Užijte si Léto v centru

4. 6. 2017 - 3. 9. 2017
Moravské náměstí – park

Červen i celé prázdniny bude centrum Brna patřit hudbě – Festival s názvem Léto v centru obsadí pódia na Moravském náměstí i na nádvoří Staré radnice. Největší taháky mohou diváci hledat na letní scéně Meeting Brno Point pod lešením na Moravském náměstí. – tojeletovcentru.cz

Druhé úterý v červnu určitě stojí za to udělat si čas na koncert brněnské legendy Progres 2, den po ní se představí kapela Fru-Fru. Evropský svátek hudby se tu bude slavit 21. června a koncem měsíce vystoupí skupina The Weathermakers

O prázdninách se diváci mohou těšit např. na oslavu čtyřicátin A. G. Fleku, na Meteor z Prahy a další skvělé kapely. Nepřehlédnutelná bude i akce Mototechna Pup Up Store, která Moravské náměstí promění v autosalon zánovních automobilů.

Komornější část programu zůstane na nádvoří Staré radnice, kde najdete i venkovní kavárnu s tančírnou a hudebním programem zahrnujícím například jazzové koncerty, buskery či vážnou hudbu. Prožijte Léto v centru, léto na pódiích u Staré radnice a na Moravském náměstí!ČERVENJazzové nádvoří HAMU a JAMU

Čt 22. 6. 16:00 Stará radnice – nádvoří, Radnická 8

Jazzová nádvoří rozproudí studenti JAMU, HAMU a Ghana Dance Ensemble. Jazzové nádvoří, to je víc než studentský festival. Dva unikátní koncerty iniciované společně dvěma českými jazzovými katedrami – pražské HAMU a brněnské JAMU totiž podpořily festivaly JazzFestBrno a Tanec Praha.

Pod vedením předních pedagogů se v české a poté i v moravské metropoli představí studentské ansámbly obou škol i vlastní dlohodobě fungující projekty vybraných studentů.

Díky úsilí pedagoga obou kateder Jiřího Slavíka a příznivé termínové shodě Jazzového nádvoří s festivalem Tanec Praha studenti zažijí rytmickou nirvánu. Ve společném ansámblu totiž vystoupí s africkým uskupením Ghana Dance Ensemble, jednou z hvězd letošního ročníku přehlídky Tanec Praha. Vstup na celou akci je zdarma.

 

F-SCÉNA, VUS Ondráš
Čt 22. 6. 20:00 Moravské náměstí – park – VSTUPNÉ 150 Kč

Orchestr lidových nástrojů VUS ONDRÁŠ – premiéra Všude jsme doma. Vstupenky lze zakoupit pouze na pokladně předprodeje IC TO JE Brno, Panenská 1.

Vstupenky nelze zarezervovat ani zakoupit online. Informace o dostupnosti vstupenek vám rádi podáme osobně na pokladně předprodeje nebo na telefonu +420 513 039 035.

 

Good Vibes Only
Pá 23. 6. 17:00 Janáčkovo divadlo – volné prostranství

Showcase residentních DJ’s a slovenských Red Meat Therapy, House & Techno & Minimal Music, Video mapping, světelná instalace, DJ’s – Jane Miltz, Andrew Daren, Red Meat Therapy (SK).
Elektro sessions So 24. 6. 19:00 Moravské náměstí – park Hudba

Nalaďte si tu správnou hudební letní náladu společně s profesionálním DJ.

 

Solaris 3
So 24. 6. 19:00 Stará radnice – nádvoří, Radnická 8

Program klasické moderní hudby v podání Anny Veverkové (housle) a Štěpána Filípka (violoncello) představí jedinečné skladby moderních autorů jako A. Schönberga nebo Josefa Suka.

 

Hudební lahůdky - J. A. Hasse: Arminio - barokní opera
Ne 25. 6. 17:00 Stará radnice – nádvoří, Radnická 8 Hudba – VSTUPNÉ 250 Kč

Láska a válka, život a smrt, čest a zrada – to jsou osudová dilemata, kterým čelí germánský hrdina Arminio a jeho protivník – a dříve i přítel – římský generál Varo. Bitva v Teutoburském lese, ve které v roce 9 n. l. Arminiovi germánští válečníci vyhladili tři římské legie pod Varovým vedením, tvoří závěr tohoto hudebního dramatu. Příběh plný zvratů a dramatických zápletek nezadržitelně směřující k osudovému závěru hudebně zpracoval jeden z nejslavnějších barokních skladatelů – Johann Adolph Hasse.

