KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Zlatá loď kotví na přehradě

Už podruhé se letos otevře informační stánek TICmB na Brněnské přehradě. Během letní sezóny tak budou mít návštěvníci největší brněnské vodní plochy opět možnost využívat jeho služby. Nepřehlédnutelná stavba u bystrckého přístaviště je inspirovaná míněním, že „Brno je zlatá loď.“

Modrý hroch na dračí lodi
10. 6. 2017
Brněnská přehrada

Charitativní událost, jejíž výtěžek poputuje k dětem po těžkých úrazech, se koná v sobotu 10. června na Brněnské přehradě. Akce je určená všem, kdo si chtějí vyzkoušet pádlování na dračích lodích a zároveň podpořit dobrou věc.

Nová cyklomapa okolí Brněnské přehrady

Brněnskou přehradu brázdí v létě výletní lodě i šlapadla, bývá obrovským veřejným koupalištěm a míří k ní také mnoho cyklistů. Cyklostezku, díky které lze obkroužit přehradu, zná spousta lidí, ale proč se nevydat i kousek dál od vody? Místo na severozápadním okraji Brna je rájem pro všechny požitkářské bikery a příznivce pohodové cyklistiky.

Evropský svátek hudby foto: Michal Růžička, TICmB
21. 6. 2017
Moravské náměstí – park

Meeting Brno Point, letní pavilon na Moravském náměstí, bude 21. června hostit Evropský svátek hudby. Hudební přehlídka konající se v jeden den po celé Evropě se týká všech, kteří chtějí ukázat své nadání.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie (U Jezuitů) foto: Michal Růžička, TICmB

Už podeváté budou mít Brňané i návštěvníci města možnost zúčastnit se akce nazvané Brno a jeho chrámy. Úspěšný projekt je určen milovníkům církevních památek a historie.

Výstava k dvacetinám Ignis Brunensis Foto: archiv SNIP & CO

Technické muzeum v Brně připravilo výstavu s názvem Ohňostroje Ignis Brunensis – 20 let mezinárodního festivalu ohňostrojů. Ve spolupráci se společností SNIP & CO a předními ohněstrůjci přibližuje nejen historii přehlídky, ale i podstatu pyrotechnických efektů.

Publikace "Brněnské podzemí" foto: Michal Růžička, TICmB

Turistické informační centrum města Brna obsadilo první místo v celorepublikové soutěžní přehlídce propagačních materiálů TuristPropag 2017 v kategorii Publikace určená k prodeji. Porotě se nejvíc líbila brožura Brněnské podzemí.

Sever v létě v Artu v Distillery: Přehlídka filmů Akiho Kaurismäkiho
12. 6. 2017 - 14. 6. 2017
Kino Art v Distillery na Pekařské ulici

Kino Art změnilo své působiště z Cihlářské na Pekařskou ulici, to ale neznamená, že přijdete o své oblíbené filmové přehlídky. Od 12. do 14. června se můžete těšit na Finské léto s Akim Kaurismäkim, během kterého uvidíte hned šest jeho snímků.

Gourmet Brno 2017 – Soňa Hanušová Foto: Lenka Lesenská

Městský gastronomický projekt si klade za cíl vybrat ty nejkvalitnější brněnské podniky. Pro lepší orientaci jsou rozděleny do sedmi kategorií podle zaměření. V brožuře najdete TOP restaurace, bistra, kavárny, vinárny a wine bary, pivnice, cukrárny a bary. Aktuální výsledky budou vyhlášeny před začátkem prázdnin. Výběr podniků probíhá dvoukolovým systémem.

Festival Ibérica
28. 6. 2017 - 4. 7. 2017

Festival iberoamerické kultury Ibérica opět roztančí a provoní Brno. Jeho vrcholem bude galavečer na nádvoří Špilberku, kde se návštěvníci mohou 29. června těšit na vynikající delikatesy, a především na vystoupení charismatické tanečnice Alby Heredii a zpěvačky Alby Moliny.

Evropský šampionát v malém fotbalu 2017 Brno
9. 6. 2017 - 17. 6. 2017
V místě bývalého hokejového stadionu za Lužánkami

Brno - Jedenáct titulů hokejistů Komety i jediná mistrovská trofej v historii fotbalistů Zbrojovky. S Lužánkami se pojí nejzářivější minulost brněnského sportu a na geniem loci opředené místo sázejí také pořadatelé mistrovství Evropy v malém fotbalu. Dosud největší událost v mladé historii tohoto stále populárnějšího sportu se uskuteční v Brně od 9. do 17. června.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
Turistické informační centrum města Brna, p. o.
Radnická 4
658 78 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Špitálka 70/16, Trnitá
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz
telefon: +420 602 509 278

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307