Na závody zve Karel Kupka

Motorismus k Brnu neodmyslitelně patří. Místo Masarykova okruhu jsou ale tentokrát fanoušci rychlých strojů zváni na brněnské výstaviště. Na vlastní oči uvidí, jaké to je, když se motory rozeřvou mezi pavilony.

Na závody zve Karel Kupka

Areál brněnského výstaviště byl poprvé otevřen pro veřejnost v roce 1928. Výstavy automobilů v předválečných letech byly úzce spjaty s předváděcími akcemi a potažmo i se závody na Masarykově okruhu. V areálu samotného výstaviště se ale pořádaly další motoristické podniky. První zmínka o závodu motocyklů je už z roku 1935 a koncem padesátých a zejména v šedesátých letech se uvnitř výstaviště konaly závody automobilů, formulových vozů a motocyklů již téměř pravidelně. Jezdilo se na jednoduché trati dlouhé 1630 m, hned za hlavní branou do areálu. Okruh „Mezi pavilony“ měl tvar písmene V, čtyři zatáčky a čtyři rovinky, slangově se mu říkalo rohlík. Poslední závod se jel před padesáti lety, v roce 1967.

Na sobotu 15. a neděli 16. července 2017 uspořádá Československý automobilový klub pro Moravu a Slezsko vzpomínkovou akci na tyto závody. Diváci uvidí historické formule, automobily i motocykly – stroje, co zde původ ně startovaly. I mezi jezdci se objeví závodníci, kteří zde bojovali o vítězství před padesáti lety. Brno čeká velký motoristický svátek, který připomene, že motorismus do Brna vždy patřil. Pro návštěvníky bude otevřeno depo plné úžasné techniky, v pavilonu A proběhne výstava a na původní trati bude vonět spálený ricin.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Špitálka 70/16, Trnitá
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz
telefon: +420 602 509 278

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307