Brno Industrial: Přednášky

1. 1. – 31. 12. 2021
(dle programu)

Textilní Brno z různých úhlů pohledu na zajímavých místech. Za výběrem témat stojí PhDr. Petra Mertová, Ph.D. z Technického muzea v Brně. V roce 2020 se nám vzhledem k situaci s COVID 19 podařilo upořádat tři přednášky ze sedmi plánovaných. Momentálně pracujeme na tom, abychom vám v roce 2021 nabídli další zajímavé přednášky, které chceme zasadit do industriálních interiérů.

Brno Industrial: Přednášky

Textilní podniky na ulici Přízova

Brno se zapsalo do historie industrializace středoevropského prostoru úspěšnou érou vlnařské výroby od 18. do 20. století.

(dle programu)
Móda z Brna

V depozitáři Technického muzea v Brně jsou uchovávány poslední doklady podoby vlnařské výroby v Brně. V posledních letech jsou tyto vzorníky odborně tříděny, popisovány a konzervovány.

(dle programu)
Fenomén Art protis

Přednáška se bude zabývat historií i současností fenoménu tapiserie art-protis. Připomene okolnosti vzniku nové technologie art-protis v brněnském Výzkumném ústavu vlnařském i fungování ateliéru art-protis v závodě Vlněna 2, na ulici Tkalcovská.

(dle programu)
Mosilana – Nová Mosilana

V současnosti je posledním brněnským výrobním závodem zpracovávajícím vlnu do podoby tkaniny jen a pouze Nová Mosilana, a.s. sídlící v bývalém vlnařském kombinátu v Černovicích.

(dle programu)

Brno industrial

Brno industrial

Kontakty:

Kateřina Theissigová
Projektový manažer

+420 775 920 562