Týden výtvarné kultury, letos podeváté!

Akce již proběhla
Galerie TIC

Týden výtvarné kultury vytváří prostor pro poznávání, dialog i vlastní tvorbu na půdě brněnských kulturních institucí. Máte možnost vybrat si z bohatého programu zahrnujícího vernisáže, komentované prohlídky, galerijní animace, výtvarné akce, workshopy, přednášky, performance, videoprojekce a samozřejmě i celou řadu vynikajících výstav.

Týden výtvarné kultury foto: Jitka Janů

Program je sestaven tak, by uspokojil všechny věkové kategorie od dětí až po seniory. Cílem Týdne výtvarné kultury je upozornit obyvatele i návštěvníky města Brna na kvalitní výstavní programy zdejších galerií a skrze doprovodné programy jim nabídnout cestu k výtvarnému umění. Tématem ročníku je hledání identity ve všech jejích podobách – od identity národní, přes uměleckou a genderovou až po identitu jednotlivce nebo místa.

Od 5. do 11. března 2018 budete mít možnost navštívit přes 50 unikátních umělecky zaměřených akcí v brněnských galeriích i ve veřejném prostoru. Slavnostní zahájení Týdne výtvarné kultury proběhne v pondělí 5. 3. v 18.00 v Domě umění města Brna. Po zahájení můžete zamířit do Moravské galerie na Vernisáž, tedy na divadelní hru Václava Havla v kulisách husákovského bytu 3+1, který je součástí výstavy Paneland.

V úterý 6. 3. vás čekají hned tři vernisáže. David Možný bude zahajovat svou výstavu v Galerii Pitevna v 17.00. Od 18.00 můžete navštívit dvě vernisáže v Galerii TIC - Začátek je také konec a Measuring Earth. Po vernisáži bude následovat komentovaná prohlídka.

Ve středu 7. 3. se můžete těšit na odborné kolokvium, které pojedná problematiku vystavování historie, ne náhodou se tedy uskuteční v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie, kde právě probíhá výstava Paneland. Pokud by vás sezení na přednáškách znavilo, můžete si následně protáhnout tělo při józe v Galerii TIC, vydat se na performance do Domu pánů z Kunštátu, nebo se umělecky vyjádřit při arteterapeutickém workshopu v Schrott Gallery.

Čtvrtek 8. 3. nabídne kromě akcí pro děti například i návštěvu v ateliéru Dalibora Chatrného nebo dvě filmové projekce v Kině Art. Pomyslně cestovat pak budete moci na komentované projekci New York City — Tokio / hledání identity nebo při přednášce reflektující uměleckou rezidenci Petra Lysáčka v Pekingu.

V pátek 9. 3. doporučujeme vydat se na zážitkový program do Jurkovičovy vily. Na víkend je pro vás pak připraveno mnoho programů určených dětem a několik výtvarných workshopů. Pokud byste měli v závěru týdne potřebu Ulevit očím, zajděte si na koncert kapely Budoár staré dámy, která zhudebňuje „osudy výtvarné pedagožky na mateřské“.

Akci spolupořádají Pedagogická fakulta MU a TIC Brno.
Kompletní program najdete na www.tvk-brno.cz.

Týden výtvarné kultury
Týden výtvarné kultury
Týden výtvarné kultury
Týden výtvarné kultury
Týden výtvarné kultury
Týden výtvarné kultury
Týden výtvarné kultury
Týden výtvarné kultury

Inzerce

Galerie TIC

Galerie TIC

Galerie TIC:

Galerie mladých
Galerie U Dobrého pastýře
Galerie Kabinet
konTEXT

Adesa:

Galerie TIC
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 4
602 00 Brno

Otvírací doba:

Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti se šířením nemoci COVID - 19 jsou galerie do odvolání uzavřeny.
út-pá 10.00 - 18.00 hod
so 10.00 - 14.00 hod

Vstupné:

VSTUP ZDARMA

komentované prohlídky
po domluvě na tel.: +420 542 427 104

+420 542 427 108
+420 842 427 104

Kurátoři
Marika Kupková
Zuzana Janečková