Operu v scénickém komorním provedení po více jak 270 letech oživí soubor Plaisirs de musique, slovenský režisér Marek Mokoš a mezinárodní obsazení sólistů.
Vstupné: 250 Kč plné, 150 Kč studenti a senioři, 90 Kč studenti hudebních oborů a ZTP.

 

Smallband
Ne 25. 6. 19:00 Moravské náměstí – park

Šestičlenná funky kapela Smallband stihla za dobu své existence mnohé. Mimo bohatě nabyté koncertní zkušenosti kapela prodělala i významnou změnu v muzikantském obsazení a utříbila si svůj jedinečný hudební projev. Klasické funkové a groovové základy jsou nyní obohaceny o prvky blues a rapu. Smallband si zakládá především na výrazné groovové rytmice a osobitém zpěvu a rapu. Kapela je v současné sestavě složena z hudebníků zkušených z mnoha jiných úspěšných hudebních projektů a Smallband funguje především jako koncertní kapela.

 

The Weathermakers
Út 27. 6. 19:00 Moravské náměstí – park

The Weathermakers je čtyřčlenné brněnské těleso, hrající elektrické a akustické blues. Bereme ho ale tak trochu jinak, než u nás bývá zvykem. Autenticitu blues nevidíme v hraní šedesát sedmdesát let starých písniček, ale v zachování jeho minimalistickýho ducha. Hrajeme výhradně autorský věci postavený na základech mississippskýho i chicagskýho blues, ovšem ve vlastním pojetí," charakterizuje sama sebe kapela, která vznikla jaksi samovolně po brněnských hospodách a na ulici. Styl si určila sama, aniž by to její členové mohli nějak ovlivnit nebo změnit. „Mlátíme do toho, jak to jen jde, bez zbytečných krucánků a dvacetiminutových sól. Syrovost kapely je umocněná používáním vlastnoručně vyrobených nástrojů od kytar přes cigar box guitars, resofonický kytary, diddley bow nebo komba ze starých rádií."

 

Rock'n'’rollová tančírna na Petrově
Út 27. 6. 19:00 Denisovy sady - altán

Minilekce pro začátečníky, volný tanec, Djbobcat, lektoři Real Gone týmu.

 

Kabinet na Pohořelci
St 28. 6. 12:00 Pohořelec Hudba

Jarmark a hudba spolu s přáteli Múz, večer koncerty kapel Acute Dose, Beps’n’Johnies, ETTE Enaka, Supertesla, DJ’s.

 

Milan Kašuba trio
St 28. 6. 19:00 Stará radnice – nádvoří, Radnická 8 Hudba

Kapela se představí ve složení: Milan Kašuba (kytara), Oldřich Svoboda (bass) a Roman Kobiela (bicí). V průběhu večera zazní slavné melodie a evergreeny z oblasti swingu, latinsko-americké hudby, tradičního a moderního jazzu.

 

F-SCÉNA, VUS Ondráš
St 28. 6. 20:00 Moravské náměstí – park  – VSTUPNÉ 150 Kč

VUS ONDRÁŠ Náš svět – alternativní pořad. Vstupenky lze zakoupit pouze na pokladně předprodeje IC TO JE Brno, Panenská 1. Vstupenky nelze zarezervovat ani zakoupit online.

Vstupenky nelze zarezervovat ani zakoupit online. Informace o dostupnosti vstupenek vám rádi podáme osobně na pokladně předprodeje nebo na telefonu +420 513 039 035.

