Vyhlídková jízda

28. 5. 2015 - 26. 9. 2015
10:00
13:00
16:00
centrum města
190 Kč
120 Kč studenti, děti od 7 let, senioři, ZTP, ZTP/P | zdarma děti do 6 let | rodinné jízdné 500 Kč

Turistické informační centrum města Brna nabízí i v letošní letní sezóně návštěvníkům města Brna z České republiky i ze zahraničí vyhlídkovou jízdu turistickým minibusem.

Tato projížďka umožňuje poznat jiná místa v Brně než ta, která turista vidí při pěší prohlídce historického centra. V minibusu je průvodce, který podává výklad k místům a objektům, kolem kterých se právě projíždí. Výklad je veden v českém jazyce, pro zahraniční návštěvníky jsou k dispozici audioguidy s nahrávkou v němčině a angličtině.

Letos nabízíme dvě varianty trasy. Pokud si turisté vyberou variantu A,  budou si moci prohlédnout zahradu vily Tugendhat, odkud se naskytne ten pravý pohled na vilu, památku moderní architektury, která je zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Ti, kdo zvolí trasu B, poznají jinou známou brněnskou stavbu, Jurkovičovu vilu, která je jednou z nejvýznamnějších architektonických památek přelomu 19. a 20. století v Brně. S průvodcem si projdou přízemí vily a krásnou zahradu. Novinkou v letošním roce je to, že při obou trasách turisté zavítají i na rozlehlou zahradu vily Stiassni a uvidí tak zblízka i vilu samotnou, významnou stavbu meziválečné architektury.  Poslední zastávka bude na hradě Špilberk, odkud je krásný výhled na celé Brno,

Turistický minibus vyjíždí z náměstí Svobody

Odjezdy:

čtvrtek10.00 A13.00 B16.00 A
pátek a soboty10.00 B13.00 A16.00 B
A  / prohlídka zahrady vily Tugendhat + prohlídka zahrady vily Stiassni
B  / prohlídka Jurkovičovy vily (přízemí a zahrada) + prohlídka zahrady vily Stiassni

 

Trasa minibusu:

Náměstí Svobody - Kostel sv. Jakuba - Kostnice u sv. Jakuba - Mahenovo divadlo - Janáčkovo divadlo - Park Lužánky - Vila Tugendhat - Vila Löw-Beer  - Palác Tivoli- - Dětský domov Dagmar - Jurkovičova vila - Hvězdárna a planetárium Brno - Kostel sv. Augustina - Vila Stiassni - Brněnské Výstaviště - Letohrádek Mitrovských - Mendelovo muzeum - Bazilika Nanebevzetí Panny Marie - Pravoslavný kostel sv. Václava - Hrad Špilberk - Moravská galerie - Besední dům - Kostel Jana Amose Komenského, Náměstí Svobody.

 

Jízdné:

dospělí190 Kč
děti do 6 letzdarma
děti do 7 let, studenti, senioři, ZTP a ZTP/P120 Kč
rodinné jízdné500 Kč
V ceně je zahrnuto vstupné do zahrady vily Tugendhat, do Jurkovičovy vily a do zahrady vily Stiassni. Jízdenky se prodávají přímo v turistickém minibusu. Jízda se uskuteční od 4 platících osob.
Rezervace:  pouze pro skupiny od 10 osob.


Více informací:
Informační centrum, Radnická 8 (pod krokodýlem)
telefon: +420 542 427 150, e-mail: info@ticbrno.cz

Nabízíme také možnost zakoupení dárkového poukazu na vyhlídkovou jízdu
v informačním centru Radnická 8.

Newsletter TICmB

Pravidelné informace o námi připravovaných pořadech a novinkách z předprodeje vstupenek

Průvodce městem Brnem

Multimediální publikace věnované Leoši Janáčkovi

Multimediální publikace věnované Leoši Janáčkovi a jeho působení ve městě Brně.

Google play Zobrazit publikaci na webu