KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Poslední listopadový pátek se Brnem začne šířit předvánoční atmosféra. Oblíbené adventní trhy opět zaplní čtyři náměstí v centru. Každé z nich bude mít až do 23. prosince svou vlastní výjimečnou atmosféru a specifické zaměření. Na co se tedy můžete těšit?

Před Vánocemi pořádá téměř každá firma či instituce neformální setkání pro své zaměstnance nebo partnery. Pronájem nevšedních prostor nabízí i TIC BRNO. Zájemci mají nejvyšší čas rezervovat si termín.

Od posledního listopadového týdne budete mít možnost pořídit si novou kolekci suvenýrů a dárků, jež připravil TIC BRNO. Autorkou motivů, které se na nich objeví, je Vendula Chalánková.

První dva prosincové týdny budou už podruhé patřit akci s názvem December Design Days 2017. Po roce se opět vrací projekt, jenž se ovšem tentokrát přesune z Radnické ulice na náměstí Svobody. O úspěšnosti loňských „designových dnů“ svědčí desítky nadšených zákazníků.

Turistický informační web, jenž spravuje TIC BRNO, prošel razantní proměnou. Nová podoba má atraktivní a moderní design a je plná zajímavých informací, které se navíc budou postupně rozšiřovat a doplňovat.

Důraz je kladen na příjemné uživatelské prostředí, k němuž přispívají i kvalitní fotografie a čtivé texty v češtině a angličtině. Ty byly psány přímo na míru webu gotobrno.cz. Jedna ze sekcí v hlavním menu nese název Poznejte Brno. Několik tematických okruhů provádí návštěvníky po zajímavých lokalitách a objektech především v centru, ale i v dalších částech Brna.

Kino Art bude od listopadu dočasně promítat v jednom z prostorů Galerie TIC na Radnické ulici. Pod názvem No Art se více zaměří na oblíbené i méně známé artové filmy a kultovní filmy, kterým sluší útulná atmosféra klubového kina.

Aktuálně v galerii konText, která je součástí Galerií TIC v Radnické ulici, vrcholí spolupráce s olomouckou Vitrínou Deniska a kurátorem Alexandrem Jančíkem.

Od začátku této sezóny máme možnost zhlédnout v činohře Mahenova divadla dílo irské dramatičky Mariny Carr s názvem U Kočičí bažiny. V režii Martina Františáka se odvíjí děj odehrávající se na současné irské vesnici.

V pondělí 13. listopadu se v Kabinetu MÚZ sejdou dvě kapely, které dokazují, že z kořenů post-punku, shoegaze i všemožného kytarového vazbení lze vykouzlit současný zvuk bez úniku k nostalgii.

Zimní výstavy Muzea města Brna na hradě Špilberku už tradičně patří dětem. Už řadu let představujeme díla ilustrátorů, výtvarníků a autorů, kteří tvoří pro děti. Návštěvníci se u nás setkali např. s dílem Adolfa Borna, Josefa Lady nebo Vlasty Švejdové, loňská výstava patřila oblíbenému spisovateli a malíři Pavlu Čechovi.

Už poosmnácté vtrhne do brněnského kulturního prostoru queer filmový festival Mezipatra. Kulturní událost, která slouží pro objevování různorodosti genderových a sexuálních identit, je na poli filmových festivalů zavedenou značkou. I letos přináší dramaturgie festivalu několik atraktivních titulů, které vám rozhodně zahřejí krev v žilách.

S přicházejícím podzimem každý vyhledává spíš interiéry, kde je příjemně teplo. Ráda bych v listopadu doporučila návštěvu moc pěkného prostoru Impact Hub na Cyrilské, kde se bude již potřetí konat akce s názvem „Le Rendez Vous“, chuť zimy.

Zdar, tady jsem já, Kašpárek v rohlíku. Chci vás pozvat na svoje desátý narozky, který slavím jen na šesti místech v republice. Byl bych padlej na hlavu, kdyby to nebylo i v BRNĚ!

Jako každý rok nás čeká listopad plný dobrého jídla a pití. Začínat bude největší akcí, a to letos již 12. ročníkem Svatomartinských vín. Pro mě je to znamení povolit si opasek a vyrazit do ulic a restaurací, které se na tuto velkolepou událost chystají v plném nasazení.

Veletrh pracovních příležitostí Job- Challenge je místem, kde získáte první kontakty a nabídky na absolvování stáží, trainee programů či práce na zkrácené nebo plné úvazky. Akci pořádají a společně zaštiťují tři největší brněnské univerzity – MU, MENDELU a VUT.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Špitálka 70/16, Trnitá
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz
telefon: +420 602 509 278

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307