KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Brněnská 16, 58. ročník mezinárodního festivalu krátkých filmů, jenž pořádá Kino Art, se letos koná od 11. do 14. října.

Temné podzemí, neúprosný časový limit, nutnost úniku. Adrenalin. Napětí. To vše přináší nová úniková hra Poklad v Labyrintu pod Zelným trhem.

BRNOPAS je určen každému, kdo se chystá na návštěvu Brna, nechce minout nic zajímavého a chce ušetřit. Nová turistická karta plná výhod a elektronická jízdenka v jednom provede městem a doporučí místa a události hodné pozornosti.

Ani na podzim nezůstanou zájemci ochuzeni o tematické prohlídky, které pořádá TIC BRNO. Už v září se mohou společně s vyškolenými průvodci vydat za brněnskou secesí, pasážemi a židovskými památkami.

Letošní Dny evropského dědictví nesou podtitul Památky a příroda. V TIC BRNO jsme pro vás připravili sérii komentovaných procházek po známých i méně známých místech v Brně, které vám odhalí zajímavé brněnské památky zasazené do přírodního kontextu.

Každá světová metropole má svou konferenci o rozvoji města. Od září ji bude mít i Brno. Inspirujte se příběhy zahraničních měst, zapojte se do diskuzí s odborníky z osmi zemí světa a pomozte naplánovat lepší budoucnost pro Brno.

Z Ústí nad Labem přicestovala do Brna samice lva konžského. Jmenuje se Kivu, narodila se v roce 2012 v portugalské Lisbon Zoo a do zoo v Ústí přišla o dva roky později. Společnost jí dělá lev Lolek, který přijel z polské Zoo Gdaňsk.

V letošním roce Divadlo Husa na provázku slaví 50 let od svého založení. Oslavy budou probíhat po celý rok a diváky tak čeká celá řada mimořádných akcí, přehlídek a festivalových událostí – celkem jich bude padesát.

Výstava Magický Himálaj v Technickém muzeu Brno má skvělé ohlasy. Největší expozice ve střední Evropě se těší i na vás. Zážitkové instalace provází stovky velkoplošných fotografií a tisíce cenných předmětů. Nechte se unést mozaikou impresí, vjemů a vyprávění.

Léto nás ještě hřeje v zádech a následující divadelní sezóna už skládá kamínky jednotlivých představení v mozaiku příjemných kulturních zážitků. V prostorách Divadla BARKA,

Jeden den, moře zážitků, bohatý doprovodný program – akce, kde se můžete potkat se starými přáteli a poznat nové. Jelikož již tradiční Masaryk Student Party na Flédě kapacitně nestačila, rozhodli se pořadatelé zahajovací akci semestru povýšit na novou úroveň.

Moravská galerie zahájí 21. září výstavu finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého, tedy nejprestižnější české ceny určené pro mladé výtvarníky do 35 let,

V máji ma potešil György Kristóf, ktorý sa priznal, že pôvodne plánoval nakrútiť krátky film, ale jednoducho nevedel prísť s vhodným nápadom pre tento formát. Tak nakrútil Out. Celovečerný film v momente, kedy raz nevedel vymyslieť krátky.

Na přelomu září a října, o víkendu 30.9. a 1.10., bych vás rád pozval na celorepublikový festival Den architektury. Prozkoumejte spolu s předními architekty, teoretiky, historiky a dalšími odborníky veřejnosti běžně uzavřené architektonicky cenné budovy.

Středisko volného času Lužánky od září otevírá více jak šest set kroužků, některé s mnohaletou tradicí, jiné jako žhavé novinky, které jsou určené nejen pro děti, ale také pro dospělé a pro seniory.

V srpnu spatřilo světlo světa čtvrté vydání průvodce dobrou gastronomií FOOD DRINK BRNO. V průvodci najdete sezónní témata, adresář, mapu doporučených podniků. Zkrátka povinná výbava pro každého, kdo se chce zorientovat na brněnské gastro scéně.

Podoba se sice změnila, ale svému účelu slouží Lázeňské a relaxační centrum Rašínova dodnes. Lidé v historickém centru Brna odpočívají už více než století a 7. října oslaví lázně již 110 let od svého otevření.

Houby a houbaření již dávno patří k těm nejkrásnějším a nejrozšířenějším koníčkům Čechů. Houbaři se dělí do dvou základních skupin – na ty, co houby rádi hledají a nejí je, a na ty, co je rádi hledají a navíc jim moc chutnají.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Špitálka 70/16, Trnitá
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz
telefon: +420 602 509 278

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307