USE-IT Brno: Netradiční mapa ukazuje Brno očima místních

Akce již proběhla
Informační centra

Již čtvrté vydání mapového průvodce USE-IT Brno vyšlo během letošních prázdnin. Netradiční tiskovina, která má i svou elektronickou podobu, je určena především mladým zahraničním návštěvníkům. Cílem je ukázat město pohledem místních mladých lidí.

USE–IT Brno

Netradiční průvodce s texty v angličtině je součástí evropského projektu USE-IT zahrnujícího více než 30 měst. Tyto mapy se primárně nezaměřují na klasické turistické cíle, ale snaží se spíše o vhled do místní kultury a životního stylu. Tiskoviny přinášejí tipy na podniky oblíbené rezidenty, upozorňují na zajímavosti nacházející se většinou mimo hlavní turistické trasy a přibližují autentickou tvář měst. Aktualizované vydání vychází každý rok.

Nekomerční mapu USE-IT Brno, která je k dostání zdarma např. v infocentrech TIC BRNO nebo volně ke stažení na adrese www.use-it.travel, připravil devítičlenný tým ze spolku Act Like Brno.

Autoři se letos snažili vykreslit moravskou metropoli jako inovativní město v minulosti i současnosti, zmiňují mimo jiné období Moravského Manchesteru a popisují slavné místní novátorské osobnosti. Popisují Brno jako univerzitní město, kde se v poslední době daří výzkumu, start-upům a výzkumu v oblasti informačních technologií.

Mapa obsahuje sekce popisující lokální zvyklosti, restaurace, cukrárny, bary, hospody a další populární místa a také praktické informace týkající se třeba dopravy. Nechybí zde ani tři doporučené trasy procházek. Jednu z nich, vedoucí „brněnským Bronxem“, připravila výtvarnice Kateřina Šedá.

USE–IT Brno 2017
USE–IT Brno 2017
USE–IT Brno 2017
USE–IT Brno 2017
USE–IT Brno 2017
USE–IT Brno 2017

Inzerce

BAM

Brněnský architektonický manuál – průvodce architekturou 1918 – 1989

Zjednodušená verze pro mobilní telefony
m.bam.brno.cz