Letní folklorní večery F SCÉNU 2015 zahájí Vojenský umělecký soubor Ondráš

Vydáno: 
23. 6. 2015 14:45

XVIII. ročník letních folklorních večerů F SCÉNA 2015 - 25. června-10. července 2015 - Brno, nádvoří hradu Špilberk a Staré radnice

Letošní XVIII. ročník letních folklorních večerů F SCÉNA 2015 bude patřit Vojenskému uměleckému souboru ONDRÁŠ a jeho hostům. V průběhu tří týdnů od 25. června do 10. července vždy ve čtvrtek a pátek se uskuteční celkem šest večerů věnovaných folkloru v příjemném prostředí nádvoří hradu Špilberk a Staré radnice v Brně.

F SCÉNA 2015 bude zahájena tradičně na nádvoří hradu Špilberk ve čtvrtek 25. června novým představením Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ Příběh zbojníka. Toto lidové taneční divadlo v režii Martina Packa mělo premiéru 2. května letošního roku ve vyprodaném Janáčkově divadle a díky velkému diváckému zájmu se dočká ještě jedné reprízy v Brně právě na F SCÉNĚ. Před Příběhem zbojníka se představí ještě Dětské taneční studio Ondrášek, které je jedním z hostů letošní F SCÉNY. Všechna další představení již budou uvedena na nádvoří Staré radnice. Pátek 26. června se budou moct diváci těšit na společné představení ONDRÁŠE s hudebně-tanečním programem malých forem a Dětského tanečního studia Ondrášek.

Třešničkou letošní F SCÉNY jsou ve druhém týdnu jedinečné koncerty Orchestru lidových nástrojů VUS ONDRÁŠ a dalšího hosta – Pacora Tria, které by si návštěvníci rozhodně neměli nechat ujít. Slovenské Pacora Trio je seskupení tří vynikajících muzikantů – houslisty Stano Palúcha, cimbalisty Marcela Comendanta a kontrabasisty Róberta Ragana. Jejich hudba je postavená na prolínájí jazzu a folkloru, podbarvená prvky vážné hudby. Nejen na Slovensku, ale i v zahraničí se těší velkým úspěchům, spolupracují s různými tělesy, mimo jiné i s Filharmonií Brno, zlínskou Filharmonií Bohuslava Martinů, Slovenskou filharmonií, SĽUKem a dalšími. Ve třetím týdnu F SCÉNU uzavře VUS ONDRÁŠ se svým programem celého souboru.

Vstup na všechna představení je volný, kapacita hlediště je však omezena. Na každém večeru bude možné přispět do připravené kasičky na sbírku vypsanou Československou obcí legionářskou na doplnění vybavení Domovů péče o válečné veterány v Praze, Karlových Varech a Olomouci.

Pořadateli XVIII. letních folklorních večerů jsou Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ a Folklorní sdružení Jánošík Brno, za spolupořadatelství Československé obce legionářské, Tristického informačního centra města Brna a Muzea města Brna. F SCÉNA 2015 se koná pod záštitou Michala Haška, hejtmana Jihomoravského kraje a předsedy Asociace krajů ČR, a Petra Vančury, státního tajemníka Ministerstva obrany ČR. Akce je realizována za finanční podpory Jihomoravského kraje.

PROGRAM

hrad Špilberk
čt 25. 6.
20.00 DTS Ondrášek
20.30 VUS ONDRÁŠ – Příběh zbojníka

Stará radnice (vždy od 20.00)
pá 26. 6.
VUS ONDRÁŠ – program malých forem a DTS Ondrášek

čt 2. a pá 3. 7.
Orchestr lidových nástrojů VUS ONDRÁŠ a Pacora Trio

čt 9. a pá 10. 7.
VUS ONDRÁŠ – program celého souboru

VSTUP ZDARMA (kapacita hlediště omezena)

Pořadatelé: Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ a Folklorní sdružení Jánošík Brno
Spolupořadatelé: Československá obec legionářská, Turistické informační centrum města Brna, Muzeum města Brna
Účinkují: Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ, Dětské taneční studio Ondrášek, Pacora Trio
Záštitu převzali: JUDr. Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje a předseda asociace krajů ČR, a Ing. Petr Vančura, státní tajemník Ministerstva obrany ČR.
Projekt je realizován za finanční podpory Jihomoravského kraje.

Akce je benefiční, na každém představení bude možné přispět do připravené kasičky na sbírku vypsanou Československou obcí legionářskou na doplnění vybavení Domovů péče o válečné veterány v Praze, Karlových Varech a Olomouci.
Bezplatná kyvadlová přeprava na hrad Špilberk 25. 6. od 19 do 20.45 je zajištěna z ulice Husova (naproti Hotelu International).

Videoupoutávky k představení Příběh zbojníka:
https://www.youtube.com/watch?v=7mZ8aV4gKu0
https://www.youtube.com/watch?v=ESKDw1IbXI0
https://www.youtube.com/watch?v=oKyOSHagcLo

Více informací na www.vusondras.cz nebo na Facebooku.

Ke stažení: