Brněnské Vánoce 2018 – už se nemůžeme dočkat!

23. 11. – 28. 12. 2018
9:00 - 21:45
náměstí Svobody
Dominikánské náměstí

Báječná gastronomie, originální dárky, hudební program každý den. Rozzářené dětské úsměvy, rodina. Plánovaná i náhodná přátelská setkání. Skvělé jídlo a pití, které zahřeje i v tom nejmrazivějším počasí. Nejen vánoční melodie. Krásné designové dárky, které by si pod stromečkem rád rozbalil každý. Pomoc potřebným. Brněnské Vánoce 2018 se blíží!

Přijezd stromu Brněnské Vánoce

Od 23. listopadu se centrum Brna již tradičně promění v místo oslav nejkrásnějších svátků roku. Brněnské Vánoce 2018 návštěvníky přivítají na náměstí Svobody a na Dominikánském náměstí. Vše odstartuje v pátek 23. listopadu slavnostním rozsvícením vánočního stromu na náměstí Svobody. V loňském roce světelnou show, hudební vystoupení a videomapping sledovalo 12 a půl tisíce lidí. Tímto okamžikem, který kromě moderní zábavy přímo odkazuje k tradici pomoci Rudolfa Těsnohlídka, se zahájí více než měsíc trvající adventní a vánoční trhy.

Náměstí Svobody bude místem setkání, zajímavého designu a každodenního hudebního a kulturního programu. Kapely a dětská představení se budou střídat na pódiu, v prosklených city modulech se opět uskuteční December Design Days a originální brněnské drinky budou k dostání v bílé kopuli Zimního baru. Dominikánské náměstí bude patřit rodinám, dětem a všem příznivcům dobrého jídla. Opět se tu setkáte s dřevěnými sochami z betléma a děti potěší i živá zvířata. Dospělé pak výběr z nabídky chutí lokální i světové kuchyně.

Brněnské Vánoce by nebyly kompletní, pokud by nepředstavily novou kolekci suvenýrů a originálních hrnků. Ostatně, vratné obaly a ekologický přístup razí již několikátý rok. Podobně jako pomoc potřebným, bez které by Vánoce nebyly Vánocemi. Těšíte se? My ano!

 

brnenskevanoce.cz

 

Slavnostní předání vánočního stromu

Letošní sté výročí založení Československa vzbuzuje mnohé vzpomínky a my jsme se rozhodli připomenout právě historii a poselství tohoto zvyku. Proto jsme na 17. listopadu, kdy se 15 metrový smrk vydá na cestu, připravili doprovodný program.  Jeho součástí bude představení Dětského domova Dagmar, vystoupení dětských souborů, Sbor Janáčkovy opery NdB, ale i připomínkové koňské spřežení, které dopraví strom z lesa až do centra Brna.

V sobotu 17. 11. 2018 slavnostní předání vánočního stromu. Srdečně Vás zveme do Bílovice nad Svitavou i do Brna.

Program:

9:30 - Slavnostní zahájení akce na Těsnohlídkově náměstí v Bílovicích nad Svitavou.
10:30 - Program u Těsnohlídkovy hájenky Lišky Bystroušky včetně vystoupení dětí z Dětského domova Dagmar a folklórního souboru Bystrouška ZŠ Bílovice.
12:00 - Odjezd stromu směr Brno.
16:00 - Vjezd stromu na náměstí Svobody a jeho předání.
16:30 - Sbor Janáčkova opera NdB.
16:45 - Hymna.

Celá akce pokračuje v 18:00, kdy bude slavnostně otevřeno zrekonstruované Janáčkovo divadlo.

Programu na náměstí Svobody se zúčastní kromě vedení města i potomci Rudolfa Těsnohlídka, aby připomněli jeho výzvu. Když se během Brněnských Vánoc dostanete k bílovickému smrku, vzpomeňte si na ni a podpořte potřebné. Od rozsvícení 23. listopadu až do 28. prosince proběhne pod jeho korunou tradiční sbírka Českého červeného kříže. Výnos je určen na ozdravné pobyty dětí z SOS vesniček, seniorů, pomoc sociálně slabým jedincům i rodinám. Každou středu mezi 14.30 a 15.30 bude probíhat výměnná akce, kdy za sladkost od sponzorů můžete přispět Diecézní charitě Brno nebo Dětskému domovu Dagmar. Obdobným způsobem půjde šířit dobro i popíjením na Zimním baru, kde každý charitativní koktejl znamená dar na konto brněnského Hospice sv. Alžběty.

 

Brněnské Vánoce

Jsme Vánoce, které daly našim městům tradici vánočních stromů na náměstích. Váže se k tomu příběh v lese odloženého nemluvněte se šťastným koncem.

Jsme jediným místem na světě, kde si dáte Turbomošt®. Spolu s ním zveme na další pochoutky brněnské, moravské, české i světové kuchyně.

Jsme jediným městem v Česku, které se pyšní titulem Kreativní město hudby UNESCO a které nabízí na adventních trzích každodenní živý hudební program.

Jsme trhy, které jako první u nás plošně zavedly systém vratných obalů, které si tak rádi odnášíte domů jako vánoční suvenýr a díky kterým jsme loni ušetřili 190 tisíc litrů odpadu.

Vyberete si dynamické náměstí Svobody s virtuální realitou, design marketem a živými koncerty nebo klidnější a tradiční Dominikánské náměstí s rodinnou a gurmánskou atmosférou?

Brněnské Vánoce, náměstí Svobody foto: Jiřina Rittichová
Brněnské Vánoce, náměstí Svobody foto: Jiřina Rittichová
Brněnské Vánoce, náměstí Svobody foto: Michal Růžička, TIC BRNO
Brněnské Vánoce, náměstí Svobody foto: Jiřina Rittichová
Brněnské Vánoce, náměstí Svobody foto: Marie Schmerková, MMB
Brněnské Vánoce, náměstí Svobody zdroj: MMB

Inzerce

Brněnské Vánoce

Brněnské Vánoce – náměstí Svobody

Pořadatel:
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2, 602 00 Brno

IČ: 00101460
DIČ: CZ00101460
Zapsaná v obchodním rejstříku u Krajského soudu v Brně oddíl Pr., vložka 18

Otevírací doba:
Náměstí Svobody – západní část
(u Komerční banky)
23. 11. – 28. 12. 2018
9.00 – 21.45, s možností otevření od 8.00
24. 12. 2018
9.00 – 12.00, s možností do 13.00

Náměstí Svobody – východní část
(u OD Omega)
23. 11. – 23. 12. 2018
minimálně 10.00 – 20.00
maximálně 9.00 – 21.45

Dominikánské náměstí
9.00 – 21.45, s možností otevření od 8:00
24. 12. 2018 9.00 – 12.00, s možností do 13.00

Kontakt pro média:
Mgr. Adéla Nováková
+420 725 047 701
novakova@ticbrno.cz

Lenka Němcová
PR, copy
+420 776 725 277
nemcova@ticbrno.cz

Produkce: 
Kamila Havířová
havirova@ticbrno.cz

GDPR
Návštěvníci Brněnských Vánoc vyjadřují souhlas s tím, že v průběhu akce mohou být pořizovány jejich audiovizuální záznamy či fotografie, které mohou být následně užity pořadatelem akce způsobem, jaký lze s ohledem na povahu akce rozumně předpokládat.

Kontakt pro prodejce na trzích:
Správce tržiště