KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Ať je vaším koníčkem architektura, historie, příroda nebo gastronomie, ke všemu v TICu najdete průvodce. K dispozici jsou tištění i ti z masa a kostí. Ideální příležitost k setkání s druhými zmíněnými budete mít 17. a 18. února, kdy se v Brně pořádá 15. ročník Mezinárodního dne průvodců.

Po Mincmistrovském sklepě a atomovém krytu 10-Z se v únoru Kino Art rozhodlo expandovat do výstavy Paneland probíhající v Moravské galerii v Uměleckoprůmyslovém muzeu a 28. února zde uvede film Věry Chytilové Panelstory aneb Jak se rodí sídliště a nejenom to.

V Galeriích TIC, které mají jako jediné v Brně otevřeno i v noci, můžete do 24. února navštívit dvě výstavy. Jak lze uchopit rozlohu zvláštního galerijního meziprostoru na Radnické 4? Můžeme použít základní úroveň angličtiny jako poetický jazyk? Samé otázky…

Vezměte svoji manželku, přítelkyni, kamarádku na valentýnskou večeři jaksepatří!

Dejte si společně vynikající tatarák, pečená žebra nebo domácí uzeniny a čerstvý chléb.

Letos poprvé zavítá do Brna projekt s názvem Olympijský festival. U příležitosti olympiády v Pchjongčchangu 2018 se pavilon brněnského výstaviště na 17 dnů promění v místo, kde se budou setkávat sportovní nadšenci, aby fandili českým sportovcům a sami si aktivně zasportovali.

Brno má nového oficiálního průvodce! Zaměřuje se na město komplexně a skvěle tak doplňuje portfolio těch doposud vydaných, tematicky zaměřených. Všechny jsou k dostání v informačních centrech. Přijďte si vybrat! O tom nejnovějším jsme si popovídali s Janou Janulíkovou, ředitelkou TIC BRNO.

Zdá se, že jsme již uprostřed zimy a je tu konečně první pořádný sníh. Pokud bychom ale dali pouze na média, pak bychom se neměli hnout z domu. Chmurná představa šílených front na silnicích a neposypané chodníky. Ale co když nám uteče nějaká zajímavá akce,

Radit čtenářům KAMu, kam v Brně za dobrým divadlem, je jistě nošením dříví do lesa. Pokusím se ale poskytnout pár tipů a necháte-li se inspirovat, třeba se tam i potkáme.

Únorové počasí ještě nepřeje delším pobytům venku. Vlezlý chlad vyloženě vybízí zalézt do peřin a šetřit síly na nadcházející jaro a hlavně léto. Ovšem není od věci se před posledními záchvěvy zimy schovat například do galerie a nechat na sebe působit trochu toho tepla umění a tříbit si cit a duši.

Pro většinu diváků bude oním filmem Stevena Spielberga letošního roku březnový Ready Player One, ovšem někteří se dočkají už o měsíc dříve, kdy má českou premiéru jiný Spielbergův snímek: Akta Pentagon: Skrytá válka (The Post). Nikoli science fiction, nýbrž kinematografie faktu…

Zatímco v lednu zkoušíme diety a definitivně skončit s kouřením, únor je čas, kdy už víme, že z toho nic nebude a že je čas vzít na milost ledničku i v noci a pořídit si držátko na filtr, aby žluté prsty od nikotinu nebyly tak úplně žluté.

Brno je magické místo. Až si v únoru vyberete jakýkoliv kulturní program, zkuste tentokrát udělat něco jinak. Totiž do galerie či na koncert jít netradiční trasou, dojet k místu neobvyklým spojem či se při chůzi jen dívat jinam než obvykle.

Taky vás vyčerpala přísná lednová předsevzetí týkající se štíhlé linie? Pak bych pro vás měl pár tipů na vybrané akce, které vám jistě spraví náladu a snad i postavu.

Orchestrální akademie Filharmonie Brno se rozhodla uspořádat koncertní řadu s názvem Mladá krev a netradičně pojmout koncertní sál bez slavnostních rób. Klasická hudba míří k srdci, třeba i v teplákách.

Studenti Ateliéru muzikálového herectví JAMU oživili písňovou tvorbu skladatele a hudebníka Jiřího Bulise v podobě scénického koncertu. Divadlo na Orlí ho uvede naposled v neděli 25. února.

Až půjdete do Kavárny Trojka na večerní siestu u šálku kávy nebo u sklenice piva, nezapomeňte, že umění na vás číhá i za okny v atriu. Tentokrát se můžete těšit na průřez tvorbou nezaměnitelného Dalibora Chatrného.

1. 3. 2018 - 3. 3. 2018

Společně s potravinářským veletrhem Salima se na brněnském výstavišti vůbec poprvé uskuteční také Festival chutí, jenž je určený všem milovníkům dobrého jídla i pití. Veletrhy Brno tak lákají všechny své návštěvníky na jedinečný gastronomický zážitek.

22. 2. 2018

Právě probíhající výstava K. O. Hrubý, fotograf, pedagog, teoretik je zcela jistě velkou inspirací pro milovníky černobílé dokumentární fotografie zachycující běžný, každodenní život. Uhrančivě zachycená atmosféra města a měkké až líbezné světlo snímků vypovídá o básnivé duši tvůrce.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz
telefon: +420 608 101 550

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307