KAM v Brně - recenze

Pozvání do vodojemů na Žlutém kopci Je to tady! Zpřístupnění vodojemů na Žlutém kopci formou komentovaných prohlídek TIC BRNO proběhne během těchto prázdnin. V den uzávěrky tohoto časopisu ještě nejsou známy konkrétní termíny, ale ve chvíli, kdy jej čtete,

Noční procházka chodbami brněnského podzemí nabízí ojedinělý zážitek netradiční výpravy do tajemného světa oživlých obrazů a dávno zašlých časů. Na dobrodružné cestě za odhalením bájného svatojánského pokladu se díky kouzlu čaronoční proměny stanete svědky rozličných setkání

Současný tanec v brněnském Janáčkově divadle aneb Nechte se uchvátit choreografiemi Ameriky

Balet brněnského národního divadla se rozhodl přivést na prkna Janáčkova divadla baletní klasiky dvacátého století, spolu se současnými tvůrci, a rozšířit tak nabídku současného baletního repertoáru. Tím brněnská scéna nejen reaguje na trendy zahraničních souborů, ale rovněž zvětšuje okruh svých diváků. Premiéra prvního představení v tomto duchu se uskutečnila již 29. října a nastudováním tří rozmanitých choreografií brněnský soubor ukázal svou konkurenceschopnost ve světě současného tance.

Člověk by řekl, že téma o Janu Husovi je tabu, že je to část naší historie, která je příliš vážná na to, aby se dala zhudebnit a zpívat. A přece se o to odvážlivci pokusili. Základní umělecká škola na Veveří ve spolupráci s Církví československou husitskou ( kdo by byl jako garant povolanější?) a občanské sdružení Verbum et musica, což jsou nadšenci pro divadlo a hudbu, na scénu Jana Husa přivedli. A hned v muzikálu, který předvedli brněnskému publiku 9. listopadu.

Brněnské operetní kříšení pokračuje

Po zrušení samostatného operetního souboru ve zdejším Národním divadle zhruba před deseti roky nemá tento žánr v moravské metropoli zrovna na růžích ustláno, i když se mu čas od času věnují jak Městské divadlo Brno (dokonce se samostatným tělesem šéfovaným Igorem Ondříčkem), tak NdB.

Když hlediště hledá vraha

Ve své vyvážené činoherní i hudební nabídce mívá Městské divadlo Brno šťastnou ruku při kvalitně nastudovaných titulech komediálních. Některé se stávají repertoárovými stálicemi – stačí připomenout stále reprízovaného Feydeauova Brouka v hlavě (1996)nebo Charleyovu tetu od Brandona Thomase z r. 2007.

Veroničin nepokoj

Novou sezónu zahájila činohra Mahenova divadla uvedením odložené premiéry hry Veroničin pokoj. Autorem je americký spisovatel a specialista na hororové příběhy Ira Levin a tomu odpovídá i žánr inscenace. Nečekejte ale žádné rekvizity známé z klasických hororů. Hrůza zde vyplývá hlavně z psychického nátlaku a manipulace.

Stránky

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307