Jana Plodková, Jaroslav Plesl a další herci přijedou do Brna představit pohádku Hodinářův učeň ještě před premiérou. Buďte u toho.

Vydáno: 
6. 8. 2019 14:15

Téměř s týdenním předstihem přijedou 9. srpna do brněnského Velkého Špalíčku herci a tvůrci nové české pohádky s názvem Hodinářův učeň, aby ji představili v kraji, kde částečně vznikala. Ve filmu totiž diváci uvidí zámek Uherčice na Znojemsku, jízdárnu zámku Lednice či okolí Klentice. Další filmy a seriály, které se natáčely v Brně a okolí, jsou přehledně zmapovány v turistickém okruhu Poznejte Brno a okolí ve filmu na GOtoBRNO.cz. V prodeji je omezený počet vstupenek pro veřejnost, takže ti, co budou mít štěstí a včas si vstupenku koupí, mohou se spolu s vzácnými hosty zúčastnit této slavnostní události.

Hodinářův učeň

Česko-slovenský snímek režisérky Jitky Rudolfové přijde do kin 15. srpna a diváci v něm uvidí mnoho známých tváří v trochu jiné roli, než jsou zvyklí. „Jsem šťastný, že jsem si mohl zahrát v téhle pohádce. Moje postava hodináře je záporná, což je vždycky vděčná poloha,“ svěřil se Viktor Preiss, který si jako lakotný hodinář nechá radit od Lichoradky. Tu ztvárnila Jana Plodková, jedna ze tří sudiček mladého Urbana. Doplňují ji herci Jaroslav Plesl a Václav Neužil. Ústřední mladou dvojici si zahráli Michal Balcar a slovenská herečka Dana Droppová.

V Brně pohádku představí v pátek 9. 8. od 17 hodin v kině Velký Špalíček delegace ve složení Jitka Rudolfová, Jana Plodková, Jaroslav Plesl, Jiří Vyorálek, Michal Balcar, Dana Droppová, Sebastian Pöthe, Marek Cpin (kostýmy), Richard Müller (zvuk), Michal Křeček (koproducent a VFX supervizor), Pavel Berčík (producent) a Martina Stránská (výkonná produkce).  Delegaci doplní primátorka města Brna Markéta Vaňková a hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Hodinářův učeň je prvním snímkem v celorepublikové distribuci, který podpořil Jihomoravský filmový fond založený městem Brno a Jihomoravským krajem. Film vznikl rovněž ve spolupráci s Brno Film Office.

Diváci se mohou těšit na atmosféru pohádkového příběhu, jenž vypráví o lásce, hamižnosti, lidské malosti, ale také o šikovnosti a odvaze hodinářského učně Urbana. Ten na cestě za hodinkami, které dokáží varovat před smrtí, a díky svému dobrému srdci a hodinářské šikovnosti, překoná mnohé nástrahy a zachrání tak svou milovanou Lauru.

Poznej Brno a okolí ve filmu

Nabarvené ptáče a Skleněný pokoj, aktuálně nejznámější filmy spojené s Brnem, nejsou jedinými snímky, kterým Brno a jeho okolí poskytlo zázemí k natáčení. Turistický okruh Brno a okolí ve filmu portálu GOtoBRNO.cz mapuje místa, na kterých se natáčelo 20 filmů a seriálů. Seriály jako Četnické humoresky nebo Labyrint, filmy jako Skleněný pokoj, Hodinářův učeň, Lída Baarová či Sedmero krkavců – to jsou některé snímky, které na portálu najdete, a další budou postupně doplňovány.

Brno 6. 8. 2019

Hodinářův učeň

Česko/Slovensko

2019

Režie: Jitka Rudolfová
Scénář: Jitka Rudolfová
Kamera: Ferdinand Mazurek
Architekt: Martin Kurel
Kostýmy: Marek Cpin
Masky: Helena Steidlová
Střih: Jakub Hejna
Zvuk: Richard Müller
Hudba: Ivan Acher, Michal Novinski
Producenti: Pavel Berčík, Ondřej Zima, Zuzana Mistríková, Ľubica Orechovská, TPS Kateřiny Ondřejkové – Česká televize

Obsazení:
Michal Balcar - Urban
Dana Droppová - Laura
Viktor Preiss - Hodinář
Éva Bandor - Hodinářova žena
Jaroslav Plesl a Václav Neužil - Rodovít a Rodovoj
Jana Plodková - Lichoradka
Jakub Žáček - Majitel Panoptika
Pavlína Štorková - Morana/Živa
Miroslav Krobot - Hostinský U kukaček

Žánr: pohádka
Délka filmu: 100 min
Distributor: Bontonfilm
Premiéra: 15. 8. 2019

Synopse:

Nad kolébkou novorozeného Urbana stojí tři sudičky: dva dobří duchové osudu mluví o bohatství a lásce, zlá sudička o chudobě a nekonečných strastech. Čí sudba bude silnější?  Z Urbana se brzy stává sirotek, kterého se ujme lakotný mistr Hodinář a vezme ho do učení. Když Urban dospěje, zamiluje se do hodinářovy dcery Laury a mistr pro jistotu pošle svého učně do světa hledat hodinky, o kterých nikdo neví, jestli vůbec existují. Bájné hodinky, které umí varovat před smrtí. Pokud je nepřinese, Laura se Urbanovou ženou nikdy nestane. Urban se vydává na dalekou cestu plnou překážek a úkolů, které musí překonávat statečností, hodinářským umem a dobrým srdcem. Láska k milované Lauře ho žene vpřed, zatímco v patách má své tři sudičky, dvě pomáhají a jedna škodí.

 

PROSÍME UVÁDĚT JMÉNA AUTORŮ, KTERÁ NAJDETE V POPISKÁCH FOTEK. NENÍ-LI JMÉNO UVEDENO, JE ZDROJEM ARCHIV. DĚKUJEME.

Hodinářův učeň © Zuzana Panská, Evolution Films