KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Kino v létě vyžaduje speciální péči, neboť diváci jsou v letním módu a dostat je do kinosálu nebývá jednoduché. Program Artu v Distillery jde letní lenosti (anebo naopak touze po vzrušení) naproti a nabídne v červenci hned dvě hodně letní a hot přehlídky.

Inspirujte se výstavou Magický Himálaj v Technickém muzeu Brno. Unikátní expozice otevře magický příběh velehor, snové krajiny, ryzích lidí, vzácných zvířat, křehkých náboženství, šokujících obřadů, mýtů a tajemství.

Festival věnovaný jedné z nejvýznamnějších postav brněnské historie se opět vrací do letního Brna. Během tří červencových dní zaplní město akce připomínající odkaz Gregora Johanna Mendela.

Divadlo Líšeň vzniklo v roce 1998 v Líšni. Experimentujeme s loutkami, maskami a objekty, pracujeme s pohybovou a zvukovou stylizací. Nabízíme program pro děti, ale i hry s lidskoprávní a politickou tematikou pro dospělé.

S koncem univerzitního semestru se Brno ukládá k odpočinku, alespoň pokud jde o klubovou scénu a koncerty. Fléda migruje do letního klubu Ahoy na Brněnské přehradě, zatímco Bajkazyl ještě oslaví 15. července druhé narozeniny s těmi, co zůstanou ve městě.

Pálavské vinobraní v Mikulově nabídne o druhém zářijovém víkendu program plný hudebních hvězd, moravské víno ve všech podobách, folklór, dobové kejklíře, rytíře ve zbroji či sličné panny. A především zábavu, ze které si vybere opravdu každý.

Léto v Brně a umění. V Pražákově paláci na vás dýchne atmosféra devadesátých let a fakulta VUT představí nejnovější počiny mladých diplomovaných umělců.

V pátek 23. června se již potřetí rozzáří plátno letního kina na nádvoří radnice Brno-střed. Program v následujících týdnech nabídne přes 60 filmů nejvýznamnějších světových tvůrců, chybět nebude ani zajímavý doprovodný program.

Motorismus k Brnu neodmyslitelně patří. Místo Masarykova okruhu jsou ale tentokrát fanoušci rychlých strojů zváni na brněnské výstaviště. Na vlastní oči uvidí, jaké to je, když se motory rozeřvou mezi pavilony.

Pamatujete na časy, kdy jste se svými rodiči vytáhli zaprášenou krabici s názvem Dostihy a sázky a strávili u ní několik hodin? Od té doby se toho v deskoherním světě změnilo opravdu hodně, a to především v kvantitě her.

Před deseti lety jsem měla vytvořit přehled brněnských zahrádek pro týdeník Metropolis. Bylo téměř nemožné poskládat jich alespoň tolik, abychom zaplnili stránku. Dnes je stejně náročné z aktuálního množství zahrádek vybrat tak, abych upozornila alespoň na ty nejzajímavější.

Kdo by rád netančil? Vždyť tanec je tím, co lidi povznáší. Jak dětem, tak dospělým se při tanci a sportu do krve vyplavují endorfiny. A nejen to, tanec spojuje lidské osudy a tvoří nová přátelství.

Protože se sklízením obilí se dnes už většina lidí nesetkává, na oslavu dožínek do Centra Eden je srdečně zván každý. Ať už kvůli vůni posečených polí nebo pivu, které k těmto oslavám neodmyslitelně patří.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Špitálka 70/16, Trnitá
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz
telefon: +420 602 509 278

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307