KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Slovenské filmy v Artu aneb Moja filmová vlasť

Slovenský film má pro nás jedno velké kouzlo, zvedá (po právu) pošramocené sebevědomí toho českého. Ale to nám v Artu přijde málo. Zejména, když jsme měli loni tu čest uvést možná překvapivě dobré artovky Čističe Petera Bebjaka, Evu Novou od Marko Škopa a hlavně česko-slovensko-polskou kriminální pecku Rudý kapitán Michala Kollára.

Italský design v Moravské galerii

Moravská galerie bude po čtyři dny hostit událost, která vás prostřednictvím výstavy, workshopů, designového obchodu a přednášek vtáhne do centra současného italského designu, reprezentovaného novou generací inovativních italských tvůrců.

Dárky z Brna od března i online

Designové kolekce dárků a suvenýrů z Brna, které odkazují k místním specifikům, osobnostem či tradicím. Široká nabídka je k dostání v novém infocentru TO JE Brno na Panenské ulici. Pro ty, kteří při návštěvě města neměli čas na nákupy nebo si chtějí vybrat z klidu domova, spouští Turistické informační centrum města Brna e-shop.

Festival plný možností se blíží!

Letos se koná už 27. ročník mezinárodního divadelního festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Navštívit představení z několika zemí světa můžete od 28. března do 1. dubna.

Téma letošního ročníku je Hard Choices?,

Etno Jaro vás zahřeje na Staré Pekárně

Hudební kavárna Stará Pekárna uvádí od 25. ledna do 27. dubna průběžný hudební festival Etno Jaro 2017. Na zájemce o kvalitní živou hudbu ze všech koutů světa čeká v útulném prostředí brněnského klubu Stará Pekárna celkem 14 koncertních večerů, na kterých se představí čeští i zahraniční interpreti.

Košík plný výpůjček i e-čtení

V Knihovně Jiřího Mahena v Brně můžete příjemně strávit čas za každého období i počasí. A to sami, s přáteli nebo s rodinou.

Zejména Ústřední knihovna na Kobližné 4 svým komfortem a nabídkou služeb k  návštěvě přímo vybízí.

Do divadla zve Wolfgang Spitzbardt

Velice doporučuji návštěvu představení ON v HaDivadle, které jsem měl nedávno možnost vidět. Tato inscenace Mariána Amslera mne potěšila jednak svou hloubkou a pravdivostí a jednak svou nevtíravou aktuálností.

K poslechu hudby zve Josef Buchta

B-SIDE BAND slaví 10. narozeniny a já mám velkou radost, že vás při této příležitosti mohu pozvat k poslechu nové desky, kterou jsme nazvali jednoduše B-SIDE BAND: 10 LET a která vyjde 13. března.

Na výstavu zve Denisa Kujelová

Rok od přesunu do velkorysého prostoru slévárenské haly Vaňkovka připravila Fait Gallery rozsáhlou výstavu ikony českého konceptuálního umění Milana Grygara nazvanou Světlo, zvuk, pohyb.

Na Jeden svět zve Šimon Pánek

Letošní filmový festival Jeden svět v Brně (27. března až 4. dubna) je plný skvělých dokumentů ze všech koutů planety. Nabízí víc než jen povrchní informace redukované na sms, Twitter či článeček v novinách. Hluboký pohled pod povrch věcí.

Jak být šťastný v dnešním světě

„Pokud sám sebe vnímáte jako obyčejného člověka, jednoho ze sedmi miliard, není důvod mít pocit, že byste se měl chovat, jako byste byl někdo výjimečný. Ať už jsem s králem či žebrákem, vždy mám na paměti, že jsme všichni stejní.“

Na Týden výtvarné kultury zve Irena Točíková

„S barvou ven!“ vyzývá osmý ročník Týdne výtvarné kultury, který se koná od 20. do 26. března. Věrni letošnímu mottu přinášíme akce i do brněnských ulic.

Po slavnostním zahájení v pondělí 20. března v 17 hodin setrvejte ještě chvíli před Místodržitelským palácem, kde se zahájení odehraje.

Moravská galerie v Brně myslí i na nejmenší zájemce o umění. Připravila bohatě ilustrované pracovní listy, které přibližují sbírky moderního a současného umění v Pražákově paláci nejen nejmladším návštěvníkům.

Na jehněčí zve Lucie Frgalová

Hledáte v Brně restauraci, která nápaditě připravuje lokální bio jehněčí maso? Jistotou je už více než deset let La Bouchée na Údolní ulici.

Bio jehněčí bylo první surovinou od místních farmářů,

Kam zjara za cyklistikou radí Jiří Janoušek

Se zvyšující se teplotou a prodlužujícím se časem, kdy je světlo, nás příroda láká ven za sportem. Cyklistika se sice považuje za letní sport, ale s čím dál mírnějšími zimami a zlepšujícím se cyklo vybavením se posouvá i do role celoročního sportu.

Na Krok za oponu zve Patricie Částková

Opera je nejsilnější formou umění – pojí v sobě hudbu, divadlo, zpěv, tanec… To všichni víme, ale jak to vlastně může fungovat dohromady? Jaká tajemství se skrývají na druhé straně divadelní opony i v operách samotných? To všechno se dozvíte, když s námi uděláte krok za oponu!

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
Turistické informační centrum města Brna, p. o.
Radnická 4
658 78 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Špitálka 70/16, Trnitá
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz
telefon: +420 602 509 278

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307