KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

My v kině se na rok 2018 těšíme. Především netrpělivě očekáváme ohlášené premiéry nebo třeba kdo dostane Oscara. Zároveň se v lednu tradičně věnujeme filmovému bilancování.

Dalšího významného chovatelského úspěchu dosáhla brněnská zoo. Po sedmnácti letech se na konci listopadu narodila dvě mláďata levharta cejlonského.

Myslíte si, že zábavní vědecký park VIDA! už dobře znáte a nic vás nemůže překvapit? Pak právě pro vás VIDA! připravila soutěž o poklad Pevnosti VIDArd, kterou si můžete zahrát kdykoliv během otevírací doby, nebo se zúčastněte v pátek 23. února nočního šifrovacího dobrodružství VIDAMISE.

Hlavním tématem letošního cestovatelského veletrhu GO KAMERA (18.–21. 1., brněnské výstaviště) je Afrika. Při této příležitosti sepsal pro KAM své vzpomínky na ni brněnský cestovatel Ruda Švaříček.

Už druhý ročník akce nazvané Noc hotelů se uskuteční v pátek 26. ledna. Loni se odehrála jen v Praze, letos se poprvé zúčastní také další města, mezi nimi i Brno. V tento den se otevřou dveře ubytovacích zařízení místním obyvatelům.

TIC BRNO přichází s novou službou, která si klade za cíl pomoci sladit plánování akcí brněnských institucí i nezávislých pořadatelů. Tzv. KALTIC je určen organizátorům velkých, nejen kulturních událostí.

Milan Paľa Na koncert zve Marie Kučerová

V lednu je kulturní sezóna na svém vrcholu, své lednové tipy ale začnu logicky doma, tedy ve filharmonii. Těším se na abonentní koncerty s neobvyklým názvem Stará hudba 20. století, na které se můžete vypravit do Besedního domu 18. a 19. ledna. Zazní tam v neotřelém mixu skladby C. Ph. E. Bacha, Henzeho, Ravela a Schnittkeho, a to v podání sólo flétnisty Filharmonie Brno. Petra Pomkly, harfenistky Kateřiny Englichové a dirigenta Stefana Veselky.

Jubilejní 25. sezona Divadla Bolka Polívky je v plném proudu. Lednový i únorový program nabídne řadu výjimečných inscenací, ať už z naší vlastní produkce, nebo v podání našich milých hostů.

Vánoční obžerství za námi, zbývá už maximálně několik tun cukroví na dojezení, a proto je ta správná chvíle na první vyčištění organismu. Samozřejmě není třeba nic přehánět, přece jen si všichni ještě konejšivě lebedíme v zimním spánku.

Přemýšleli jste někdy nad tím, odkud se u nás na planetě vzala voda? Ta, díky které máme bílou zimu? Panuje všeobecná shoda, že má vesmírný původ! Ve Sluneční soustavě se totiž pohybuje bezpočet obřích sněhových koulí – komet.

Na výstavu zve Daniela Šindelková

Nejdříve bych vás chtěla pozvat do kavárny Black Box Cafe na adrese Kounicova 20, kterou krátce po novém roce otevře Karel Gregor se svou expozicí Nepřítel lidu. Nově otevřenou kavárnu ve foyer divadla BuranTeatr můžete navštívit od pondělí do pátku od 13 do 23 hodin. Karel Gregor (1966) začal s malbou jako samouk a první samostatnou výstavu měl v roce 1995.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Špitálka 70/16, Trnitá
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz
telefon: +420 602 509 278

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307