KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Na konci září odstartoval podzimní cyklus oblíbených prohlídek města. Při nich bude možné až do konce října objevovat Brno známé i neznámé. Chybět nebudou slavné osobnosti, zajímavá architektura či fenomén brněnských kaváren.

Na přelomu října a listopadu se brněnský soubor Ensemble Opera Diversa představí v různých podobách na několika méně známých místech Brna.

V převážně činoherní a vážné rovině se ponesou dvě úvodní Drábkovy hry Everyman čili

Leoš Janáček je Brno a Brno je Leoš Janáček. Geniální skladatel spojil svůj život a dílo s moravskou metropolí a toto spojení trvá dodnes. Důkazem je i pátý ročník prestižního bienále Janáček Brno, které se letos uskuteční od 7. do 18. října. Kromě samotného festivalu vzniká také projekt Janáčkovo Brno,

Brněnská 16 je snad nejlepší festival, na jakém jste pravděpodobně nikdy nebyli. A to přesto, že se letos koná už 57. ročník – víc jich za sebou nemá ani festival v Karlových Varech. Brněnská 16 už dávno není ten podivný malý festival pro filmaře natáčející na 16 mm film (ačkoliv „šestnáctku“ v názvu si ponechal),

Na autorském čtení Chucka Palahniuka si budete moci bezprostředně vychutnat svébytný autorský styl, který vás dostane svou podmanivě vypilovanou estetikou odpudivosti.

Styl, který se vám zadře pod kůži svým toxickým vypravěčstvím.

Q: Uvádíte, že jste soutěžní filmy vybírali přibližně z 600 titulů. To zní hrůzostrašně. Jak to zvládáte?

Brněnská 16 kromě filmů nabídne i letos divákům dvě výstavy. V Galerii Art se koná výstava slovenské umělecké dvojice Marianny Mlynárčikové a Nóry Ružičkové s názvem Cvičení s monografiemi, která zahrnuje dva projekty – Falomonografickou věž (2016, video) a Cvičení s monografiemi (2016, publikace k volnému rozebrání).

V nové sezoně s názvem MY A ONI čeká HaDivadlo dobrodružná cesta do nitra dnes už skoro zapomenuté krajiny sebereflexe. Ve společnosti jasných a neprostupných názorů, které často slouží jako ochrana před nejistotou a strachem, budeme spolu s nejvýraznějšími tvůrci české divadelní a výtvarné scény zkoumat neprostupnost hranic

Poté, co město Brno odkoupilo od společnosti Messe Düsseldorf její podíl akcií, stalo se od letošního dubna majoritním vlastníkem veletrhů. Podle brněnského primátora Petra Vokřála jsou dnes veletrhy pro moravskou metropoli jedním z hlavních symbolů. „Pro Brňany je výstaviště jakýmsi rodinným stříbrem, na které má každá

Operní soubor Národního divadla Brno uvede v jednom měsíci hned dvě premiéry – Janáčkovu Káťu Kabanovou a představení Modrovousův hrad/Očekávání v režii Davida Radoka.

Opera Káťa Kabanová je inspirována Janáčkovým milostným vztahem ke Kamile Stösslové

Velmi rád bych vás pozval na festival Expozice nové hudby, který se uskuteční od 19. do 23. října v Besedním domě, tentokrát s tématem: PROSTOR POSLECHU / LISTENING SPACE.

Vstupem do koncertního sálu se oddělujeme od ostatního světa. V koncertních sálech napravujeme svůj sluch a učíme se znovu poslouchat.

Jeden z největších talentů současné funkové scény a basové kytary Nik West dorazí do Sono Centra v pondělí 31. října.

Všichni fanoušci funku by měli zbystřit. Sympatická umělkyně totiž svou extravagantní image uhrane i nezasvěcené posluchače.

Rád bych brněnské diváky pozval do Domu umění města Brna na výpravnou výstavu, která znovuobjevuje legendární fotografickou skupinu Epos. Tu v letech 1967 až 1980 tvořili Jiří Horák, Rostislav Košťál, František Maršálek, Petr Sikula (a impresário Ladislav Plch).

Cenné historické unikáty ze zlata a stříbra a také současné šperky z tvorby vynikajících romských designérů jsou poprvé k vidění na jednom místě. Najdete je od 6. října na výstavě Poklad Romů v Muzeu romské kultury v Brně.

„Šperky, které vystavujeme, muzeum sbíralo a kupovalo od začátku devadesátých let,“

Čím jezdili brněnští textilní magnáti na začátku 20. století? Na tuto otázku odpovídá nejen příznivcům motorismu aktuální výstava v galerii Celnice. Od září do listopadu tam zjistíte, čím jezdili tehdejší průmyslníci – Löw-Beer, Stiassni a Tugendhat.

Při úvaze, které filmy doporučit čtenářům KAMu jsem si uvědomila, že už tolik nechodím na filmy jako do kina. Mám na mysli kulturně-společenský rozměr celé události. Vypravit se do kina znamená něco víc, než „jen“ zhlédnout film.

Jedná se o účast na jakémsi společném obřadu s vlastním

Na severním svahu Špilberku, v samém srdci Brna, najdete rozlehlý přírodní areál Otevřená zahrada. Kdysi zašlé měšťanské zahrady se postupně otevřely veřejnosti. Od roku 2013 funguje výuková zahrada čtyř živlů a od loňska přírodní Boromejská zahrada.

Patříte mezi fanoušky aktivního životního stylu? Nebo si raději zahrajete v pohodlí domova vaši oblíbenou počítačovou hru? Ať už preferujete jakoukoliv z těchto možností, Festival sportu, tance a zábavy je perfektním místem právě pro vás.

KAM v Brně...

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
Turistické informační centrum města Brna, p. o.
Radnická 4
658 78 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Špitálka 70/16, Trnitá
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz
telefon: +420 602 509 278

Kontakt předplatné:
e-mail: predplatne@pocketmedia.cz