Hudba, design a gastronomie, to jsou Brněnské Vánoce 2016

25. 11. – 23. 12. 2016
(dle programu)
náměstí Svobody

Brněnské Vánoce 2016 – jedna z největších akcí v centru města. Letošní ročník v mnohém naváže na ten minulý, přinese ale také spoustu novinek. Advent v Brně tak bude opravdu pestrý a zaměřený na kvalitní hudbu, skvělou gastronomii a moderní design.

Kaleidoskop

Brněnské Vánoce, které se uskuteční od 25. listopadu do 23. prosince jsou akcí, která oživí náměstí Svobody, ulici Radnickou a nově i Dominikánské náměstí. Letos zcela nově ukáže Brno pohledem z kaleidoskopu. Nový vizuál Brněnských Vánoc totiž vychází z myšlenky vánočně laděného kaleidoskopu tvořeného z typických brněnských fotografií.

Advent na náměstí Svobody se ponese v rytmu swingu a folklóru. Tyto hudební žánry se budou promítat do hlavního kulturního programu i do programů doprovodných. Mezi hlavní hvězdy bude patřit například Dan Bárta či Lenka Dusilová, tato velká jména ale doplní také nastupující generace jako je beatboxer En.dru a zpěvačka Sisa Fehérová.

Veškeré dění odstartuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu v pátek 25. listopadu v pět hodin odpoledne, které bude doprovázet světelná show. V následujících dnech budou každý den od 9 do 21:45 hodin otevřeny stánky s tradičním sortimentem. Trhy končí až 23. prosince. Kromě nich budou na náměstí Svobody k dispozici také tři designové moduly, tedy prosklené kontejnery, ve kterých si zájemci vyzkouší například virtuální realitu nebo koupí vánoční suvenýry. V celém programu Brněnských Vánoc má hlavní postavení program pro děti. Z loňského ročníku se vrací oblíbený cyklus Osobnosti čtou dětem, v jehož rámci vystoupí například Anna Polívková a Dušan Vitásek. Dále nebude chybět ani Ježíškova pošta, ZOO koutek, vánoční dílny pro děti přímo na náměstí a betlém od řezbáře Jiřího Halouzky. Letos bude doplněn o velké dřevěné figury, které budou sloužit dokonce i jako photopointy pro děti i dospělé.

Skleněné moduly s pestrým programem pak budou také v Radnické ulici v rámci programu Radnická RESTART. Lidé tam najdou například design market, Trh neziskových organizací nebo předprodej vstupenek na další ročník Grand Prix.

Jedním z hlavních lákadel Brněnských Vánoc bude také gastronomie. Kromě klasických stánků bude na náměstí Svobody nově také velký Zimní bar. V něm si hosté pohodlně vychutnají alkoholické a nealkoholické drinky i za nepříznivého počasí.

Gastronomii pak bude věnováno celé Dominikánské náměstí. Gurmánské Vánoce tam nabídnou v návaznosti na historické souvislosti rybí a kuřecí speciality. Pokud návštěvníci centra Brna budou hledat klidné místo, na kterém se dá zažít pravá adventní atmosféra a ochutnat to nejlepší z nabídky brněnské gastronomie, bude to právě Dominikánské náměstí.

Na všech vánočních a adventních trzích bude opět fungovat systém vratných obalů, v letošním roce budou nápoje podávány ve vratných kelímcích i porcelánových hrníčcích. Ty budou mít design Náš Ježíšek, ale vznikla i limitovaná edice navržená výtvarníkem Petrem Kvíčalou.

Inzerce

Brněnské Vánoce

Brněnské Vánoce – náměstí Svobody

Pořadatel:
Turistické informační centrum města Brna, příspěvková organizace
Radnická 2-10, 658 78 Brno

IČ: 00101460
DIČ: CZ00101460
Zapsaná v obchodním rejstříku u Krajského soudu v Brně oddíl Pr., vložka 18

Kontakt pro média:
Mgr. Adéla Nováková
tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz

Gabriela Peringerová
tel.: +420 542 427 124
tel.: +420 725 518 110
e-mail: peringerova@ticbrno.cz

 

Kontakt pro prodejce na trzích:
Správce tržiště

 

Kontakt pro návštěvníky trhů:
info@brnenskevanoce.cz


Produkce: 
Kamila Havířová
e-mail: havirova@ticbrno.cz