Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti s COVID-19 – jsou naše informační centra, prostory podzemí, Staré radnice a galerií UZAVŘENA.

S dotazy na vrácení peněz za již zakoupené vstupenky se prosím obracejte e-mailem na panenska@ticbrno.cz (tel.: 602 404 246), s ostatními dotazy se obracejte na info@ticbrno.cz (tel.: 773 768 103).

Žerty, žerty

Matyáš Chochola
Ladislav Vondrák
Galerie U Dobrého pastýře
11. 2. – 17. 3. 2015
10. 2. 2015 17:30

Projekt je modelovou strukturou, která testuje různé druhy mocenských identit. Prostor galerie je koncipován jako klasická intermediální výstava s objekty tematizující identitu politické i duchovní moci. Jednotlivé objekty, stejně jako význam celé výstavy, bude zahalen.

Prvotní instalace je pracovním materiálem, připraveným vstřebat otisk živé akce a určeným k destrukci v procesu, podmíněném promyšlenou kompozicí výsledné podoby výstavy. Ta bude dokumentovat selhání svého původního záměru, ve kterém výstava ztratí svou identitu, stejně jako se změní náš vztah k ní.

 

Matyáš Chochola a Ladislav Vondrák

Pro uvozením výstavy Matyáše Chocholy a Ladislava Vondráka se můžeme obrátit k skoro zapomenutému pojmu postmoderna. Zvláště vhodnou je související „událost“ kvůli její nepředvídatelnosti, samozřejmě také „hra“, která nutně přináší překvapení i úžas z prožitku. Do zahájení výstavy zbývá jen několik dní, a přesto zůstává záměr autorů (ve smyslu co a jak) neuchopitelný. (Minimálně zbývá důvěra plynoucí z přesvědčivosti jejich předchozích projektů.) Tato okolnost nevyplývá ani tak ze skutečnosti, že se zde neprezentují hotové artefakty, dokončené projekty, jako z přístupu autorů, jež výstavu už apriori pojímají jako neuzavřenou nebo dokonce původnímu záměru neodpovídající událost. Tato fluidní povaha se týká i přístupu k výstavě a k instituci galerie, které nepředstavuje příhodné sociální a architektonické pole pro prezentaci umění, ale variabilní testovací platformu, kterou lze využít k sarkastickému zdání, že stáje ještě hledáme společenská východiska.

kurátorka: Marika Kupková

Inzerce

Galerie TIC

Galerie TIC

Galerie TIC:

Galerie mladých
Galerie U Dobrého pastýře
Galerie Kabinet
konTEXT

Adesa:

Galerie TIC
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 4
602 00 Brno

Otvírací doba:

Vzhledem k rozhodnutí vlády v souvislosti se šířením nemoci COVID - 19 jsou galerie do odvolání uzavřeny.
út-pá 10.00 - 18.00 hod
so 10.00 - 14.00 hod

Vstupné:

VSTUP ZDARMA

komentované prohlídky
po domluvě na tel.: +420 542 427 104

+420 542 427 108
+420 842 427 104

Kurátoři
Marika Kupková
Zuzana Janečková