Brněnské Vánoce plné swingu, folku, soutěží a zábavy pro děti i dospělé

Akce již proběhla
náměstí Svobody

www.brnenskevanoce.cz – Program Brněnských Vánoc je zaměřený na tradice. Folklorní vystoupení souborů lidových tanců, cimbálových muzik a dětských pěveckých sborů doplní jazzové a swingové koncerty, například v podání slovenského zpěváka Petera Lipy. Ten si pro své vystoupení zvolil za doprovodnou kapelu Swing Band Brno a jako speciálního hosta legendárního jazzového trumpetistu Jaromíra Hniličku. Stejný band doprovodí i Radku Fišarovou, díky níž na náměstí Svobody zazní šansony Edith Piaf.

Brněnské Vánoce 2015

V programu najdete známé big bandy, gospelelové sbory, skupiny hrající revivaly hitů popu a rocku, folkové soubory a kapely s multižánrovým repertoárem jako Fru Fru, Poletíme? nebo Ty Syčáci.

Třešničkou na programovém dortu jsou vystoupení známých českých hudebníků a zpěváků Lenky Dusilové, Ladi Kerndla, Ivana Hlase nebo skupiny Buty. Hned 1. prosince se navíc představí americký zpěvák a skladatel Vinnie James. Charismatická osobnost, emocionální projev, ale také nominace na americkou cenu Grammy slibují veliký zážitek.

Speciálními body v programu je open air vystoupení České mše vánoční. Nejznámější dílo Jana Jakuba Ryby zazní v podání Metropolitního symfonického orchestru, Filharmonického sboru Beseda brněnská a sólistů. V letošním roce je toto uvedení zvláště významné, neboť uplyne 250 let od narození a 200 let od úmrtí Jana Jakuba Ryby.

Náměstí Svobody se letos podaří propojit i s přenosy České televize, která tradičně každou neděli vysílá adventní koncerty.

Zábavu si návštěvníci Brněnských Vánoc užijí při akci Českého rozhlasu a Brněnského Deníku Rovnost Česko zpívá koledy, při science show centra VIDA, při pokusu o český rekord ve vytvoření nejdelšího řetězu z möbiových pásek nebo při účasti na víkendových vánočních dílnách pro děti a rodiče. V oblíbeném zimním kinu se pobaví s českými komediemi Limonádový Joe a Tři veteráni.

Mnoho soutěží a divadelních pohádek je věnováno dětem. Speciálně jim budou na pódiu číst pohádky brněnské osobnosti jako zpěvačka Ilona Csáková, atletka Šárka Kašpárková nebo primátor Petr Vokřál.

Slavnostní závěrečnou tečkou za brněnskými vánočními trhy je 23. prosince vystoupení známého big bandu B-Side Band se skvělou zpěvačkou Terezou Černochovou.


RWE  Brno  TICmB

 

TSB Brno – střed Bílovice nad Svitavou Mendelova unicerzita v Brně Český červený kříž

Inzerce