Maraton hudby – nový cirkus i balkánská scéna

11. 8. 2017 - 13. 8. 2017
centrum města

Více scén, bohatší program a množství nejen hudebních zážitků – to vše na vás čeká v Brně sice až v srpnu, ale těšit se a začít si pořizovat vstupenky na Maraton hudby Brno 2017 můžete už teď.

Maraton hudby 2017

Multižánrový festival Maraton hudby Brno se uskuteční od pátku 11. do neděle 13. srpna a jeho pořadatelem je Turistické informační centrum města Brna.

Jedním z hlavních taháků bude program odehrávající se na nádvoří hradu Špilberk. Špilberk balkannn začíná v sobotu 12. srpna brzy odpoledne a končí za svítání následujícího dne. O skvělou atmosféru se bude starat třeba známá bosenská kapela Dubioza Kolektiv, v jejíž hudbě se mísí reggae, dub či rock.

Pro milovníky folkloru je v sobotu připraven program, tanec a zpěv na Moravském náměstí. Večer se akce přesune do Divadla Husa na provázku a vystoupení folklorních souborů uvidíte v sále i na Alžbětinské scéně pod širým nebem.

Maraton hudby nezapomíná ani na jazz, který bude znít v Sono Centru. Třídenní program zahájí domácí kvarteto Viléma Spilky s projektem jazzových předělávek hitů písničkáře Jana Nedvěda. Vrchol a závěr jazzové sekce Maratonu hudby bude patřit skvělému saxofonistovi Guillaumovi Perretovi.

Festival potěší i milovníky vážné hudby. V jezuitském kostele Nanebevzetí Panny Marie se rozezní Nekonečné varhany, v Alfa pasáži se bude předávat Pianoštafeta a v Divadle Reduta se odehraje koncert staré hudby.

Od pátku do neděle bude také možné navštívit šapitó ve Sportovním areálu Hněvkovského. V něm se budou odehrávat představení nového cirkusu, s nimiž do Brna zavítá excelentní francouzsko-belgický soubor Collectif Malunés. V pohádkové inscenaci, určené dětem od sedmi let, popře a překoná sedm artistů platnost fyzikálních zákonů.

A pokud se 11. nebo 12. srpna vydáte na náměstí Svobody, Zelný trh nebo do ulic v centru města, určitě narazíte na některého ze dvou desítek pouličních muzikantů - buskerů

Užijte si Maraton hudby Brno 2017, předprodej vstupenek byl již zahájen.

www.maratonhudby.cz

Meeting Brno Point

Meeting Brno Point

Adresa
Park na Moravském náměstí

GPS
N 49 11 56.429
E 16 36 24314
49.199008, 16.606754

Vstupné

Převážná většina koncertů je volně přístupná. V případě vstupného lez vstupenky zakoupit online nebo v předprodeji na Panenské, případně před představením přímo na místě

Předprodej: tel.:+420 513 039 035, e-mail: panenska@ticbrno.cz

Kontakt pro média:
Mgr. Adéla Nováková
tisková mluvčí
tel.: +420 725 047 701
e-mail: novakova@ticbrno.cz