Děkujeme návštěvníkům našich prostor za dodržování nařízení vlády o povinné ochraně dýchacích cest rouškou.

Týden výtvarné kultury, letos podeváté!

Akce již proběhla
Galerie TIC

Týden výtvarné kultury vytváří prostor pro poznávání, dialog i vlastní tvorbu na půdě brněnských kulturních institucí. Máte možnost vybrat si z bohatého programu zahrnujícího vernisáže, komentované prohlídky, galerijní animace, výtvarné akce, workshopy, přednášky, performance, videoprojekce a samozřejmě i celou řadu vynikajících výstav.

Týden výtvarné kultury foto: Jitka Janů

Program je sestaven tak, by uspokojil všechny věkové kategorie od dětí až po seniory. Cílem Týdne výtvarné kultury je upozornit obyvatele i návštěvníky města Brna na kvalitní výstavní programy zdejších galerií a skrze doprovodné programy jim nabídnout cestu k výtvarnému umění. Tématem ročníku je hledání identity ve všech jejích podobách – od identity národní, přes uměleckou a genderovou až po identitu jednotlivce nebo místa.

Od 5. do 11. března 2018 budete mít možnost navštívit přes 50 unikátních umělecky zaměřených akcí v brněnských galeriích i ve veřejném prostoru. Slavnostní zahájení Týdne výtvarné kultury proběhne v pondělí 5. 3. v 18.00 v Domě umění města Brna. Po zahájení můžete zamířit do Moravské galerie na Vernisáž, tedy na divadelní hru Václava Havla v kulisách husákovského bytu 3+1, který je součástí výstavy Paneland.

V úterý 6. 3. vás čekají hned tři vernisáže. David Možný bude zahajovat svou výstavu v Galerii Pitevna v 17.00. Od 18.00 můžete navštívit dvě vernisáže v Galerii TIC - Začátek je také konec a Measuring Earth. Po vernisáži bude následovat komentovaná prohlídka.

Ve středu 7. 3. se můžete těšit na odborné kolokvium, které pojedná problematiku vystavování historie, ne náhodou se tedy uskuteční v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie, kde právě probíhá výstava Paneland. Pokud by vás sezení na přednáškách znavilo, můžete si následně protáhnout tělo při józe v Galerii TIC, vydat se na performance do Domu pánů z Kunštátu, nebo se umělecky vyjádřit při arteterapeutickém workshopu v Schrott Gallery.

Čtvrtek 8. 3. nabídne kromě akcí pro děti například i návštěvu v ateliéru Dalibora Chatrného nebo dvě filmové projekce v Kině Art. Pomyslně cestovat pak budete moci na komentované projekci New York City — Tokio / hledání identity nebo při přednášce reflektující uměleckou rezidenci Petra Lysáčka v Pekingu.

V pátek 9. 3. doporučujeme vydat se na zážitkový program do Jurkovičovy vily. Na víkend je pro vás pak připraveno mnoho programů určených dětem a několik výtvarných workshopů. Pokud byste měli v závěru týdne potřebu Ulevit očím, zajděte si na koncert kapely Budoár staré dámy, která zhudebňuje „osudy výtvarné pedagožky na mateřské“.

Akci spolupořádají Pedagogická fakulta MU a TIC Brno.
Kompletní program najdete na www.tvk-brno.cz.

Týden výtvarné kultury
Týden výtvarné kultury
Týden výtvarné kultury
Týden výtvarné kultury
Týden výtvarné kultury
Týden výtvarné kultury
Týden výtvarné kultury
Týden výtvarné kultury

Galerie TIC

Galerie TIC

Galerie TIC:

Galerie mladých
Galerie U Dobrého pastýře
Galerie Kabinet
konTEXT

Adesa:

Galerie TIC
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 4
602 00 Brno

Otvírací doba:

OTEVŘENO
út-pá 10.00 - 18.00 hod
so 10.00 - 14.00 hod

Vstupné:

VSTUP ZDARMA

komentované prohlídky
po domluvě na tel.: +420 542 427 104

+420 542 427 108
+420 842 427 104

Kurátoři
Marika Kupková
Zuzana Janečková