KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Magazín KAM v Brně... lze zakoupit v novinových stáncích, ve vybraných knihkupectvích a v informačních centrech.

K únoru se váže řada více či méně známých pranostik, a i když na Hromnice se dny začínají zvolna prodlužovat, zima byť mírná, stále drží svou vládu. O to více vhod pak přijde příjemné kulturní osvěžení, které navodí dobrou náladu. Využijte letošních dvacet osm únorových dnů hned od samého začátku a vydejte se za poznáním i za zábavou. Pokud vám v lednu uteklo něco z kulturní nabídky, nezoufejte. I v únoru se máte na co těšit.

Claudio Monteverdi a české země
12. 2. 2015
19:00
Divadlo Radost, Bratislavská 32, Brno

Taneční soubor Hradišťan a Societas Incognitorum Brno

Co mají společného okurková sezóna ve Znojmě, láska k Mandě z Kroměříže, rytmy verbuňku a čardáše nebo brněnský hantec v podání štamgastů ze Zelenohorské pivnice?!

19. 2. 2015 - 20. 2. 2015
19:30
Janáčkovo divadlo, Brno

Přestože zemřela velmi mladá, ve svých 25 letech, vytvořila řadu pozoruhodných skladeb. Jejich provedení dokonce sama dirigovala, což bylo v době, kdy žila, naprostým unikátem.

4. 2. 2015
19:30
Besední dům, Brno

Sdružení Varhany pro Královo Pole pořádá 4. února v Besedním domě benefiční koncert Josefa Špačka (*1986). Tento mladý umělec patří mezi absolutní špičku nové generace houslistů, od roku 2011 je nejmladším koncertním mistrem České filharmonie.

České korunovační klenoty na dosah
28. 1. 2015 - 31. 3. 2015
letohrádek Mitrovských v Brně, Veletržní 19

Výjimečnou výstavu, která představuje mistrovské repliky korunovačních klenotů, je možné zhlédnout v brněnském letohrádku Mitrovských až do 31. března letošního roku. Po premiérovém uvedení výstavy v Praze se jedná teprve o její první reprízu.

8. 2. 2015
10:00
Jánská 22, Brno

Centrum Mendelianum – externí expozice

V letošním roce si připomínáme 150. výročí zveřejnění Mendelova objevu formou přednášky prezentované na setkáních Přírodozkumného spolku dne 8. 2. a 8. 3. 1865 v budově reálky na Jánské ulici 22.

Ať je léto nebo zima, ve vodě je vždycky prima

Dětský plavecký klub PLAVÁČCI s. r. o. pořádá plavecké kurzy pro děti od 6 měsíců do 12 let.
V zimních měsících, kdy je pobyt venku a tím i setkávání se s vrstevníky značně omezeno, je plavání vítanou aktivitou. Pohybem ve vodě dítě posiluje imunitu, otužuje se, podporuje trávení a spánek se stane kvalitnějším, což je patrné u všech věkových kategorií.

Novoroční koncert nepohřbil všechny klavírní koncerty

Novoroční koncerty Filharmonie Brno už tradičně vzbuzují značný posluchačský zájem. Nejinak tomu bylo i tentokrát: Janáčkovo divadlo bylo opět vyprodáno.

Obrazy Zdeny Höhmové potěšily v Galerii Art

Celý letošní leden měli milovníci umění i jen kolemjdoucí po Veselé ulici možnost zajít do Galerie Art a podívat se na výstavu brněnské malířky Zdeny Höhmové.

Imaginace v Paláci šlechtičen

Dvě zajímavé výstavy probíhají v Paláci šlechtičen na Kobližné.  Od listopadu loňského roku do konce února reprezentativní  výstava o Velké Moravě, podávající ucelený a novými poznatky obohacený pohled na dobu prvního státu na našem území,  a  až do 20. září t.r. výstava Vulkány - tepny země.

KAM v Brně...

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Adresa:

KAM v Brně...
Turistické informační centrum města Brna, p. o.
Radnická 4
658 78 Brno

 

Redakce:

Bc. Kateřina Žížková
tel. +420 542 427 143
e-mail: zizkova@ticbrno.cz

Monika Špinarová
tel. +420 542 427 133
e-mail: spinarova@ticbrno.cz

 

Objednejte si zvýhodněné roční předplatné za 308 Kč (11 čísel, v letních měsících časopis vychází jako prázdninové dvojčíslo, cena jednoho výtisku pro předplatitele 28 Kč, cena jednoho výtisku ve volném prodeji 30 Kč) – tel. 800 300 302, e-mail: postabo.prstc@cpost.cz

Časopis lze zakoupit v novinových stáncích, ve vybraných knihkupectvích a v informačních centrech.

+420 542 427 115