KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Na Divadelní svět Brno zve Karel Littera

Od 12. do 17. května se příznivci divadla mohou těšit na jedinečnou kulturní událost, mezinárodní festival Divadelní svět Brno. V jeho programu je letos významnou měrou zastoupen i tanec a pohybové divadlo.

Po stopách bohyní z Žítkové
20. 5. 2017
Městské divadlo Brno

Vysoko v horách Moravských Kopanic žily od pradávna ženy obdařené léčivými a magickými schopnostmi. Tento rod přestál středověké čarodějnické procesy, útlak církve i nacismus, nebyl však tak silný, aby se ubránil devastující síle komunistického režimu.

Na koncerty zve Tomino Kelar

Ve svém patnácti sty znaky omezeném výběru se zaměřím především na akce u nás v Kabinetu Múz. Za zmínku ovšem stojí i koncerty v dalších progresivně zaměřených klubech, ze kterých bych zmínil Bajkazyl, sklepní scénu Skleněné louky, Prahu v Brně, Vegalité, Flédu či promotérské počiny The Shullins, Nona Records nebo AVA kolektivu, kteréžto zájemcům o alternativní kulturu vřele doporučuji sledovat.

Mozartovy děti přivítají léto Májovým koncertem
30. 5. 2017 - 18. 6. 2017
Besední dům, Komenského nám. 534, Brno

Koncem tohoto měsíce se uskuteční zahajovací koncert projektu, který spojuje nadané žáky základních uměleckých škol a Filharmonii Brno. Mozartovy děti letos vstupují už do osmého ročníku.

Marek Vrábel z Bratislavy. Foto: archiv Brněnského varhanního festivalu
1. 6. 2017 - 7. 7. 2017
Brněnský varhanní festival, jezuitský kostel Nanebevzetí Panny Marie

V období od 1. června do 7. července se koná Brněnský varhanní festival. V 37. ročníku na návštěvníky čeká osm koncertů ve čtyřech chrámových prostorách.

Na výstavu zve Iveta Černá

Dílčí část výstavního projektu připrave- ného Muzeem města Brna a 4AM/Fórem pro architekturu a média, který je věnován tvorbě brněnského architekta Jana Dvořáka, se 17. května otevře ve vile Tugendhat.

V noci do muzea nebo galerie
20. 5. 2017

Pokud v sobotu 20. května zůstanete v Brně, neprohloupíte. V tento den se totiž bude konat už třináctý ročník Brněnské muzejní noci, což znamená, že od 18 hodin až do půlnoci můžete navštívit jak své oblíbené galerie a muzea, tak třeba i instituce, kam běžně nezavítáte.

Do kina zve Milan Šimánek
17. 5. 2017 - 30. 9. 2017
Distillery – Pekařská 76

Do kina se chodí zejména kvůli kávě, nebo když nechcete, aby na vás dvě hodiny někdo viděl, ať už při tom děláte cokoliv – spíte, mazlíte se se sousedem, vstřebáváte podělaný den nebo se snažíte přivodit si filmový zážitek.

Do města zve Kateřina Tučková

Na konci května se v Brně uskuteční festi- val Meeting Brno. Jeho program je nabitý atraktivními pořady, ale jeden z nich je skutečně výjimečný – rozhodně si nenech- te ujít akci ve veřejném prostoru umělkyně Kateřiny Šedé s názvem Šalina Music Tour!

Oblíbené vyhlídkové jízdy minibusem se opět vrací do ulic Brna. Nasednout a vyrazit na místa, která jsou pěšky z centra obtížněji dostupná, můžete ze zastávky na náměstí Svobody.

Nabídka jízd je letos rozšířená na tři okruhy.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
Turistické informační centrum města Brna, p. o.
Radnická 4
658 78 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Špitálka 70/16, Trnitá
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz
telefon: +420 602 509 278

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307