 

Hudební lahůdky- Per cembalo obligato e flauto
Čt 29. 6. 19:30 Stará radnice – Křišťálový sál, Radnická 8  – VSTUPNÉ 250 Kč

Hudební cesta Evropou kolem roku 1735. První polovina 18. století, období vrcholného baroka, bylo v Německu charakteristické míšením evropských hudebních stylů. V programu tedy uslyšíte hudbu J. S. Bacha inspirovanou francouzským a italským stylem, skladbu G. Ph. Telemanna ovlivněnou mimo jiné polskou lidovou hudbou a sonátu J. B. de Boismortier, který ač byl Francouz, nevyhnul se módnímu Italskému skladatelskému vlivu. Sonáty pro traverso a obligátní cembalo uslyšíte v podání české flétnistky Radky Kubínové a německého cembalisty Michaela Führera.

Vstupné: 250 Kč plné, 150 Kč studenti a senioři, 90 Kč studenti hudebních oborů a ZTP.

 

F-SCÉNA, VUS Ondráš
Čt 29. 6. 20:00 Moravské náměstí – park – VSTUPNÉ 150 Kč
VUS ONDRÁŠ Náš svět – alternativní pořad. Vstupenky lze zakoupit pouze na pokladně předprodeje IC TO JE Brno, Panenská 1. Vstupenky nelze zarezervovat ani zakoupit online.

Vstupenky nelze zarezervovat ani zakoupit online. Informace o dostupnosti vstupenek vám rádi podáme osobně na pokladně předprodeje nebo na telefonu +420 513 039 035.

 

Street Dance Party
Pá 30. 6. 14:00 Janáčkovo divadlo – volné prostranství

Exhibice taneční školy Art Factory, taneční battle 1x1, Hip Hop Dance, taneční workshop pod vedením předních lektorů Art Factory, doprovodné taneční sessions během celého dne, večer DJ De, live show Maniak.

 

červenec

 

Elektro sessions
So 1. 7. 19:00 Moravské náměstí – park

Nalaďte si tu správnou hudební letní náladu společně s profesionálním DJ.

 

Tango Quarteto Re Campo
Po 3. 7. 19:00 Stará radnice – nádvoří, Radnická 8

Soubor Tango Quartteto ReCampo (Petr Zámečník-akordeon, Pavla Jahodová-violoncello, Jana Něničková-příčná flétna Lukáš Krejčí-perkuse) hraje tangové taneční i koncertní standardy, ale i méně známé kusy od Astora Piazzolly, Anibala Troila, Vicente Greca a dalších jihoameričanů v neotřelém periferním zvuku a aranžmá na pomezí starého tanga, jazzových inspirací a improvizace. To všechno Trio kombinuje s autorskými skladbami Petra Zámečníka v novém, současném stylu Moravia Tango ve kterém se mísí tango s moravskými a italskými melodiemi soudobou hudbou a improvizacemi. Kapela vystoupila od roku 2006 na mnoha koncertech i festivalech u nás i v zahraničí. Tangové produkce mohou být obohaceny zpěvem Kláry Šmahelové a tanečními kreacemi ve vlastní choreografii Markéty Ružičkové a Tomáše Juřičky.

 

Jananas a Arnošt Frauenberg
Út 4. 7. 19:00 Moravské náměstí – park

Arnošt Frauenberg, písničkář ze středočeského Žebráku, je jedním z nejvýraznějších a nejtalentovanějších písničkářů. Ve svých živých vystoupeních nabízí porci zábavy v podobě písní lyrických i humorných, které při koncertech prokládá krátkými básničkami, specifickými absolutním rýmem. V Brně zahraje společně s kapelou Jananas - kapelou, která nikdy nikam nepřijela včas, kapelou, které všechno dlouho trvá. Jananas je nejznámější neznámá kapela, která byla v roce 2016 nominována na cenu Anděl.


F-SCÉNA
St 5. 7. 20:00 Moravské náměstí – park – VSTUPNÉ 150 Kč

V rámci festivalu F-SCÉNA vystoupí folklorní soubor Lučina z Brna a folklorní soubor Jánošíček z Brna. Vstupenky lze zakoupit pouze na pokladně předprodeje IC TO JE Brno, Panenská 1.

Vstupenky nelze zarezervovat ani zakoupit online. Informace o dostupnosti vstupenek vám rádi podáme osobně na pokladně předprodeje nebo na telefonu +420 513 039 035.

 

F-SCÉNA
Čt 6. 7. 20:00 Moravské náměstí – park – VSTUPNÉ 150 Kč

vystoupení folklorních souborů SALAJKA (Dambořice) a DANÁJEK (Strážnice). Vstupenky lze zakoupit pouze na pokladně předprodeje IC TO JE Brno, Panenská 1.

