Na prknech, dlažbě i trávě

Akce již proběhla
Moravské náměstí – park
Stará radnice
Jakubské náměstí
VSTUP ZDARMA

Festival živého umění v ulicích města – Obzvláště barevný a pestrý bude letos festival „Na prknech, dlažbě i trávě“, který Turistické informační centrum města Brna pořádá s podtitulkem „Festival živého města“. Od 6. do 10. června 2016 doslova rozhýbe celé centrum města, umělci budou vidět na náměstích, v parcích, ve dvorcích a na nádvořích.

Ulice se na pět dní promění v jednu velkou živoucí scénu nejen díky tradičnímu divadelnímu programu, ale také díky umělcům z oblastí performance, site-specific, experimentálního divadla z České republiky i ze zahraničí. Šeď města rozbijí happeningy, živé koncerty a mnoho dalších forem živého umění.

V divadelní části programu se můžete těšit na klaunské uskupení Squadra sua, cirkus LeGrando, Brno navštíví DivadloRozmanitostí, pobaví známý pořad Na stojáka. Z Berlína zavítají komedianti na jednokolkách s názvem Opus Furore a festival završí velkolepá ohňová show, kterou přiveze soubor Amanitas fire show.

Poslední festivalový den, v pátek 10. června, vypukne v ulicích Brna bláznivý Den masek, který vyhodí život z běžných kolejí na úplně jinou, bezstarostnou výhybku. Město bude plné koncertů, divadelních představení, tanečních ukázek nebo malování i na obličej. Den masek je tematicky zaměřen, letos jde o poctu Leoši Janáčkovi. „S Leošem na věčné časy“ vyrazí masky z Národního divadla Brno v průvodu od Janáčkova divadla na Moravské náměstí za hudebního doprovodu Wraadap bandu. Ve svojí masce může s průvodem splynout kdokoli a navíc: Turistické informační centrum města Brna vyhlašuje soutěž o nejlepší masku z veřejnosti v kategorii pro dospělé i děti. Vítěz v nejlepší masce v hlavní kategorii si odnese poukaz na zájezd s CK Kudrna v hodnotě 10 tisíc korun.

Pod širým nebem, v oblíbených zákoutích v centru města Brna, hlavně na Moravském a Jakubském náměstí a nádvořích Staré radnice a Moravské galerie, nebude ve festivalovém týdnu o překvapení nouze. Jednoduše letní zábava, jak má být!

Inzerce