Meeting Brno 2017 – Jednota v rozmanitosti

Akce již proběhla
(dle programu)
centrum města

Festival Meeting Brno i v letošním roce nabídne platformu pro setkání zástupců různých názorů, kultur a náboženství. Dá možnost nahlédnout a prožít minulost i dnešek z nejrůznějších perspektiv a umožnit obohacující setkávání lidí.

Meeting Brno 2017

Tradičně se zaměří na mapování a zpřítomnění historie Brna, jemuž dala tvář i význam nejen česká, ale také německá a židovská komunita. Jeho program sestává z diskusních fór s inspirativními hosty a množství uměleckých vystoupení, která rozvíjejí hlavní festivalové téma, kterým je evropské heslo „Jednota v rozmanitosti.

Festival Meeting Brno a jeho program je nabitý atraktivními pořady, ale jeden z nich je skutečně výjimečný. Rozhodně si nenechejte ujít akci ve veřejném prostoru s názvem Šalina Music Tour! Mezinárodně uznávaná výtvarnice Kateřina Šedá ve své programu umožní přenést se do dob, kdy bylo město Brno významnou obchodní i kulturní křižovatkou, v níž bok po boku žilo několik kulturních a náboženských skupin. Tehdy v ulicích města Brna nezněla jen čeština a hantec, nýbrž také němčina, jidiš, italština, francouzština nebo romština.

Kateřina Šedá proto do Brna pozvala tuzemské i zahraniční hudební interprety vycházející z nejrůznějších hudebních tradic, kteří budou hrát k potěše cestujícím na několika tramvajových linkách a večer pak na společných open-air koncertech na podiu Brno Meeting Pointu na Moravském náměstí.

V tramvajích můžete tyto pouliční hudebníky – buskery – potkat během dne vestředu 25. května a ve čtvrtek 26. května 2017, večer si pak můžete užít jejich koncerty a degustovat u toho speciální piva a pokrmy u stánků na Meeting Brno Pointu. Ve středu vám zahrají třeba cimbálové muziky, německé jódlující duo Doreen & Tereza nebo slovenská dvojčata TBee Girls, z českých hvězd pak Martin E. Kyšperský a Květy nebo Tomáš Vtípil. V pátek 27. května pak bude stage otevřená všem, kteří se k Šalina Music Tour dobrovolně připojili.

www.meetingbrno.cz

Inzerce