Týden výtvarné kultury letos již poosmé!

Akce již proběhla
Galerie TIC

Osmý ročník Týdne výtvarné kultury s mottem „S barvou ven!“ se uskuteční od 20. do 26. března 2017. Návštěvníkům nabídne více než 40 umělecky zaměřených akcí v galeriích i ve veřejném prostoru.

Týden výtvarné kultury foto: Veronika Kovářová

Týden výtvarné kultury je unikátní akcí, jejímž cílem je upozornit obyvatele i návštěvníky města Brna na kvalitní výstavní programy zdejších galerií a skrze doprovodné programy jim zprostředkovat cestu k výtvarnému umění. Podnět k popularizaci umění formou týdne dedikovaného výtvarné kultuře vzešel před osmi lety od profesora Radka Horáčka, vedoucího Katedry výtvarné výchovy PdF MU. Od té doby Brno každý březen ožívá výtvarně zaměřenými akcemi, na jejichž realizaci a organizaci se podílí i studenti a studentky Masarykovy univerzity. Březen nebyl vybrán náhodně, ale jako pocta výroční narození profesora Igora Zhoře (1925–1997), významného teoretika umění a organizátora kulturního dění v Brně. Akci od letošního roku spolupořádá Turistické informační centrum města Brna, které tímto rozšiřuje své portfolio propagace kulturního života v Brně.

Týden výtvarné kultury bude slavnostně zahájen v pondělí 20. 3. v 17.00 v Místodržitelském paláci Moravské galerie. Následně už jsou pro vás připraveny rozmanité programy teoretického i praktického charakteru. Navštívit můžete vernisáže, komentované prohlídky, galerijní animace, výtvarné akce, workshopy, přednášky, diskuze s umělci, performance, videoprojekce a samozřejmě i celou řadu vynikajících výstav. Akce se konají v brněnských galeriích, ale i ve veřejném prostoru či v ateliérech samotných umělců. Určeny jsou nejširšímu publiku a připraveny jsou tak, aby uspokojily všechny věkové kategorie od dětí až po seniory.

Každý ročník má vlastní tematické zaměření. Letos organizátoři vyzývají „S barvou ven!“. Můžete si zajít na výstavu „Kdo se bojí červené?“ do Galerie TIC, zúčastnit se komentované procházky „Barvy v ulicích“ mapující street art v centru města, přijít diskutovat s držitelem Ceny Jindřicha Chalupeckého Vladimírem Houdkem o tom, jaká byla barva jeho cesty k úspěchu nebo si vyslechnout přednášku s názvem „Color Power Poster“. Odborné publikum ale i návštěvníky z řad veřejnosti jistě zaujme i celodenní konference „Barva – výraz – význam“ věnovaná reprezentaci barvy a jejímu významu ve slovesném a vizuálním uměleckém projevu. Ujít byste si neměli nechat ani akci „Z pitevny do pitevny“ – přednášku o současném výtvarném umění v sále FaVU VUT, který dříve býval pitevnou, na kterou plynule naváže vernisáž Václa Girsy v Galerii Pitevna na Komenského náměstí.

Kompletní program najdete na www.tvk-brno.cz.

Inzerce

Galerie TIC

Galerie TIC

Galerie TIC:

Galerie mladých
Galerie U Dobrého pastýře
Galerie Kabinet
konTEXT

Adesa:

Galerie TIC
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 4
602 00 Brno

Otvírací doba:

Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti se šířením nemoci COVID - 19 jsou galerie do odvolání uzavřeny.
út-pá 10.00 - 18.00 hod
so 10.00 - 14.00 hod

Vstupné:

VSTUP ZDARMA

komentované prohlídky
po domluvě na tel.: +420 542 427 104

+420 542 427 108
+420 842 427 104

Kurátoři
Marika Kupková
Zuzana Janečková