KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

Milí Brňané i vy, kteří bohužel žijete někde jinde, víte, že v Brně probíhá jeden z nejstarších filmových festivalů u nás? Vznikl již v roce 1959 a jmenuje se po 16 mm filmovém pásu, který rádi používali právě amatérští filmaři.

David Bonneville je portugalský filmař, který Brněnskou 16 již dobře zná. Zúčastnil se soutěže, loni fungoval jako porotce a letos, třetí rok v řadě, povede filmový workshop.

Na letošní Brněnskou 16 zavítá také Josef Dabernig, rakouský filmař, jehož jméno není českému kulturnímu publiku neznámé. Jeho přítomnost na festivalu ocení hlavně milovníci filmového experimentu.

Místo s pohnutou historií, které dlouho chátralo, se probouzí k životu. V rámci komentovaných prohlídek ukazuje TIC BRNO budovu bývalé káznice na Cejlu. Vstup si můžete zarezervovat na 8. či 21. října.

V aktuální výstavě, kterou hostí do 28. října Galerie mladých v Radnické ulici, umělkyně Alžběta Bačíková rozběhla pátrání po nedávno zmizelé významné české keramičce a designérce interiérů J. B..

Kontroverzní autentický průvodce TO JE Brno, jehož třítisícový náklad byl v dubnu rozebrán během deseti dní, se dočkal nového, rozšířeného vydání. Další dvě tisícovky dorazily z tiskárny v polovině září.

Letos se již počtvrté sejdeme na festivalu Prototyp, který spojí vědu a technologie s uměním, a to v prostorách Staré radnice a Tržnice Brno na Zelném trhu. Již tradičně je Prototyp naplánovaný na polovinu listopadu, letos se bude konat ve dnech 10. až 12. listopadu 2017.

Nadechněte se! Cítíte to? Už je to ve vzduchu. Nejstarší festival filmů ve střední Evropě o životním prostředí se po roce vrací! EKOFILM se odehraje mezi 5. a 7. říjnem.

Projekt, který připomíná dobu, kdy strojírenským veletrhem žilo celé město a pro návštěvníky, vystavovatele i Brňany bylo nabité ruchem a aktivitami, přináší město Brno a Veletrhy Brno.

Oblíbený americký spisovatel Robert Fulghum se vrací. V roce 2007 zde pokřtil svou knihu Co jsem to proboha udělal? a připojil se k projektu scénického čtení LiStOVáNí, jež titul zařadilo do svého repertoáru.

Z Moravského náměstí odstartuje 7. října již tradiční Zombie Walk Brno. Šestý pochod brněnských nemrtvých je zábavou nejen pro samotné aktéry. Vše začne v 16 hodin doprovodným programem v parku na Moravském náměstí. Po pochodu se všichni přesunou na afterparty, která ptoběhne v brněnském WATT Clubu.

Káva spojuje celý svět. V jihomoravské metropoli spojuje už sedmým rokem všechny kávomily oslava Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října. Týden kávy je oslava velká jako Brno.

Všichni v Brně víme, že naše město voní a žije kávou. Nechte se jí (s)vést od kávových zrnek z místních pražíren až po velkolepý kávový festival. První říjnový týden na něj narazíte už posedmé všude tam, kde voní káva. Vyberte si ze 68 zapojených kaváren tu, kterou ještě neznáte, a nechte se překvapit.

Brno je městem veletržním. Tento titul si zachovává již téměř šest dekád a velkou zásluhu na tom má právě i Mezinárodní strojírenský veletrh, který se poprvé uskutečnil v roce 1959. Brno se díky němu od té doby stává centrem středoevropského i světového strojírenství, kam přijíždí nejvýznamnější osobnosti z oboru.

V pátek třináctého října pořádají Větrné mlýny brněnskou Noc poesie. To samo o sobě zní natolik atraktivně, že není třeba to dál rozvádět. Ale prosím.

Mistr analogových přístrojů, netradičních zvuků techna a house osmdesátých let, ze kterých díky svým zrzavým pejzům, retro brýlím a staré bundě jako by vypadl, odstartuje výživný hudební říjen. Jmenovec léku proti astma DJ Ventolin vydává po pěti letech album s názvem VITAJTE. Vítat Ventolina a řadu jeho hostů můžete v Kabinetu MÚZ 5. října. Start už v osm hodin.

Pochmurné počasí si o umění vyloženě žádá, a tak se není čemu divit, že bude říjen ve znamení výtvarnických akcí. Kam se za jedním z nejkrásnějších řemesel můžete podívat?

Filmový říjen znamená pro Brno žeň zejména festivalovou. Ve dvou týdnech se tu uskuteční hned dva a ne ledajaké. Naopak, zcela zásadní. Jeden po třiačtyřicáté, druhý dokonce po osmapadesáté, oba mezinárodní a oba dramaturgicky překvapující. EKOFILM a Brněnská 16.

Milý čtenáři, předpokládám, že když držíš v ruce tenhle časák, že jsi stejně jako já milovník umění. Chceš-li znát můj recept na opravdu výživný kulturní koktejl, postupuj následovně. Určitě si udělej volno 5. října a večer navštiv nový klub na ulici Štefánikova 1 – ArtBar Druhý Pád,

Po celosvětovém turné, které trvá už dvacet let, navštívila jedinečná britská výstava Cirkus Mechanikus konečně i Českou republiku. S podivuhodnými mechanickými loutkami i nápaditými strojky se můžete seznámit v zábavním vědeckém parku VIDA! až do konce letošního roku.

Pro mě je jednoznačně nejzajímavější událostí měsíce října 20chodové menu s podtitulem Les, které bude podáváno ve vyhlášeném Kohoutovi NA VÍNĚ. Jedná se o jednu ze tří tematických večeří, již si pro návštěvníky připravil kuchařský mág Jiří Zajíček.

Ani minutu se nebudou nudit ti, kteří od 10. do 12. listopadu přijdou na brněnské výstaviště. Koná se tam totiž festival Life! a jeho organizátoři si letos připravili spoustu novinek.

Nedostatečné zasakování dešťové vody, sucho, či naopak nedostatečné odvodnění ulic při přívalových deštích, znečištění vody – otázky pro následující desetiletí, které řeší nejedno město. Několik z nich přihlásilo svůj problém do soutěže Pro vodu 2018.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Špitálka 70/16, Trnitá
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz
telefon: +420 602 509 278

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307