KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Magazín KAM v Brně... lze zakoupit v novinových stáncích, ve vybraných knihkupectvích a v informačních centrech.

Soutěžte s měsíčníkem KAM v Brně…

Stačí odpovědět na soutěžní otázku a knižní cena může být s trochou štěstí v losování právě vaše!

Mezinárodní hudební festival Špilberk
16. 8. 2015 - 21. 8. 2015
velké nádvoří hradu Špilberk

Program 16. ročníku letního hudebního festivalu pod širým nebem v areálu pověstmi opředeného hradu Špilberk je tradičně multižánrový: zahrnuje koncerty s oblíbenou klasikou i fúze vážné hudby s hudbou populární.

Španělské a francouzské hudební lahůdky a více…
6. 7. 2015 - 31. 8. 2015
nádvoří Staré radnice, hrad Veveří, sál Ogilvy na Špilberku…

Nejen španělské a francouzské hudební lahůdky nabídne v létě společnost Hudební lahůdky, z. s. V zajímavých prostorách hradu Veveří, Špilberku či na Staré radnici zazní cyklus renesanční a barokní hudby

Městské divadlo Brno vás zve na letní open air představení!
21. 6. 2015 - 12. 7. 2015
20:30
Biskupský dvůr MZM

Přivítejte léto s nádhernými představeními pod hvězdným nebem a pichlavými petropavelskými věžemi! Městské divadlo Brno pro vás bude od 21. června do 12. července 2015 hrát na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea u Zelného rynku tituly, čerpající z české historie. A ta umí být mnohdy velmi překvapivá a svérázná!

Literatura střední Evropy se potká v Brně
1. 7. 2015 - 4. 8. 2015
Divadlo Husa na provázku, Zelný trh 9, Brno

Už po šestnácté letos v červenci vypukne v Brně Měsíc autorského čtení, největší středoevropský literární festival.

Sochy v ulicích /Brno Art Open
24. 6. 2015 - 30. 8. 2015
veřejná prostranství města Brna

Přehlídka Sochy v ulicích /Brno Art Open se koná v letošním roce už popáté. Od roku 2009 má statut bienále a představuje ucelený kurátorský projekt.

Země vydává válečná svědectví
28. 6. 2015 - 3. 1. 2016
Moravské zemské muzeum – Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno

Výstava chce připomenout, že ještě sedmdesát let po skončení 2. světové války se v okolí Brna nachází kosterní pozůstatky vojáků, kteří zahynuli v závěru války. Nejen těch německých, kterým v podstatě nebyla do roku 1990 věnována pozornost, ale překvapivě i sovětských a rumunských.

Budoucnost tradice
28. 6. 2015 - 31. 12. 2015
Moravské zemské muzeum – Palác šlechtičen, Kobližná 1, Brno

Výstava zaznamenává aktuální tvorbu pedagogů i studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Pracovní záběr je široký: osciluje od krojových rekonstrukcí opřených o pevné zázemí studia pramenů (Kristýna Petříčková, která je pedagogem ateliéru i tvůrkyně zároveň) po aktuální designérské tendence vysledovatelné u studentských prací.

Vila Löw-Beer v Brně
Drobného 22, Brno

Areál brněnské secesní vily Löw-Beer, pobočky Muzea Brněnska, je otevřen pro veřejnost. V budově tzv. Celnice mohou návštěvníci zhlédnout výstavu Brněnské stopy rodiny Löw-Beerů (připomenutí rodu významných podnikatelů ve vlnařství a cukrovarnictví) a občerstvit se v kavárně.

Hrad Pernštejn – Hradní stolování v průběhu staletí
Hrad Pernštejn, Nedvědice

Od začátku prázdnin bude pro návštěvníky hradu Pernštejna přichystána výstava Hradní stolování v průběhu staletí, která bude nainstalovaná přímo v interiérech hradního paláce.

O Lughnasadu – keltském svátku sklizně a chleba
1. 8. 2015
hrad Veveří

Těm z vás (a nejen vám), kterým v žilách koluje divoká keltská krev a v hrudi tluče romantické srdce, je určen tradiční věhlasný festival Lughnasad, pořádaný cestovní kanceláří a KČT Kudrna. I letos bude opět zasazen do nitra hradu Veveří.

Odvážné třicáté Folkové prázdniny
25. 7. 2015 - 1. 8. 2015
Náměšť nad Oslavou

Mezinárodně respektovaná hudební přehlídka přivítá v nádherném prostředí renesančního zámku opět řadu výjimečných a v České republice poprvé vystupujících umělců z celého světa.

Flétnistka Růžena Kučerová oslavila své narozeniny novým CD

Flétnistka, dudačka a hudební pedagožka Růžena Kučerová se řadí k těm seniorům, kteří ani v důchodu nesložili ruce v klín a je stále činorodá.

Najít si svůj kmen – TRIBAL Františka Skály

Jako člen skupiny Tvrdohlaví na sebe velmi výrazně upozornil již v druhé polovině osmdesátých let instalacemi, jejichž poetika kořenila v oblasti nonsensu, fikce, důrazného znevažování kontextů a především výhradním užíváním neuměleckých materiálů.

Profesor Jindřich Höhm by měl 28. července devadesát let

Neúprosný čas nás nutí dívat se stále vpřed a neohlížet se. Až se najednou zastavíme, když si uvědomíme, že lidé kolem nás prořídli. A někteří nám velmi chybí.

KAM v Brně...

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Adresa:

KAM v Brně...
Turistické informační centrum města Brna, p. o.
Radnická 4
658 78 Brno

 

Redakce:

Bc. Kateřina Žížková
tel. +420 542 427 143
e-mail: zizkova@ticbrno.cz

Monika Špinarová
tel. +420 542 427 133
e-mail: spinarova@ticbrno.cz

 

Objednejte si zvýhodněné roční předplatné za 308 Kč (11 čísel, v letních měsících časopis vychází jako prázdninové dvojčíslo, cena jednoho výtisku pro předplatitele 28 Kč, cena jednoho výtisku ve volném prodeji 30 Kč) – tel. 800 300 302, e-mail: postabo.prstc@cpost.cz

Časopis lze zakoupit v novinových stáncích, ve vybraných knihkupectvích a v informačních centrech.

+420 542 427 115