KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Brno, láska na celý život

Jsou místa, která se člověku doslova dostanou pod kůži. Můžeme jim říkat třeba Brno. Pro mnohé z nás je toto město opravdu srdcovou záležitostí a není podstatné, jestli jsme se zde jen narodili, studovali nebo tu strávili podstatnou část života. I v souvislosti s kulatinami časopisu KAM, který reflektuje Brno kulturní po celých šest desetiletí, jsme se rozhodli dát volný průchod emocím, hnutím mysli, citovým reakcím či energii v pohybu. Lásce.

Severská filmová zima vás v kině Art rozehřeje na těle i na srdci

Tři komedie, dvě dramata, jeden art, jeden thriller a skoro žádný sníh. To je nabídka na únor, tedy na měsíc, kdy se na jaro těší i sněhuláci.

Barbora Přidalová a Tomáš Přidal / Name of my dog is Erich Fromm
10. 2. 2016 - 23. 4. 2016
Galerie U Dobrého pastýře, vernisáž 9. 2. v 17.30hod

Některé nápady „visí ve vzduchu“ a ve stejný čas, nezávisle na sobě je najednou uchopí víc lidí. Je to takový Zietgeist, který si většinou uvědomíme jakoby mimoděk a kterým (nevědomky) reagujeme na proměny kolektivní reflexe kultury a společnosti.

Nové city tours: poznejte Brno zblízka

Aby si člověk utvořil k nějakému místu vztah, musí ho poznat. O městu to platí dvojnásob. Po odhalení historických souvislostí, architektonických zajímavostí a kulturního kontextu pak už žádná cesta do práce nebude nuda.

Na koncerty zve Boris Klepal

Únorové tipy pro Brno začínají v Praze – čili Fóru pro architekturu a média na nádvoří mezi Pražákovým palácem a Besedním do¬mem. V neděli 14. 2. se zde zastaví průb재ný festival Itch My Ha Ha Ha a představí sdružení Mikomikona a Radioda.

Na výstavu zve Silvie Šeborová

V Brně se tuto zimu sešly dvě rozsáhlé výstavy výrazných osobností české foto¬grafie. První z nich probíhá do 21. února v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie a představuje dílo Jana Svobody.

Halloween: Horor jako umělecká výzva

Mám-li z únorové distribuční nabídky vybrat titul, na nějž půjdu do kina s oče¬káváním výlučnosti kolektivně sdíleného zážitku, bude jím obnovená premiéra legendárního hororu Halloween (1978).

Ke čtení zve Jindřich Langer

Protože je únor krátký, musíme číst knihy s přiměřeným počtem stran. Není nic hor¬šího než rozečtená kniha, která přepadne do dalšího měsíce. Jak říká staré brněnské přísloví: Co v únoru rozečteš, to v únoru dočti. Takže Vojna a mír od Tolstého se zapovídá.

KAM v Brně...

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
Turistické informační centrum města Brna, p. o.
Radnická 4
658 78 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Špitálka 70/16, Trnitá
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz
telefon: +420 602 509 278

Kontakt predplatne:
e-mail: predplatne@pocketmedia.cz