Noc flamenca 2015

Akce již proběhla
20:00
Špilberk – nádvoří
250 Kč
350 Kč
440 Kč
50 % sleva pro seniory a ZTP

Zahajovací koncert 24. Mezinárodního kytarového festivalu Brno představí hvězdy originálního flamenca ze španělské Andaluzie.

Uvidíte oceňovanou tanečnici Eleonoru Bayaz, doprovázenou skvělým kytaristou Rúlem Manolou, v tanci plném vášně podbarveným hlasem výborného zpěváka Enrique Bermúdeze, kytarou Alfreda Lagose v rytmu cajónu z rukou El Guille.


Eleonora Bayaz
Eleonora Bayaz je vášnivá tanečnice, s ohnivostí, elegancí a smyslem pro čistotu. Je velmi rytmická a a má velký cit pro flamenco. Její osobitý styl se vyznačuje virtuozní prací nohou a schopností předat emoce skrze její tanec.


Raúl Mannola

Raúl Mannola je pravděpodobně nejvšestrannější a nejeklektičtější kytarista na současné flamencové scéně. Má za sebou dlouhou a pestrou kariéru, ve které doprovází velké hvězdy flamenca, vede své vlastní skupiny a píše hudbu ovlivněnou modálním jazzem, indickou hudbou a dalšími vlivy. Spolupracuje také s některými jazzovými a indickými hráči. Mannola učí flamencovou kytaru na konzervatoři v Madridu a nedávno vydal didaktickou knihu „The Creative Flamenco Guitarist“ (Ediciones Oscar Herrero 2014). Spolupodílel se na hudbě ke hře  „La Hermosa Jarifa“ a vydal nové CD k oslavě svého uměleckého výročí: „40 let kytary“.


Enrique Bermúdez "Piculabe"

Enrique Bermúdez "Piculabe" je extrémně nadaný zpěvák s neuvěřitelně melismatickým, silným a charismatickým hlasem. Je schopen improvizovat, jako by jeho hlas byl hudební nástroj, což je velmi ojedinělé u autentických flamencových zpěváků.


Alfredo Lagos

Alfredo Lagos je kytarový virtuoz z Jerez de la Frontera s velkou představivostí a citem pro hudbu. V průběhu let doprovázel některé z legendárních postav flamenca, jako Fernando Terremoto, Enrique Morente a Manuela Carrasco a sám přitom pracoval na svých kompozicích a rozvíjel sólovou kariéru. Komponoval hudbu pro tanečníka Israela Galvána v díle „La Edad de Oro“, které bylo uvedeno nesčetněkrát v nejprestižnějších divadlech po celém světě.

 

Guillermo García „Guille“

Perkusista Guillermo García „Guille“ tvoří pevný rytmický základ, na němž mohou ostatní stavět své umění, sdílet je a improvizovat. Procestoval svět s nejlepšími tanečníky a hráči Španělska.

Inzerce