy, třeba večer či v noci, takže závodníci potřebují i další propriety.

CVČ Legato

Vůně kvalitního čaje se mísí s kouřem z čerstvě vypalovaných čajových misek raku, orientální hudba doprovází ukázky z relaxačních i bojových umění a všude mezi keramikou a bonsajemi vládne celý víkend pohoda, krása a mír.

KAM v Brně...

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
Turistické informační centrum města Brna, p. o.
Radnická 4
658 78 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Špitálka 70/16, Trnitá
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz
telefon: +420 602 509 278

Kontakt předplatné:
e-mail: predplatne@pocketmedia.cz