KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Magazín KAM v Brně... lze zakoupit v novinových stáncích, ve vybraných knihkupectvích a v informačních centrech.

Soutěžte s měsíčníkem KAM v Brně…

Stačí odpovědět na soutěžní otázku a knižní cena může být s trochou štěstí v losování právě vaše!

Velikonoční festival duchovní hudby 2015
29. 3. 2015 - 12. 4. 2015
kostel sv. Janů, kostel Nanebevzetí Panny Marie, českobratrský evengelický chrám

Nevšední Velikonoce s Filharmonií Brno – to jsou letošní svátky jara a hudby
Ojedinělé hudební zážitky v působivé atmosféře brněnských kostelů a chrámů lze zažít v průběhu dvou týdnů na přelomu března a dubna. Zahajovacím koncertem o Květné neděli započne tradiční mezinárodní hudební festival.

Dny polské kultury v Brně
13. 4. 2015 - 25. 4. 2015

Město Brno hostí letos již popáté festival Dny polské kultury, jehož cílem je představit nejen partnerské město Poznaň, ale i Polsko a polskou kulturu obecně. Návštěvníci festivalu tak budou mít od 13. do 25. dubna možnost seznámit se s polskou literaturou, divadlem, filmem, gastronomií atd. Záštitu nad touto akcí převzali primátor města Brna Petr Vokřál, primátor Poznaně Jacek Jaśkowiak a velvyslankyně Polské republiky v ČR Grażyna Barnatowiczová.

Bachovi k narozeninám
21. 4. 2015
19:30
Besední dům, Komenského nám. 8, Brno

Spolek přátel hudby při Filharmonii Brno připomene 330. výročí narození Johanna Sebastiana Bacha mimořádným koncertem, na kterém zazní kompletní provedení prvního dílu slavné kompozice Dobře temperovaný klavír.

Vulkány – tepny Země
27. 3. 2015 - 31. 7. 2015
Moravské zemské muzeum – Palác šlechtičen, Kobližná 1, Brno

Vulkány – mohutné hory chrlící oheň a lávu přitahovaly pozornost člověka od pradávna. Pro antického básníka byly sídlem bohů, pro středověkého scholastika projevem pekelných sil a pro geologa okem do nitra Země.

Světlo v obrazech – výstava obrazů Alice Kaufmann
8. 4. 2015 - 17. 4. 2015
dům U Tří knížat, Jánská 12, Brno

Alice Kaufmann maluje obrazy, které vznikly z mlhavých vzpomínek na krajiny a z optických dojmů z cest. Základem jejích obrazů je vizuální nálada. Je to hra světla a barev.

Hon na velikonoční vajíčka aneb Zaječí rej s Hitrádiem Magic
4. 4. 2015
začátek akce v parku u pavilonu Anthropos, 10–13.30 hodin

Již šestý ročník zábavné velikonoční akce pro děti, spojené se zaječím karnevalem, pro vás připravuje lanové centrum Jungle Park v Brně-Pisárkách. V sobotu před Velikonocemi vypukne v lanovém parku a jeho okolí Hon na velikonoční vajíčka.

Bryologický víkend
24. 4. 2015 - 26. 4. 2015

Botanické oddělení Moravského zemského muzea a Ústav biologie rostlin Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně pořádají devátý Bryologický víkend.  Akce je vhodná pro studenty, učitele, ochranáře, lesníky a další zájemce o mechorosty. Nezapomeňte na vhodné pomůcky, např. botanická lupa (cca 10× zvětšující), zápisník a tužka.

Výročí téměř stoleté

Školní rok 2014–2015 na brněnské konzervatoři probíhá ve znamení oslav devadesátého pátého výročí založení této instituce Leošem Janáčkem.

Ďábel a doktor Faust se utkali v Janáčkově divadle

Dva abonentní koncerty brněnské Filharmonie počátkem března byly beznadějně vyprodané. Ojedinělých pár volných míst svědčilo o tom, že se chřipková epidemie ještě nevzdala, jinak zcela vyprodaný sál očekával výjimečnou událost.

Již po šesté se na začátku března Brno proměnilo v pulsující dynamické město, jež po celý týden nabízelo všem obyvatelům i návštěvníkům rozmanité možnosti kulturního vyžití.  Týden výtvarné kultury, pořádaný Katedrou výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy university, se každoročně snaží přilákat širokou veřejnost do galerií pomocí nejrůznějších workshopů, přednášek,

KAM v Brně...

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Adresa:

KAM v Brně...
Turistické informační centrum města Brna, p. o.
Radnická 4
658 78 Brno

 

Redakce:

Bc. Kateřina Žížková
tel. +420 542 427 143
e-mail: zizkova@ticbrno.cz

Monika Špinarová
tel. +420 542 427 133
e-mail: spinarova@ticbrno.cz

 

Objednejte si zvýhodněné roční předplatné za 308 Kč (11 čísel, v letních měsících časopis vychází jako prázdninové dvojčíslo, cena jednoho výtisku pro předplatitele 28 Kč, cena jednoho výtisku ve volném prodeji 30 Kč) – tel. 800 300 302, e-mail: postabo.prstc@cpost.cz

Časopis lze zakoupit v novinových stáncích, ve vybraných knihkupectvích a v informačních centrech.

+420 542 427 115