Devadesátá léta jako umění a krize na VUT

Léto v Brně a umění. V Pražákově paláci na vás dýchne atmosféra devadesátých let a fakulta VUT představí nejnovější počiny mladých diplomovaných umělců.

Devadesátá léta jako umění a krize na VUT

Uprostřed května přijela do Brna s všestranným umělcem Vladimirem 518 v růžovém tanku výstava KMENY90. Expozice nabízí skrze sběratelské kousky retrospektivní pohled na devadesátá léta a představuje fenomény alternativní scény této doby. Obě zaplněná patra Pražákova paláce odkrývají nespočet exponátů reflektující změny, jež přišly po Sametové revoluci v roce 1989. Mezi vystavenými kousky lze zhlédnout krom oblečení, sportovního vybavení či módních doplňků také videonahrávky, časopisy nebo slavné i méně známé fotografie představující ducha tehdejších subkultur. Výstava svým zaměřením láká návštěvníky napříč celým věkovým spektrem, neboť nemá jen naučný charakter, ale je také silně emotivní přehlídkou plnou vzpomínek. KMENY 90 jsou projekt s bohatým doprovodným programem, který mimo jiné nabízí až do konce srpna celou řadu koncertů, promítání či workshopů.

Umění není pouze o dílech starodávných géniů. Brno každoročně nabízí ke zhlédnutí také práce nadějných mladých talentů. Předposlední červnový den pořádá fakulta výtvarného umění VUT vernisáž letošních diplomantů a představuje veřejnosti nejnovější trendy výtvarného světa. Mezi mnohými exponáty lze následně od 30. června do 23. července vidět například médii již proslavenou diplomovou práci Kryštofa Ambrůze, jenž se ke studiu umění postavil velmi kriticky a neopomenul to expresivně zmínit ve své práci.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Špitálka 70/16, Trnitá
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz
telefon: +420 602 509 278

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307