KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Magazín KAM v Brně... lze zakoupit v novinových stáncích, ve vybraných knihkupectvích a v informačních centrech.

Soutěžte s měsíčníkem KAM v Brně…

Stačí odpovědět na soutěžní otázku a knižní cena může být s trochou štěstí v losování právě vaše!

Konec vlády hákového kříže – osvobození Moravy 1945
26. 5. 2015 - 3. 1. 2016
Moravské zemské muzem, Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno

Výstavní projekt mapující průběh osvobozovacích bojů, vedených vojsky 2. ukrajinského frontu a spojeneckými jednotkami Rumunské královské armády na území Moravy, jejichž vyvrcholením se stalo osvobození města Brna dne 26. dubna 1945.

Kabarety a varieté /Paříž–Praha–Brno/
26. 5. 2015 - 28. 6. 2015
Letohrádek Mitrovských, Veletržní 19, Brno

Zábavní podniky – kabarety a varieté – vždy patřily k populárním žánrům odlehčené zábavy. Umělecký program estrádního typu, smyslná erotika, zpěv, tanec, akrobacie, komika, to vše bylo jejich nedílnou součástí.

Filharmonie Brno slaví. Buďte u toho!

Brněnská filharmonie slaví 60. narozeniny a v sezoně 2015/2016 nabízí množství koncertů a nových zážitků!

Věřím, že budete slavit s námi a to nejlépe společně prožitými koncerty, kterými chceme učinit vaše večery výjimečné, objevné, hluboké a neopakovatelné. Pokud na nich zazní hudba nová, zjistíte s překvapením, jak je vám blízká; klasicky známá hudba naopak může v nových kombinacích a interpretacích náhle vyznít nečekaně čerstvě, s novým významem.

Noc literatury začíná ráno
27. 6. 2015

Poslední červnovou sobotu čeká Brno další Noc literatury, letos ve znamení vodního básnění.

Návštěvníky, kterých je podle organizátorů rok od roku víc, na plakátech tentokrát namísto sloganu svádí verš vytržený z bezejmenné básně neznámého brněnského autora: „bez břehů Brnem u dna svit“. Zní možná záhadně, ale napovídá, že poezie má být jedním z hlavních lákadel celé slavnosti.

Léto s vědou v Mendelově Brně
Centrum Mendelianum, Muzejní 1, Brno

Letošní Léto s vědou v Mendelově Brně bude symbolicky zahájeno na první letní den, a to výstavou Brno v Mendelově době. Unikátní výstava je připravena ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a nabídne výlet do Mendelovy doby formou kreseb, fotografií a pohlednic datovaných do let, kdy Mendel v Brně působil. Výstava nabídne i srovnání s dnešním Brnem a nasměruje na procházku po stopách JGM v našem městě.

Výstava kaktusů brněnské organizace Astrophytum Brno
30. 5. 2015 - 7. 6. 2015
Zahradní centrum Čtyřlístek, Brno-Bystrc

Tak jako obvykle v tuto roční dobu pořádá i letos Klub kaktusářů Astrophytum Brno  výstavu kaktusů a jiných sukulentů. Již po devatenácté to bude ve spolupráci se Zahradním centrem Čtyřlístek, v jeho prostorách v Brně- Bystrci (MHD linky 1, 3, 11 a 30, zastávky ZOO nebo Kamenolom, vchod od UNI HOBBY a Penny Marketu).

Minčhól – k chaosu zády

Filigrán a Ivan Palacký – koncert s živou vizualizací

Ze všech múzických umění jdou tanec a hudba vedle sebe nejtěsněji. Naplnění hudby pohybem ji ale častokráte lehce upozadí na úkor tance. V novém projektu hudebníkaIvana Palackéhoa tanečního sdružení Filigrán se však povedlo postavit pohyb a hudbu vedle sebe rovnocenně, hudba tu není doplňkem či vodítkem, ale protipólem pohybu.

Zmizelé objekty Brna – Kaple sv. Prokopa

V pravidelném cyklu Zmizelé objekty Brna se autor Radan Květ vrací k dnes již zapomenuté kapli sv. Prokopa na Starém Brně. Ta vznikla už na přelomu 12. a 13. století. Zavřena a rok na to zbourána byla na konci 18. století (1785) .

KAM v Brně...

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Adresa:

KAM v Brně...
Turistické informační centrum města Brna, p. o.
Radnická 4
658 78 Brno

 

Redakce:

Bc. Kateřina Žížková
tel. +420 542 427 143
e-mail: zizkova@ticbrno.cz

Monika Špinarová
tel. +420 542 427 133
e-mail: spinarova@ticbrno.cz

 

Objednejte si zvýhodněné roční předplatné za 308 Kč (11 čísel, v letních měsících časopis vychází jako prázdninové dvojčíslo, cena jednoho výtisku pro předplatitele 28 Kč, cena jednoho výtisku ve volném prodeji 30 Kč) – tel. 800 300 302, e-mail: postabo.prstc@cpost.cz

Časopis lze zakoupit v novinových stáncích, ve vybraných knihkupectvích a v informačních centrech.

+420 542 427 115