Potkáme se každý den – Na prknech, dlažbě i trávě

Akce již proběhla
(dle programu)
Moravské náměstí – park
Káznice na Cejlu

V živoucí scénu promění Brno multižánrový festival Na prknech, dlažbě i trávě. V ulicích se od 11. do 13. srpna potkáte s divadelníky, hudebníky, kejklíři a kouzelníky, překvapí vás improvizace.

Na prknech, dlažbě i trávě

Festival s třináctiletou tradicí zahájí v pátek 11. srpna koncert kapely Veroničin Band na Moravském náměstí.¨O den později se diváci mohou vydat do bývalé káznice na Cejlu. Tam se představí „Divadlo II. pád“ se svým úspěšným představením nazvaným Městečko Palermo.

V neděli 13. srpna, opět na Moravském náměstí, čeká na děti i dospělé karneval. Všichni se mohou těšit na koncert skupiny BomBarďák, kterou tvoří Jiří Jelínek, Michal Dalecký a Filip Nebřenský. Kromě nich se na pódiu objeví i kouzelník Mišuge, klaun Čiko nebo DJ Laich. Součástí karnevalu bude i balónkování, malování na obličej a výroba masek. V průběhu odpoledne vystoupí také V. O. S. A. Theatre, jeden z nejvýraznějších reprezentantů českého pouličního divadla, který sklízí velké úspěchy i v zahraničí. Skupina akrobatů a performerů přiveze balón o průměru 6 a půl metru, k jehož naplnění je potřeba 165 m3 helia, což odpovídá asi 14 tisícům balónků. Balón, pod nímž bude zavěšená akrobatka, se může vznést až do čtyřicetimetrové výšky. Představení se odehraje na Moravském náměstí.

PROGRAM:

Změna programu: V.O.S.A. Theater se přesouvá na neděli a nabízí více časových termínů.

11. 8. 2017 Moravské náměstí od 19:00
Kapela do Větru (koncert)
Koncert na Moravském náměstí tradičně v 19:00, přijďte si s námi zazpívat a zatančit! Nová kapela v čele s úžasnou Veronikou Bartošovou!

12. 8. 2017 prostor Bývalé káznice od 19:00
Městečko Palermo (Divadlo Druhý pád)
Rok 1948. Začátek čtyřletého příběhu, čtyřleté inscenace, čtyřleté hry na městečko Palermo, kdy se toto „naše“ městečko znovu a znovu probouzí bez některého svého obyvatele.
Kam všichni odcházejí? Za hranice? Těžko… Do vězení? Nejspíš… Na smrt? Možná…

13. 8. 2017 Festival Na prknech, dlažbě i trávě dětem… (Moravské náměstí)
15:00 BomBarďák
16:00 Kouzelník Mišuge
17:00 Nedloubej se v nose (koncert)
18:00 Klauniáda
19:00 Karneval pro děti

13. 8. 2017 Moravské náměstí v 15.50, 16.50 a 17.50
V.O.S.A. Létající balón
Jediný ve střední Evropě! Akrobatický heliový balón má v průměru 6,5 metru a k jeho naplnění je potřeba 165 m3 helia, což odpovídá asi 14 000 balónkům. Nechte se unést do výšky až 40 metrů i vlastní fantazie.

V průběhu celého odpoledne kreativní dílničky, výroba škrabošek pro večerní karneval, malování na obličej, balónkování, zmrzlina a popcorn.

20. 8. 2017 Kaborka - Nový cirkus (Moravské náměstí) VSTUPNÉ 100 Kč
Uri a Noa jsou pár, který procestoval se svým malým cirkusem celou zem, cestují společně již dvacet let.
Kaborka ukazuje dvojí život umělců a manželů, kontasty mezi dvěma světy -  životem doma a na jevišti.

Podrobný program festivalui najdete na: prknadlazbatrava.cz

V.O.S.A. Balón
Kapela Do větru
Městečko Palermo
Kozuzelník Mišuge
BomBarďák
Nedloubej se v nose
Kaborka

Inzerce