Vstupenky nelze zarezervovat ani zakoupit online. Informace o dostupnosti vstupenek vám rádi podáme osobně na pokladně předprodeje nebo na telefonu +420 513 039 035.
Elektro sessions So 8. 7. 19:00 Moravské náměstí – park Hudba

Nalaďte si tu správnou hudební letní náladu společně s profesionálním DJ.

 

A. G. Flek
Út 11. 7. 19:00 Moravské náměstí – park Hudba

Česká hudební skupina, legenda folku. I tak můžeme nazvat skupinu AG Flek, která se na domácí folkové scéně pohybuje už čtyřicet let.
Divadlo Druhý Pád - Náš život světský Út 11. 7. 19:00 Stará radnice – nádvoří, Radnická 8 Divadlo

Lunapark dvou světáků. Podivuhodná atrakce. Populární hudba. Růže z papíru. Cukrová vata. Diabolky? Zimoviště ArtBar.

 

F-SCÉNA, VUS Ondráš
St 12. 7. 20:00 Moravské náměstí – park 150 Kč

Vystoupení VUS Ondráš - U vás o nás – celosouborový pořad. Vstupenky lze zakoupit pouze na pokladně předprodeje IC TO JE Brno, Panenská 1.

Vstupenky nelze zarezervovat ani zakoupit online. Informace o dostupnosti vstupenek vám rádi podáme osobně na pokladně předprodeje nebo na telefonu +420 513 039 035.

 

Xavier Baumaxa
Čt 13. 7. 19:00 Stará radnice – nádvoří, Radnická 8

Xavier Baumaxa je buránek regionálního charakteru, se stále větším geografickým a mezigeneračním přesahem. Své písně skládá zpravidla při různých rytmických činnostech jako je sekání dříví, máchání křovinořezem, chůze v terénu, plavání kraulem či naznak, zatloukání hřebíků hundrtfýrcych - stovek, natírání plotu tixotropní lazurou, kopání ilegálních trativodů, přejíždění středové dálniční přerušované čáry a to hlavně v noci, cvakání zuby po přejetí dvojité nepřerušované čáry a to hlavně nad ránem, v neposlední řadě také poslouchání praskotu krbu, které je však arytmické, takže je to sporné.

 

F-SCÉNA, VUS Ondráš
Čt 13. 7. 20:00 Moravské náměstí – park – VSTUPNÉ 150 Kč

Vystoupení VUS ONDRÁŠ - Příběh zbojníka – lidové taneční divadlo. Vstupenky lze zakoupit pouze na pokladně předprodeje IC TO JE Brno, Panenská 1. Vstupenky nelze zarezervovat ani zakoupit online. Informace o dostupnosti vstupenek vám rádi podáme osobně na pokladně předprodeje nebo na telefonu +420 542 210 863.

 

Elektro sessions
So 15. 7. 19:00 Moravské náměstí – park

Nalaďte si tu správnou hudební letní náladu společně s profesionálním DJ.

 

Meteor z Prahy
Ne 16. 7. 19:00 Moravské náměstí – park

Koncert hudební skupiny vzešlé z představení divadla Husa na provázku, která hraje převážně klasické písně české pop music 60. let v podání převážně herců divadla i skvělých instrumentalistů.


Mototechna
Po 17. – 20. 7. 10:00 Moravské náměstí – park

 

Elektro sessions
So 22. 7. 19:00 Moravské náměstí – park

Nalaďte si tu správnou hudební letní náladu společně s profesionálním DJ.

 

Mototechna
Ne 23. – 24. 7. 10:00 Moravské náměstí – park

 

Jiří Suchý Quartet
Čt 27. 7. 19:00 Stará radnice – nádvoří, Radnická 8

Výjimečné seskupení klasických brněnských jazzmanů můžete vidět právě na nádvoří Staré radnice! Lídrem je saxofonista Jiří Suchý, který působí a působil v mnoha dalších brněnských jazzových a swingových seskupeních, včetně legendárního orchestru Gustava Broma.


