Brno Industrial: Přednášky

1. 1. – 31. 12. 2021
(dle programu)

Textilní Brno z různých úhlů pohledu na zajímavých místech. Za výběrem témat stojí PhDr. Petra Mertová, Ph.D. z Technického muzea v Brně. V roce 2020 se nám vzhledem k situaci s COVID 19 podařilo upořádat tři přednášky ze sedmi plánovaných. Momentálně pracujeme na tom, abychom vám v roce 2021 nabídli další zajímavé přednášky, které chceme zasadit do industriálních interiérů.

Brno Industrial: Přednášky

Móda z Brna

V depozitáři Technického muzea v Brně jsou uchovávány poslední doklady podoby vlnařské výroby v Brně. V posledních letech jsou tyto vzorníky odborně tříděny, popisovány a konzervovány.

(dle programu)
Fenomén Art protis

Přednáška se bude zabývat historií i současností fenoménu tapiserie art-protis. Připomene okolnosti vzniku nové technologie art-protis v brněnském Výzkumném ústavu vlnařském i fungování ateliéru art-protis v závodě Vlněna 2, na ulici Tkalcovská.

(dle programu)
Mosilana – Nová Mosilana

V současnosti je posledním brněnským výrobním závodem zpracovávajícím vlnu do podoby tkaniny jen a pouze Nová Mosilana, a.s. sídlící v bývalém vlnařském kombinátu v Černovicích.

(dle programu)
Textilní podniky na ulici Přízova

Brno se zapsalo do historie industrializace středoevropského prostoru úspěšnou érou vlnařské výroby od 18. do 20. století.

(dle programu)

Brno industrial

Brno industrial

Kontakty:

Kateřina Theissigová
Projektový manažer

+420 775 920 562