KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Brno se na veletrhu REGIONTOUR představí společně se svými partnery v nové expozici, která návštěvníkům umožní zažít alespoň kousek z toho, co město nabízí. Moderní architektura, živá kultura, zábava, dotek historie, věda a inovace. TO JE Brno!

GO. To je Mezinárodní veletrh cestovního ruchu. REGIONTOUR je Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech. Tyto dva veletrhy patří ke stálicím brněnského výstaviště a letos se uskuteční od 19. do 22. ledna. Jsou největší prezentací cestovního ruchu ve střední Evropě a v letošním roce opět představí novinky a zajímavosti z tuzemských měst a krajů.

Souběžně s veletrhy GO a REGIONTOUR bude na stánku města Brna pokračovat předprodej vstupenek na Grand Prix České republiky 2017.

Mistrovství ČR silničních motocyklů se bude konat tradičně v srpnu, oproti loňsku však o dva týdny dříve.

Devadesátá léta jsou, možná už zbytečně, chápana jako „bílé místo na mapě“, jemuž nebyla věnována dostatečná odborná pozornost a které ještě nebylo adekvátně zhodnoceno. Podobné názory podporuje fakt, že se jedná o zlomové období, které zformovalo současný výtvarný provoz

Za třináct let se brněnský soubor Ensemble Opera Diversa etabloval jako originální interpret nové klasické hudby i původce nových a pokaždé trochu jiných oper. Ostatně tu jinakost máme v názvu. Velkou oblibu si získal třeba náš Dýňový démon ve vegetariánské restauraci, který se od roku 2010 hraje pravidelně kolem Dušiček a Halloweenu

Po rozjímavém svátečním usebrání je dobré opět rozehřát krev i uši – a to nejen kvůli lednovým mrazům. Rád bych vás pozval na dvě akce, které jsou sice ohlášeny na stejné (a příznačné) datum pátek třináctého, ale charakterem a místem konání budou naprosto odlišné.

Galerie Art funguje už šest let a je především jakýmsi spolučlánkem kavárny a Kina Art na Cihlářské ulici v Brně.

Původním hnacím motorem, který vedl Ondřeje a Johanu Mertovy v roce 2010 ke vzniku této platformy, bylo vystavovat nejmladší generaci umělců, aby měla příležitost představit se co možná nejširšímu publiku.

Kam do kina a na co? Programová nabídka odhaluje, že v Brně jsou celkem dvě multikina a tři klasická kina, která mohou vyhovět jakémukoli vkusu. I když se to nezdá, jedná se o jednadvacet promítacích sálů, které nabízejí pravidelná promítání, často i několikrát denně – a to není málo.

Slavíme 20 let! Ve dnech 19. až 22. ledna se uskuteční už dvacátý ročník populárního cestovatelského festivalu GO KAMERA, který tradičně pořádá CK LIVINGSTONE. O své nejlepší filmy, fotografie a zážitky z cest se podělí řada známých cestovatelů, nejlepších horolezců, publicistů, fotografů a dobrodruhů.

Věděli jste, že kvalitní čokoláda se může díky pozitivním účinkům na naše zdraví směle řadit mezi superpotraviny? Jen je někdy těžké v záplavě produktů nejrůznější kvality najít tu, která si takto doopravdy může říkat.

Vyrobit opravdu kvalitní čokoládu něco stojí.

Narodila jsem se v Brně. Moji rodiče byli vášniví lyžaři, takže mně ve dvou letech pořídili plastové lyže a jelo se do Rakouska na hory. Lyžování jsem ihned propadla, od té doby jsme jezdili každou zimu do rakouského střediska Hochkar, které je od Brna vzdálené 3 až 4 hodiny, nebo do podobně vzdálených Krkonoš.

Chcete si se svými dětmi společně kreslit, promítat obrázky, hrát a zpívat? Dílna 2. patro je nový tvůrčí prostor určený dětem i rodičům.

Dílny, které tady pořádáme, jsou výtvarné a hudební a ke slovu výchova bych připojila ještě slovo zážitek.

Že vám pojem technické kreslení nic neříká? Nebo vám naopak představa rýsovacích prken, příložníků nebo logaritmických pravítek nahání hrůzu? Stavte se do Technického muzea v Brně! Poznáte technické kreslení nejen ve formě precizních výkresů, ale částečně i jako výtvarné umění.

KAM v Brně...

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
Turistické informační centrum města Brna, p. o.
Radnická 4
658 78 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Špitálka 70/16, Trnitá
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz
telefon: +420 602 509 278

Kontakt předplatné:
e-mail: predplatne@pocketmedia.cz