Elektro sessions
So 29. 7. 19:00 Moravské náměstí – park

Nalaďte si tu správnou hudební letní náladu společně s profesionálním DJ.

 

Squadra sua - Happy hour
Ne 30. 7. 19:00 Moravské náměstí – park

Divadelní představení na způsob grotesky marinované v klauniádě, to vše dobře propečené za pravidelného podlévání třemi herci, kteří se podle potřeby proměňují z číšníků na kuchaře a zpátky. Squadra Sua vás zve do své nové pouliční restaurace a rozhodně potěší vaše divadelní chuťové pohárky!

 

Divadlo Druhý pád - Brno bezhlavě
Po 31. 7. 19:00 Stará radnice – nádvoří, Radnická 8

Divadelní "terapie" zacílená na brněnské bolesti, brněnské blouznění... Odehraje se prostřednictvím simulovaných divadelních scének.

 

SRPEN

 

Hudební lahůdky - Zahrada potěšení
Čt 3. 8. 19:30 Stará radnice – Křišťálový sál, Radnická 8

V zahradě potěšení se posluchačům otevírá komorní drama, příběh zapovězené lásky anglické lady a francouzského rytíře.

 

Bratři v tricku - Běžkařská odysea
Pá 4. 8. 19:00 Moravské náměstí – park

Výlet je závodem, jehož hlavní cena je zážitek. V tomto ohledu jsou tito muži nejlepšími závodníky z nejlepších – skuteční šampióni. Dokonce větší, než si sami myslí. Dva běžkaři ztraceni v mapě i v ročním období, bok po boku a však v jedné stopě podstupují běžkařskou odyseou – bludnou pouť s nejasným koncem i průběhem! Hole vzhůru, vosk na knír, čaj na kuráž a krok sun krok!

Představení „Běžkařská odysea“ čerpá z letitých zkušeností Bratrů v tricku na poli pouličního divadla. Tradičně silnou doménou souboru je sebeironie, žonglování, předmětová manipulace, střídmá akrobacie a laskavý humor. Diváci budou psychicky i fyzicky vtaženi do děje ať se děje co se děje.  Žádná stopa? Nevadí, tohle představení není žádná klasika!

Jak praví oblíbené německé rčení: „LANGLÄUFER LEBEN LÄNGER“ — „běžkaři žijí déle“! Smích a humor prý taky roky přidávají. Tak račte s tímto představením objevit elixír nesmrtelnosti!

 

Elektro sessions
So 5. 8. 19:00 Moravské náměstí – park

Nalaďte si tu správnou hudební letní náladu společně s profesionálním DJ.

 

Inspektor Kluzó
Ne 6. 8. 19:00 Moravské náměstí – park Hudba

Komorní hudební kabaret, jehož koncerty jsou provázány kabaretními čísly, jako jsou například stand-upy, scénky, skeče, přednášky, divadelní hry, klauniády. Stěžejním programem ale zůstává hudební složka, která je čistě autorská. Kapela se snaží věnovat více žánrům, od šansonu, přes blues k jazzu, folku, soulu i rocku.

 

Jan Smigmator a Swing band
Po 7. 8. 19:00 Moravské náměstí – park

jan Smigmator je jazzový a swingový zpěvák, který na hudební scéně s noblesou sobě vlastní ztělesňuje odkaz swingových králů, jakými byli Frank Sinatra, Sammy Davis jr., Dean Martin, Bobby Darin, Mel Tormé, Karel Hála nebo dodnes fantastický zpěvák Tony Bennett. V současné době nejčastěji vystupuje se svým doprovodným Swinging Q, komorní formací složenou ze špiček české jazzové scény.

 

Druhá tráva
St 9. 8. 19:00 Moravské náměstí – park
Druhá tráva je česká bluegrassová skupina spojená s frontmanem, textařem, zpěvákem a kytaristou Robertem Křesťanem.

 

Maraton hudby
Pá 11. 8. 10:00 Moravské náměstí – park

Multižánrový festival Maraton hudby Brno připravil na Moravském náměstí folklorní program.

 

Maraton hudby
So 12. 8. 10:00 Moravské náměstí – park

Multižánrový festival Maraton hudby Brno připravil na Moravském náměstí folklorní program.
Maraton hudby Ne 13. 8. 10:00 Moravské náměstí – park Hudba

Multižánrový festival Maraton hudby Brno připravil na Moravském náměstí folklorní program.

