KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Plány Městské destinační agentury nejsou skromné

Petra Kovářová vede od července 2015 Městskou destinační agenturu. Dříve pracovala několik let v marketingu Národního divadla Brno. Vystudovala estetiku a management v kultuře na FF MU. Miluje cestování, Brno a ticko.

Hlava v tašce IKEA ve finále soutěže Czech Grand Design

Grafický vizuál Galerií TIC v roce 2015, jehož autorkou je Vendula Knopová, slaví úspěch, ke kterému mu dopomohly právě Galerie TIC. Ty v posledních letech prošly ve spolupráci s grafickým studiem DIP několika proměnami vizuální identity, jež se odehrávaly na půdorysu jednotlivých výstavních sezón.

Suvenýry, které zaujmou nejen turisty

Suvenýry z cest jsou nestárnoucí klasika. V Paříži se neobejdou bez Eiffelovky stokrát jinak, v New Yorku je to zase socha Svobody, v Krkonoších pak nikdo jiný než Krakonoš. Dominanty máme i v Brně a v roce 2016 dojde k rozšíření a modernizaci nabídky suvenýrů tak, aby je co nejvíce vystihovaly.

Markrabě Jošt. Od loňského podzimu v Brně jedno z hlavních témat. A zatímco dospělí se baví uměním, nebo spíše na úkor umění, děti se o tomto schopném muži, který byl obratným politikem, ctižádostivě toužil po větší moci i majetku a citelně zasahoval i do záležitostí českého království, dozví něco více díky naší speciální hře pro školní skupiny.

KINOŠKOLA v Artu učí kouzla animace a magickou řeč filmu

Kino a škola. Ze spojení těchto dvou slov rozhodně nevyplývá nuda nebo povinnosti, ale zábava a zážitky. KINOŠKOLA se nachází v Kině Art a od podzimu 2014 se věnuje vzdělávacím aktivitám v oblasti hraného i animovaného filmu.

Do divadla zve Petr Oslzlý

S Husou na provázku je Milan Uhde spojen od počátku. Vůbec první premiérou tohoto volného tvůrčího sdružení byly 15. března 1968 scénické realizace dvou Uhdeho textů Panta rei aneb Dějiny národa českého v kostce a Výběrčí, kterého hrál skvěle mladý Jiří Pecha.

Studenti změní váš pohled
12. 4. 2016 - 16. 4. 2016
Setkání / Encounter 2016

V dubnu tradičně zavítají do Brna studenti divadelních škol z celého světa. Festival Setkání/Encounter, který pořádá Janáčkova akademie múzických umění, se bude konat už po šestadvacáté.

Na koncerty zve Ivan Bařina

Kdo by nechtěl prožít koncerty oblíbených¨kapel na jednom místě v jeden den, pokud možno za domem? Když jsem chtěl tuto touhu naplnit, zjistil jsem, že nejlepší cestou je uspořádat si takový festival sám.

Čarodějáles přinese brněnské i světové hvězdy
29. 4. 2016 - 1. 5. 2016
Koupaliště Riviéra, Brno

Hudební fanoušci se mohou těšit na tři dny plné světových i brněnských hudebních hvězd. Čarodějáles se koná od 29. dubna do 1. května na tradičním místě v přírodním areálu říčního koupaliště Riviéra.

Na výstavu zve Patricie Fexová

V Pražákově paláci Moravské galerie bude až do 1. června probíhat výstava Patricie Fexové s názvem Rysy. V následujícím textu autorka, která studovala malbu na brněnské FaVU i pražské Akademii výtvarných umění, přibližuje proces své tvorby.

KAM v Brně...

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
Turistické informační centrum města Brna, p. o.
Radnická 4
658 78 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Špitálka 70/16, Trnitá
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz
telefon: +420 602 509 278

Kontakt předplatné:
e-mail: predplatne@pocketmedia.cz