Za jeden velký dva malé

Vydáno: 
19. 11. 2015 20:45
Vánoční strom z polesí v Bílovicích nad Svitavou se dnes vydal do Brna. Pokračuje tak tradice, která je už 91 let spojena se spisovatelem Rudolfem Těsnohlídkem a pomocí opuštěným dětem. Za třináctimetrový smrk primátor Brna Petr Vokřál poděkoval a bílovickému polesí věnoval dva malé semenáčky.
„Tento strom symbolizuje začátek období v roce, kdy bychom si měli všichni udělat čas na sebe a uvědomit si hodnoty, pro jaké žijeme. Díky moc všem, kteří se podíleli na vypěstování tohoto stromu, díky za jeho věnování městu Brnu a přeji všem krásný advent. A přestože všichni nejsme jedna rodina, mějme se rádi,“ řekl u bílovické Myslivny lišky Bystroušky Petr Vokřál.
Při loučení se stromem vystoupily u Myslivny lišky Bystroušky v krátkém programu děti z Dětského folklorního souboru Bystrouška a brněnského Dětského domova Dagmar. Právě tento domov byl totiž postaven z prvních peněz ze sbírky, kterou pod vánočním stromem na náměstí Svobody uspořádal spisovatel Rudolf Těsnohlídek poté, co v roce 1919 našel před Vánoci v lese poblíž Bílovic opuštěnou holčičku.
„Vánoční strom republiky patří k nejkrásnějším tradicím, které jsou u nás v Bílovicích spojeny s koncem roku. Jsem rád, že také v současné době plní finanční dary získané v době Vánoc své charitativní poslání. Se stromem se loučíme s přáním, aby přinesl hodně radosti všem dětem a adventní dny prozářil teplem vánoční doby,“ uvedl při slavnosti v Bílovicích starosta obce Miroslav Boháček.
Vánoční strom se na náměstí Svobody rozsvítí v pátek 27. listopadu v 17 hodin, ve stejný den také začnou tradiční vánoční trhy.