Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti s COVID-19 – jsou naše informační centra, prostory podzemí, Staré radnice a galerií UZAVŘENA.

S dotazy na vrácení peněz za již zakoupené vstupenky se prosím obracejte e-mailem na panenska@ticbrno.cz (tel.: 602 404 246), s ostatními dotazy se obracejte na info@ticbrno.cz (tel.: 773 768 103).

Záře

Kanrec Sakul
Galerie Kabinet
18. 4. – 19. 5. 2018
17. 4. 2018 17:30

Minulé léto jsem administrovala přihlášky otevřené výzvy pro rok 2018 do Galerie mladých. Poslední měsíc před termínem mi do e-mailové schránky přicházelo několik přihlášek denně.

Kanrec Sakul

Pamatuji si, že jsem té Lukášově věnovala více času. Jeho texty byly stručné a přímé, věci v portfoliu naopak. Na konci krátkého textu byl link na video, dokumentaci z instalace v podzemní galerii v centru Košic, jejíž vznik Lukáš sám inicioval a prostor spravuje. Virtuální video-procházka mě převedla několika chodbami a místnostmi, komplexně přeměněnými na dokonalou anorganickou krajinu plnou světel, odrazů, obrazů, květů-objektů a svítících chlupatých krabiček. Tento environment vytvářel čtyři měsíce.

Kanrec Sakul je umělecký pseudonym košického představitele art brut Lukáše Čerňáka. Věnuje se malbě, poslední rok intenzivně vyrábí objekty z plastických materiálů, moduritu, umělých kožešin, pomalovaných látek, alobalu a led-diod. Objekty mají charakter fantastických zemí nebo jeskyní s nejasným, amorfním ohraničením. Nejčastěji mají nepravidelný tvar, jde o malé vitríny, autonomní fyzické zóny vesmíru svého autora. Dokáže pracovat v různých měřítkách. Vytváření objektů se věnuje intenzivně. Pro Galerii kontext na míru připravil čtyři vitrínky, kaple. Hýbou se a září.

V rámci konceptu otevřené výzvy bylo zasedání galerijní rady a doporučení projektů pro realizaci součástí galerijní expozice. Přihlášení autoři se mohli jednání osobně zúčastnit. Přijel i Lukáš a z batohu vytáhl jeden ze svých objektů, miniaturní kostku z vnější strany obalenou modrou umělou kožešinou, uvnitř vyplněnou metalickou flórou a led světly. Oslovili jsme ho pro výstavu v konTextu ihned.

Kurátorky: Ivana Hrončeková a Zuzana Janečková

Kanrec Sakul
Kanrec Sakul
Kanrec Sakul

Inzerce

Galerie TIC

Galerie TIC

Galerie TIC:

Galerie mladých
Galerie U Dobrého pastýře
Galerie Kabinet
konTEXT

Adesa:

Galerie TIC
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 4
602 00 Brno

Otvírací doba:

Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti se šířením nemoci COVID - 19 jsou galerie do odvolání uzavřeny.
út-pá 10.00 - 18.00 hod
so 10.00 - 14.00 hod

Vstupné:

VSTUP ZDARMA

komentované prohlídky
po domluvě na tel.: +420 542 427 104

+420 542 427 108
+420 842 427 104

Kurátoři
Marika Kupková
Zuzana Janečková