Mladí vzkřísili operetu

8. 1. 2015
18:00
premiéra Na tý louce zelený, divadlo Reduta, Zelný trh 4, Brno

V kulturním dění města Brna v současné době není prostor pro operetní žánr. Proto mladí nadšenci založili operetní spolek a Nové operetní Studio.

Na tý louce zelený

Prvním společným a úspěšným projektem bylo představení Amorem střelen – hudební férie s melodiemi ze známých operet, které byly zasazeny do vymyšleného příběhu. Premiérové představení a dvě reprízy s počtem více než 1.100 diváků se uskutečnily v divadle Reduta, které bylo po léta domovskou scénou brněnské operety. Tento projekt mladí interpreti uvedli díky podpoře a spolupráci s Klubem přátel opery a baletu. S vřelým ohlasem publika se setkal i koncert operetních árií, uvedený 31. října.

Nové operetní Studio, jehož zakladatelem a uměleckým vedoucím je Josef Šabaka, uvede populární operetu Járy Beneše Na tý louce zelený, s líbivými melodiemi a nezaměnitelným humorem, jako svou první inscenaci pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška. Tato roztomilá klasika třicátých let bude dedikována Oldřichu Novému. Studio tímto projektem zároveň naváže na dlouholetou a nezapomenutelnou tradici brněnské operety, která vždy představovala vítaný a divácky oblíbený žánr. Odbornou poradkyní a spoluzakladatelkou studia je hudební a divadelní publicistka Eva Šlapanská, mezi další spolupracovníky patří dramaturgyně Silvie Adamová. Režie inscenace Na tý louce zelený se ujala Ludmila Slancová-Slavíková se svou kolegyní Arankou Lapešovou.

Představení v Redutě doplní výstava Život ... aneb Na tý louce zelený výtvarnice Žanety Zieglerové. Spojení výstavy s uváděným opusem není náhodné. Stejně tak jako ožije opereta na scéně brněnské Reduty, autorka výstavy cítí oživení ve své výtvarné tvorbě.

Premiéra bude uvedena 8. ledna 2015 v 18 hodin v divadle Reduta, další reprízy jsou plánovány na 12. a 19. ledna.

Předprodej: NdB, Dvořákova 11, 657 00  Brno, tel. 542 158 120, www.ndbrno.cz