Bohemia jazzfest Brno

Akce již proběhla
(dle programu)
náměstí Svobody
VSTUP ZDARMA

Jedenáctý ročník festivalu Bohemia JazzFest nabídne mix světových jazzových jmen s nejlepšími evropskými mladými kapelami v rámci své festivalové pouti v 7 místech v České republic. Koncerty se budou konat na historických náměstích měst ČR a to zcela zdarma.

Bohemia jazzfest Brno

V Brně budou představena dvě velká festivalová vystoupení na Náměstí Svobody, a to 14. a 15. července 2016.  Bohemia JazzFest Brno se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna Petra Vokřála.

První večer 14.7. zahájí izraelské trio Niogi, které nabídne novátorský mix tradičního jazzu a s.. moderní elektronickou hudbou. Po nich vystoupí hlavní představitel dynamické holandské jazzové scény, saxofonista Jasper Blom, hrající původní tvorbu, velkých jazzových festivalů Evropy.

Druhý večer 15.7. otevře kvartet Aftertee ze Slovenska, hrající příjemnou hudbu okořeněnou prvky blues. Po té podium rozzáří Edi Nulz trio z Rakouska, které zahraje divokou směsici jazzu, Indie a rockové muziky. Večer završí Dainius Pulauskas band, sextet z Litvy, který hraje nadupanou elektrizující verzi jazzové fúze.

Jsme nesmírně šťastni a hrdí na to, že se nám dostává podpory těchto organizací a tolika dobrých lidí, kteří sdílí naši snahu poskytnout radost a kreativitu jazzové hudby vděčným posluchačům,“ říká Rudy Linka, zakladatel a prezident Bohemia JazzFestu.

 

PROGRAM:

Čtvrtek / 14. 7. 2016

17:30     NIOGI (ISR)
Niogi je současné jazzové quartet, které vystupuje s původní tvorbou kombinující akustické nástroje se syntetizátory. Jejich hudba je vřelá, nádherná a vášnivá, a akustická a elektronická složka jejich jazzu jsou v dokonalé rovnováze. Guy Shkolnik a Omri Abramov z Niogi spolu komponují od roku 2012. Oba skládají jedinečné skladby plné napětí a je tedy možno se těšit na dokonalý hudební zážitek.
Omri Abramov - Saxophone, EWI | Guy Shkolnik - Piano, Synthesizers | Ilya Dynov - Drums, Vibraphone | Per Mathisen - Bass

19:00     JASPER BLOM QUARTET (NLD)
Jasper Blom (1965) je přední tenor a soprán saxofonista mladé dánské jazzové generace. Je jedním z nejvšestranějších hráčů Beneluxu. V Jasper Blom Quarter s ním ještě hrají Jesse van Ruller a Joris Roelofs. Kombinují akustický jazz s elektronikou a vytvářejí výjimečnou směsici žánrů. Blom dvakrát vyhrál European Jazz Competition a doposud se svým kvartetem vydal 4 alba.
Jasper Blom - tenor sax | Jesse van Ruller - guitar | Frans van der Hoeven - bass | Martijn Vink - drums

20:30     HAROLD LOPEZ-NUSSA TRIO (CUB)
Kubánský jazzový pianista Harold Lopez Nussa je stále stoupající hvězdou jazzového světa. Lopez Nussa získal významná národní i mezinárodní uznání, mimo jiné také první místo a Cenu publika v sólové klavírní soutěži na Jazzovém festivale v Montreaux. Ve svých 33 letech má Lopez Nussa za sebou spolupráci s Cuban National Symphony Orchestra, Holguín Symphony Orchestra, Matanzas Symphony Orchestra a Havana Lyceum Mozartiano. Hrál po boku řady výjimečných kubánských hvězd tradiční a populární hudby a také s mnoha proslavenými jazzovými muzikanty jako např. Chucho Valdés, David Sánchez, Horacio “El Negro” Hernández, Christian Scott, Stefon Harris, Bobby Carcassés, Elmer Ferrer a Alexander Brown Od roku 2007 s Lopez Nussa zaměřuje na jazz – a jeho výsledky jsou ohromující.
Harold Lopez-Nussa - piano | Julio César González - bass | Ruy Adrián López-Nussa - drums

Pátek / 15. 7. 2016

17:30     AFTERTEE (SVK)
Název skupiny vznikl překladem příjmení jejího kapelníka a odkazuje zároveň na legendárního pianistu Richarda Tee. Kompozice Stanislava Počaje oscilují na pomezí jazzu a blues (Journey home, Blues 4 everyday, Little dance) s prvky latino-americké hudby (Rado sa Stano, Easy to do, Caroline).
V roce 2008 vydal Slovenský hudební fond jejich první album s názvem Journey home (s podporou Ministerstva kultury).
Stano Počaji - guitar | Peter Preložník - keyboards | Michal Šimko - bass guitar | Peter Szap - drums

19:00     EDI NULZ (AUS)
Edi Nulz je odvážné trio, které ve své hudbě spojuje rock a jazz, ku všeobecné potěše fanoušků obou žánru. V triu spolu hrají Sigma Brecher (bassklarinet), Julian Adam Pajzs (kytara) a Valentin Schuster (bicí) a dohromady vytvářejí energetickou a vrcholně zábavnou hudbu. Vystoupí v rámci Bohemia JazzFest v Brně, Táboře a Písku.
Siegmar Brecher – saxophon and clarienet | Julian Adam Pajzs – tenor and  bariton gitarr | Valentin Schuster – drums

20:30     DAINIUS PULAUSKAS GROUP (LTU)
Ve skupině Dainius Pulauskas Group hrají Dainius Pulauskas (klávesy), Valerijus Ramoska (trubka, lesní roh), Rimantas Brazaitis (tenor saxofon), Kestutis Vaiginis (alt a soprán saxofon), Leonid Sinkarenko (basa) a Linas Buda (bicí) a na první poslech jsou rozpoznatelní díky souzvuku elektronických a akustických nástrojů, jimiž vytvářejí specifický hudební prostor plný nejrůznějších obsahů. Skupina zatím vydala čtyři alba, naposledy The Best of 20 Years v roce 2016.
Dainius Pulauskas - keyboards; | Valerijus Ramoska - trumpet, flugelhorn; | Liutauras Janusaitis - tenor sax; | Domas Aleksa - bass; | Linas Buda - drums

Vstup zdarma!

www.bohemiajazzfest.cz

Srdečně Vás zveme na koncerty pod širým nebem v Brně na náměstí Svobody
Festival promočně podporuje Turistické informační centrum města Brna.

NIOGI (ISR)
JASPER BLOM QUARTET (NLD)
HAROLD LOPEZ-NUSSA TRIO (CUB)
AFTERTEE (SVK)
EDI NULZ
DAINIUS PULAUSKAS GROUP (LTU)

Inzerce