 

Folk team
St 16. 8. 9:45 Moravské náměstí – park

Folkrocková skupina z Brna. Současný koncertní zvuk Folk Teamu je folkrockový a koncerty vycházejí především z repertoáru, který vznikl po roce 2000.

 

Tara Fuki
Čt 17. 8. 19:00 Moravské náměstí – park Hudba

Tara Fuki je duo zpívajících violoncellistek, které tvoří Dorota Barová a Andrea Nazir. Jejich hudba je hudební improvizace na pomezí mnoha hudebních žánrů - klasika, Jazz, folk. Texty písní zpívají polsky, česky i francouzsky.

 

Elektro sessions
So 19. 8. 19:00 Moravské náměstí – park Hudba

Nalaďte si tu správnou hudební letní náladu společně s profesionálním DJ.

 

Circus Theater Kaborka
Ne 20. 8. 19:00 Moravské náměstí – park Divadlo

 

Brněnské jazzové legendy
St 23. 8. 19:00 Stará radnice – nádvoří, Radnická 8

Přijďte se zaposlouchat do jazzových tónů v podání skutečně legendárních představitelů nejen brněnské, ale i české jazzové scény! Sólisté Orchestru Gustav Broma s rytmickým doprovodem zahrají zpívané i instrumentální evergreeny z oblasti  swingu, tradičního, moderního jazzu, Latinsko-americké hudby a další. Těšit se můžete na taková jména jako Mojmír Bártek, Jiří Suchý a další.

 

Jihomoravské dožínky
Čt 24. 8. 10:00 Moravské náměstí – park

XXVIII. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL BRNO ´17, Jihomoravské dožínky - folklorní festival s bohatým programem a mezinárodní účastí.

 

Jihomoravské dožínky
Ne 27. 8. 10:00 Moravské náměstí – park

XXVIII. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL BRNO ´17, Jihomoravské dožínky - folklorní festival s bohatým programem a mezinárodní účastí.

 

Dušan Vitázek
Ne 27. 8. 20:00 Moravské náměstí – park

 

Mototechna
Po 28. – 30. 8. 10:00 Moravské náměstí – park

 

Štěpán Filípek a jeho hosté
St 30. 8. 19:00 Stará radnice – nádvoří, Radnická 8

Nastupující generace brněnských hudebníků uvádí světové premiéry i skladby svých předchůdců a učitelů – F. G. Emmert, Miloslav Ištvan, Antal Dorati a Štěpán Filípek.

 

Mototechna
Čt 31. 8. 10:00 Moravské náměstí – park

 

Klasická hudba v pohybu - Shadow Quartet
Čt 31. 8. 19:00 Stará radnice – nádvoří, Radnická 8

Komorní soubor Shadow Quartet se zaměřuje na interpretaci klasické hudby v netradičních úpravách. V repertoáru má i hudbu filmovou, muzikálovou a populární.

 

Zastavení s Bachem
Pá 1. 9. 19:00 Stará radnice – nádvoří, Radnická 8

Jiří Bárta (violoncello), Marie Durnová (recitace).

 

Závěrečný koncert - Janáček
So 2. 9. 16:00 Stará radnice – nádvoří, Radnická 8

hudební lahůdky - Festa di Sua Maestà Caesarea Leopoldo Ne 3. 9. 19:00 Stará radnice – nádvoří, Radnická 8 Hudba
Autorský scénický projekt připomínající 350. výročí velkolepé svatby císaře Leopolda I. se španělskou infantkou Markétou.

ÚPLNÝ PŘEHLED PROGRAMU NAJDETE NA

https://tojeletovcentru.cz

Meeting Brno Point

Meeting Brno Point

Adresa
Park na Moravském náměstí

GPS
N 49 11 56.429
E 16 36 24314

49.199008, 16.606754

 

Vstupné

Převážná většina koncertů je volně přístupná. V případě vstupného lez vstupenky zakoupit online nebo v předprodeji na Panenské, případně před představením přímo na místě.

+420 542 427 161
+420 602 589 480

Kontakt pro média:
Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí
tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz