KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Vůně grogu, svařáku, punče či oblíbeného Turbomoštu a vratné hrníčky a kelímky. Tak jako v loňském roce funguje na všech vánočních a adventních trzích v centru města systém vratných obalů. K dispozici jsou porcelánové hrnky a plastové kelímky s motivy Náš Ježíšek.

V rámci projektu Radnická RESTART, který bude jedním z programových pilířů Brněnských Vánoc 2016, se uskuteční také design market – přehlídka toho nejlepšího, co si můžete v oblasti designu koupit pod stromeček.

V Radnické ulici, která spojuje náměstí Svobody a Zelný trh, najdete poslední adventní víkend od 16. do 18. prosince prodejní trh neziskových organizací. Ve skleněných city modulech před Starou radnicí se vystřídá celkem 15 neziskových organizací působících v Brně.

Vánoční trhy v Brně prošly v posledních letech velkou proměnou. Jaké novinky můžeme na letošních vánočních trzích očekávat?

Změnilo se toho hodně už loni, kdy jsme pořádali Brněnské Vánoce poprvé pod mým vedením.

Dominikánské náměstí letos v prosinci ožije. Díky Gurmánským Vánocům to bude to nejlepší místo pro milovníky dobrého jídla a pití. Nabídka gastronomických stánků vychází z tradice místa, kde se v minulosti nacházel rybí a drůbeží trh. Tyto produkty a to nejlepší z brněnské gastronomie tam návštěvníci najdou v době adventu

Frída baví nenápadně chytrými inscenacemi. V červnu jsme uvedli premiéru autorské inscenace Jakuba Nvoty Rapper. Životní cesta učitele, který se stal ke svému vlastnímu úžasu rapperskou hvězdou. Jeho tragikomická zpověď je nabitá humorem a zároveň zanechává v divákovi hlubokou stopu lidství.

Prosincem vždy kulminuje první polovina sezóny a Brno má v posledních letech značné množství špičkových koncertů a představení srovnatelných s kteroukoliv metropolí světa. Spojíme-li tyto dvě skutečnosti dohromady, vyjde nám, že by byla věčná škoda zůstávat o prosincových večerech doma.

Ráda bych vás pozvala do Galerie Valchařská, která už třetí rok sídlí v prostorách Tiskárny Helbich. V přízemí hučí tiskařské stroje a v prvním patře, kde jsou kanceláře, je zrovna k vidění projekt fotografa Evžena Sobka 20.

Koncept galerie určila právě tiskárna, kde se setkává celá řada lidí – umělci, grafici, kurátoři

Němé filmy mě fascinují. Můžeme na nich pozorovat filmový jazyk v syrové, rodící se a hledající se podobě. Uvádění němých filmů s živým doprovodem je přesně tou událostí, která i v éře snadného stahování může přitáhnout diváky do kinosálu. Studentský projekt kinêma musica

Přiznám to na rovinu, jsem neurotik. Od mládí trpím nadměrnými úzkostmi, strachem a nervozitou i v situacích, které s jinými nehnou. Přesto žiju spokojený život. Naučil jsem se zpracovávat silné emoce, nakládat se stresem a když mě předběhnete ve frontě, neublížím vám.

Znáte jména nových brněnských tramvají? Víte, kolik manželek měl Karel IV.? Dokázali byste vyjmenovat památky UNESCO na Moravě? Jste soutěživí a máte rádi posezení s přáteli u piva, vína či něčeho dobrého na zub? Pak přijďte v Brně na pubquiz!

Pomalu zahřívejte červené víno smíchané s hřebíčkem, skořicí, hvězdičkou badyánu a citronovou kůrou. Cítíte tu vůni? To je jen jedna z mnoha, kterými teď bude díky vánočním trhům provoněno centrum Brna. Skvělá gastronomie hraje na Brněnských Vánocích hlavní roli. Přesně tak, jak to máme v Brně rádi.

Kam za sportem v prosinci? Možností zimních sportů v Brně je spousta. Musíte se rozhodnout, jestli chcete sportovat doma nebo venku.

Nejoblíbenějším zimním sportem venku je bruslení. V Brně je možné zajít si na veřejné bruslení třeba na Kometu, Vodovu anebo do Lužánek.

Je Štědrý večer. Čas, kdy společně večeříme a rozbalujeme dárky. Jenže pro jednoho kluka je to úplně jinak, protože zůstane sám. Tak začíná představení Polárka nad Betlémem, které v prosinci můžete vidět nejen v Divadle Polárka, ale i na akci Advent na Moraváku.

KAM v Brně...

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
Turistické informační centrum města Brna, p. o.
Radnická 4
658 78 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Špitálka 70/16, Trnitá
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz
telefon: +420 602 509 278

Kontakt předplatné:
e-mail: predplatne@pocketmedia.cz