Temný komiks o geniálním gotickém staviteli a sochaři z Brna

Akce již proběhla

Poznali jste z titulku, o kom je řeč? Pokud ano, máte bod a jistě se zájmem čtete dál. Pokud ne, nic jiného vám ani nezbývá. TIC BRNO zpřístupňuje Brno i s jeho historií veřejnosti originálně a s důvtipem. Komiks historika Michala Konečného a ilustrátora Pavla Matysky přibližuje život jedné z nejvýznamnějších osobností středoevropské pozdní gotiky, brněnského rodáka Antona Pilgrama.

Temný komiks o geniálním gotickém staviteli a sochaři z Brna

Anton se narodil v Brně po polovině 15. století a aby nabyl dobrého vzdělání v kamenickém oboru, vydal se na studijní cestu po Evropě. Tou však v té době zmítala jedna morová rána za druhou, takže se jeho cesta značně zkomplikovala a skončila až ve Štrasburku. Právě místní kolegové z cechu mu dali přezdívku Poutník – Pilgram, která mu už zůstala.

Po vyučení na mistra kameníka a svatbě se Anton vrátil zpět do Brna. Tam jej však čekalo nemilé překvapení. Pokud chcete vědět jaké a zajímají vás i okolnosti vzniku legendárního portálu Staré radnice s pokroucenými fiálami, který vytvořil právě náš komiksový hrdina, začtěte se do Kameníka.

Kameník, text Michal Konečný, ilustrace Pavel Matyska, vydává TIC BRNO, 2019

Informační centrum pod krokodýlem

Adresa:
Radnická 8
658 78 Brno

 

Otevírací doba:
Po – Ne  9.00 - 18.00
svátky  9.00 – 18.00

+420 542 427 150
+420 542 427 151