Okolo řeky přes Cejl a Křenovou

13. 6. 2021
18. 7. 2021
15. 8. 2021
12. 9. 2021
10. 10. 2021
14:00
před areálem Zbrojovky (Lazaretní 1/7)
120 Kč
60 Kč děti 7-18 let, senioři, studenti, ZTP 30% sleva s kartou BRNOPAS

BRNO INDUSTRIAL

Komentovaná prohlídka začne u Zbrojovky. Pokračovat bude kolem průmyslového areálu na výrobu plsti MITOP Zábrdovice a zábrdovického nádraží.

Okolo řeky přes Cejl a Křenovou

Dalším tématem procházky budou továrny okolo řeky Svitavy, přádelna Soxhlet, textilní továrna tzv. Kemka. Dozvíte se také o osudech bratří Schoellerů a historii manufaktury Příza. Projdete si ulici Vlhká a prohlídku zakončíte na Křenové v areálu Mosilany.

Dle rozhodnutí vlády o rozvolnění opatření je nutné při účasti na komentovaných prohlídkách použít ochranný prostředek dýchacích cest a dodržet níže uvedená mimořádná opatření.

UPOZORNĚNÍ NA PODMÍNKY VSTUPU V RÁMCI PLATNÝCH VLÁDNÍCH OPATŘENÍ:

Dle rozhodnutí vlády o rozvolnění opatření je nutné při účasti na skupinových prohlídkách použít ochranný prostředek dýchacích cest a dodržet níže uvedená mimořádná opatření.
Každý návštěvník musí od 9. 7. 2021 splňovat jednu ze tří podmínek:

  • písemné či elektronické potvrzení negativní POC antigenní test ne starší 72 hodin nebo potvrzení negativní PCR test ne starší 7 dní
  • 14 dní od druhé dávky očkování (stačí kartička z očkovacího centra nebo od lékaře)
  • do 180 dní od prodělání nemoci COVID 19

U dětí do 6 let není testování požadováno, mladší 18 let mohou mít potvrzení o bezinfekčnosti od své školy či od zákonného zástupce.

Více informací na tel. čísle 542 427 150
Děkujeme vám za pochopení

Termíny:

13. 6. 2021        14.00 VSTUPENKY

18. 7. 2021        14.00 VSTUPENKY

15. 8. 2021        14.00 VSTUPENKY

12. 9. 2021        14.00 VSTUPENKY

10. 10. 2021      14.00 VSTUPENKY

Průvodci: Michal Doležel, Kristýna Burianová, Martin Koplík
Sraz: před areálem Zbrojovky, Lazaretní 1/7

 

Medailonky průvodců:

Kristýna Burianová
„Jako každá žena mám ráda hezké věci. A jako správný průvodce své město. V projektu Brno INdustriál se mi vše spojilo v jeden celek - nádherná architektura, slavná éra města Brna a dobová móda. Během procházek či vyhlídkové jízdy minibusem vás seznámím se zašlou slávou moravského Manchesteru.  Kromě toho se s vámi ráda potkám i na jiných autentických procházkách jako jsou např. Vily v Černých Polích, Žabovřesky či Perly BVV.“

Michal Doležel
„Jmenuji se Michal Doležel, už od dětství mě bavila historie a příběhy z dějin Brna. Proto jsem později vystudoval archeologii a etnologii a dál se zabýval historií našeho města. K dějinám Brna neodmyslitelně patří jeho industriální, zvlášť textilní, minulost a ta je pro mě stále fascinující. Poslední zbytky industriální architektury si často a rád procházím, pokouším se k nim dohledávat zajímavé informace a nyní se o ně rád podělím s vámi. Těším se na vás na procházkách v rámci projektu Brno INdustrial.“

Martin Koplík
„Brněnský textilní průmysl je pro mne srdeční záležitostí. Velká část mojí rodiny - babička, prababička a pratetičky totiž pracovaly, jak se říkalo v textilu. Proto jména jako Stiassni, Weis und Hanak, Hecht nebo Isbary, byla běžnou součástí naší komunikace. I v 80. letech babička pořád říkala, že prostě dělala u Weisshanáka. Proto, když přišla příležitost ukázat dědictví brněnského textilního průmyslu dalším lidem, bylo ihned rozhodnuto. Těším se tedy, že na komentované prohlídky přijde co nejvíc lidí, ať už bývalých zaměstnanců - jen tak zavzpomínat, či zástupci mladé generace - objevit něco nového z bohaté brněnské historie.“


Komentovaná prohlídka je určená pro omezený počet osob a bude se konat za dodržení bezpečnostních pravidel v rámci nařízení vlády ČR. Doporučujeme zakoupit si vstupenku v předprodeji.

Okolo řeky přes Cejl a Křenovou foto Jan Pochylý
Okolo řeky přes Cejl a Křenovou foto Jan Pochylý
Okolo řeky přes Cejl a Křenovou foto Jan Pochylý
Okolo řeky přes Cejl a Křenovou foto Jan Pochylý
Okolo řeky přes Cejl a Křenovou foto Jan Pochylý
Okolo řeky přes Cejl a Křenovou foto Jan Pochylý
Okolo řeky přes Cejl a Křenovou foto Jan Pochylý
Průvodci: Michal Doležel, Kristýna Burianová, Martin Koplík foto: Jan Pochylý

Brno industrial

Brno industrial

Kontakty:

Kateřina Theissigová
Projektový manažer

+420 775 920 562