KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Dny evropského dědictví (European Heritage Days) každé září otevírají brány nejzajímavějších památek. Jejich cílem je rozšiřovat povědomí o našem kulturním dědictví a hledat cesty ke kořenům evropské i světové civilizace. Brno nebude chybět ani letos.

Mezinárodní den kávy slaví celý svět 1. října. V Brně, městě s největší koncentrací kvalitních a originálních kaváren na metr čtvereční, však oslavy černého moku trvají celý týden. Od 1. do 7. října hledejte Týden kávy už po šesté všude tam, kde voní káva.

Městské zásahy jsou prostorem pro všechny, kterým není lhostejné jejich město a chtějí svými návrhy pomoci napravit konkrétní problémy. V roce 2016 se konají také v Brně a od poloviny září až do října se tak obyvatelé a návštěvníci města se budou moci setkat se zajímavými intervencemi do veřejného prostoru.

Jak je možné podávat žádosti o dotace v oblasti kultury pro rok 2017? A kdo konkrétně tyto žádosti hodnotí? Září je měsícem otázek i odpovědí a hlavně stěžejním obdobím, kdy se o dotacích nejen pro nadcházející rok rozhoduje.

Co je v Brně specifické, o čem se mluví, co se právě děje. Aktuální trendy, zajímavé tipy a praktické informace. To vše obsahují tematické tiskoviny Turistického informačního centra města Brna, které jsou zdarma k dostání přímo v informačních centrech i ve vybraných brněnských institucích a podnicích.

Možná jste i vy někdy navštívili některý z herních večerů v Kině Art, případně jste zaznamenali cosi videoherního v souvislosti s letošní Muzejní nocí. Byla to ovšem jen příprava na to, co se chystá 1. října 2016, a to v intenzivní náloži od rána do večera po celém kině – tedy ve všech sálech, kavárnách, ale i v místnostech, které zůstávají při běžných projekcích skryté.

Pestrý a bohatý program je i letos připraven pro tradiční festival Babylonfest – Dny brněnských národnostních menšin. Od 13. do 17. září představí lidé mnoha národů, které pojí život v Brně, poutavý mix uměleckých a kulturních zážitků.

Festival Léto na Staré radnici je pestrá směsice koncertů všech žánrů. Na nádvoří Staré radnice se už představila folková, swingová, rocková, jazzová i vážná hudba. S koncem prázdnin program nekončí, v atmosféře historického nádvoří se v září uskuteční ještě šest zajímavých koncertů.

Není Asie jako Asie. Další díl oblíbeného festivalu „Ochutnej svět“ zavede zájemce ve dnech 17. a 18. září až na Dálný východ a umožní jim ochutnat to nejlepší z japonské, čínské, vietnamské, thajské nebo třeba malajské kuchyně.

Na přelomu září a října zahajuje Divadlo Polárka novou sezonu festivalem Polárkový dort. Otvírá úplně novou etapu – otvírá prostor, do kterého zve všechny diváky: malé, velké, prostřední i všechny ostatní, a to nejen na divadlo, ale i do kavárny, na workshopy a k dalšímu setkávání.

Podzimní jazz&bluesovou sezónu v klubu Stará Pekárna odstartuje Brit Will Johns a Američan Steve Clarke.

Galerijní provoz bývá o prázdninách přizpůsoben volnějšímu rytmu léta, neplatí to ale stoprocentně. Uprostřed okurkové sezóny opět rozjela svou činnost Galerie Klubovna.

Září bude měsícem filmových veteránů. Od Clinta Eastwooda se dočkáme dalšího portrétu lidového hrdiny, znovu s oscarovými ambicemi. Kapitána Sullyho, který před 7 lety nouzově přistál s letadlem Airbus na řece Hudson, ztvárnil Tom Hanks, léty prověřený představitel obyčejných Američanů.

V létě nevychází pouze romány určené na dovolenou k moři, tedy odpočinkové příběhy plné lidských citů. V červenci vydalo nakladatelství Argo filozofickopolitický groteskní román Řezači kamene, který vás rozhodně nenechá ukolébat se na vlnách pocitu, že život je krásná pohádka.

O Brně se často mluví v souvislosti s inovacemi. A další je tu: máme první retro smeťák v Česku. A není to jen smeťák – je to doplněk brněnských 37 sběrných ekodvorů. Na tento jediný ale lze dát věci, které do ekodvora nepatří. Totiž staré a často morálně zastaralé věci, které je nám ale líto vyhodit.

Kdo říká, že běžecké závody jsou záležitostí denního světla? Běhat se přece dá i potmě, a to nejen ulicemi Brna, ale i přes jeho památky. Zapojte se v sobotu 24. září do třetího ročníku závodu 5|10 mil Brnem a zkuste něco netradičního.

Moravská galerie má ráda děti, od batolat po školáky. Kdykoli v otevíracích hodinách galerie je uvítáme v herně v Pražákově paláci, kde se také mohou podívat do expozic moderního umění, objevit tam sošku vojáka ze Star Wars bojujícího s legioná- řem z první světové války. A z druhého do prvního patra se navíc mohou svézt po skluzavce.

KAM v Brně...

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
Turistické informační centrum města Brna, p. o.
Radnická 4
658 78 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Špitálka 70/16, Trnitá
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz
telefon: +420 602 509 278

Kontakt předplatné:
e-mail: predplatne@pocketmedia.cz