Jarní víkendy patří prohlídkám Brna

7. 4. 2018 - 3. 6. 2018
(dle programu)
Tematické prohlídky
100 Kč
Zdarma děti do 6 let | 50 Kč děti od 7 let, studenti, senioři, ZTP, ZTP/P

Rádi hledáte příběhy, historická data, milujete neobvyklá místa a lákavá témata? Pohled na Brno, jako město neobyčejné i každodenně prožívané, utvářené lidskými příběhy, vztahy a vzpomínkami vám zprostředkuje oblíbený cyklus tematických prohlídek. Jeho jarní část startuje na začátku dubna.

Jarní víkendy patří prohlídkám Brna

Společně s našimi průvodci se o jarních víkendech můžete vydat na osmnáct prohlídek Brna.

Ať již jste cestovatelé, návštěvníci města nebo jste v Brně „domácí“, vybírat můžete z nových i dříve známých okruhů. Opakujeme také nejúspěšnější prohlídky z únorového Mezinárodního dne průvodců.

Vydejte se na okruhy po stopách brněnských osobností, kostelů, ale i kaváren nebo mordů. Upozorníme vás na funkcionalismus v centru města, budovy, kterých si při běžném procházení ulicemi možná nikdo ani nevšimne. Představíme Brno v různých dobách – v baroku, v roce obléhání Švédy, za První republiky. Poznáte brněnské sídliště Lesná, zajímavosti ze čtvrtí Husovice a Zábrdovice nebo práci architektů – vily Ernsta Wiesnera v Masarykově čtvrti, vily Leopolda Bauera i slavné vily čtvrti Černá Pole. Ve výčtu prohlídek nemohou chybět ani oblíbené „výlety“ na Ústřední a Židovský hřbitov.

Židovský hřbitov

Jarní tematické procházky – Projdeme se po jednom z nejkrásnějších židovských hřbitovů v Evropě. Areál určený k poslednímu odpočinku brněnských Židů byl založen v roce 1852.

22. 4. 2018
13. 5. 2018
14:00
vchod na hřbitov
Nezamyslova 27
Židovské Brno s prohlídkou synagogy

Jarní tematické procházky – Při procházce se seznámíme s historií středověkého židovského osídlení v Brně. Navštívíme jedinou zachovanou synagogu v Brně na ulici Skořepka. Povíme si o zaniklých brněnských synagogách a o životě židovských obyvatel Brna po emancipaci Židů v 19.století.

22. 4. 2018
13. 5. 2018
10:00
centrum města
Brněnské kostely

Jarní tematické procházky – Tato trasa bude lemovat kostely v centru města. Některé uvidíte jen zvenčí, do některých budete moci vejít, posadit se a chvíli rozjímat. Podíváme se do katedrály sv. Petra a Pavla, půjdeme kolem kostela Nalezení sv. Kříže, kolem kostela sv. Máří Magdaleny a kostela sv. Janů.

5. 5. 2018
10:00
centrum města
Brněnské morytáty Jan Kruba

Jarní tematické procházky – Při této procházce centrem Brna Brna vám průvodce popovídá a ukáže, „kde se odehrál v minulosti jaký mord, jaká pověst se k němu váže a jaký přízrak kdy a kde můžete potkat“.

12. 5. 2018
10:00
centrum města
Reissigova vila a další brněnské vily Leopolda Bauera

Jarní tematické procházky – Leopold Bauer byl velmi osobitý architekt, vždy šel proti proudu a jeho stavby se dost vymykají ostatním stavbám své doby. Za jeho nejlepší stavbu bývá považována Reissigova vila, která bývá nazývána prvním moderním domem v Rakousku nebo též domem milovníka umění.

22. 5. 2018
14:00
centrum města
Toulky Masarykovou čtvrtí po Wiesnerových vilách

Jarní tematické procházky – Vydejte se s námi na procházku luxusní Masarykovou čtvrtí se zastavením u vil navržených významným brněnským architektem Ernstem Wiesnerem. Prozkoumejte s průvodcem jejich odlišnosti, ale i to, co je vzájemně pojí.

26. 5. 2018
10:00
centrum města
Toulky rokem 1645 aneb Švédů na bran marné klepání

Jarní tematické procházky – Pojďte spolu s námi po stopách času na procházku historií města Brna. Nahlédnete do prastarých kronik psaných odvahou a krví statečných Moravanů, kteří se zbraní v ruce bránili v roce 1645 město Brno před náporem švédských obléhatelů pod velením generála Torstensona.

27. 5. 2018
10:00
centrum města
Vily v Černých polích

Jarní tematické procházky – Vila Löw-Beer, vila Tugendhat a Arnoldova vila – to je trojice vil v Černých Polích, které během své prohlídky průvodkyně představí. Dozvíte se o historii těchto vil, jejich obyvatelích i o tom, jakou funkci plní vily dnes.

2. 6. 2018
14:00
centrum města
Od kláštera k nemocnici (zajímavosti ze Zábrdovic a Husovic)

Jarní tematické procházky – Při procházce se dozvíte o vzniku a téměř šest století trvající éře premonstrátského kláštera v Zábrdovicích, o jeho zrušení i o počátcích vojenské nemocnice.

3. 6. 2018
10:00
centrum města

 

Doporučte naše prohlídky svým přátelům – tic.je/jarni
Těšíme se na vás spolu s našimi průvodci

 

Inzerce

Průvodcovské služby

Průvodcovské služby – objednávky

Kontakty:

Věra Pečínková
Tematické procházky, průvodcovské služby

+420 542 427 153
+420 775 891 790

so + ne + svátky:
Informační centrum, Radnická 8
tel.: +420 542 427 150
e-mail: info@ticbrno.cz