Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti s COVID-19 – jsou naše informační centra, prostory podzemí, Staré radnice a galerií UZAVŘENA.

S dotazy na vrácení peněz za již zakoupené vstupenky se prosím obracejte e-mailem na panenska@ticbrno.cz (tel.: 602 404 246), s ostatními dotazy se obracejte na info@ticbrno.cz (tel.: 773 768 103).

Svět práce (Live in Your Head)

Zbyněk Baladrán
Filip Cenek
Katarína Hládeková
Markéta Lisá
Lenka Vítková
Oldřich Morys
Jan Šerých
Dušan Zahoranský
Galerie U Dobrého pastýře
18. 6. – 30. 7. 2014
17. 6. 2014 17:30

Z rozmanitých obsahů, které lze s kategorií „práce“ spojovat, se soustředíme na její introspektivní rovinu: na promýšlení a posuzování vlastní činnosti nebo spíš přístupu k ní. Autor si je svým čtenářem, divákem i metodologem a arbitrem.  

 Svět práce (Live in Your Head)

Výstavní soubor zahrnuje různé referenční  přístupy „myslím na to, jak myslím“, „myslím na to, jak pracuji“. Představuje názory na vlastní práci, komentáře k jejím metodám a postupům, jak v bezprostředních záznamech, tak v manifestech nebo poetických metaforách. Jedná se o jakési pohledy do zrcadla, které odráží naši touhu i skepsi vůči smysluplným činům.

Určující je odklon pozornosti od aktuálních (i populárních) kulturních a sociálních významů, s nimiž bývá práce spojována. Místo skupinové identity, politických postojů a historických revizí stojí subjektivita a imprese „bez argumentů“.  Titul výstavy je tak současně ironií vůči ideovým emblémům práce, současně poetizací všeobecné důležitosti, který práci přikládáme.  

Výstava je postavena převážně na projektech, které vznikly speciálně pro danou příležitost. V některých případech jen postrčila k realizaci nebo dokončení starší nápady, jindy koncept účinkuje jako přímý impulz jejich vytvoření. (Výjimkou jsou videa Zbyňka Baladrána a Jana Šerých.)  

Vystavující: Zbyněk Baladrán, Filip Cenek, Katarína Hládeková, Markéta Lisá a Lenka Vítková, Oldřich Morys, Jan Šerých,  Dušan Zahoranský  

Kurátorka: Marika Kupková

Inzerce

Galerie TIC

Galerie TIC

Galerie TIC:

Galerie mladých
Galerie U Dobrého pastýře
Galerie Kabinet
konTEXT

Adesa:

Galerie TIC
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 4
602 00 Brno

Otvírací doba:

Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti se šířením nemoci COVID - 19 jsou galerie do odvolání uzavřeny.
út-pá 10.00 - 18.00 hod
so 10.00 - 14.00 hod

Vstupné:

VSTUP ZDARMA

komentované prohlídky
po domluvě na tel.: +420 542 427 104

+420 542 427 108
+420 842 427 104

Kurátoři
Marika Kupková
Zuzana Janečková