KAM v Brně - rozhovory

Sametová revoluce se nezdařila. Stále žijeme v totalitě a režim utáhl šrouby. Alespoň v knize Listopád, nejnovějším románu Aleny Mornštajnové. S jednou z nejúspěšnějších českých spisovatelek současnosti jsme si povídali o svobodě,

Je autobiografická kniha vystoupením z komfortní zóny? Dočkáme se zpěvníku pro ty, co neumí zpívat? A snaží se být Adéla Elbel Halinou Pawlowskou? Přečtěte si zásadní rozhovor o Brně, rakvičkách, psaní a smaženém knedlíku.

Modelingu se věnuje od sedmnácti, loni zvítězila v soutěži MISS CZECH REPUBLIC a jejím snem je stát se televizní moderátorkou. S Karolínou Kopíncovou jsme si povídali o studiu žurnalistiky, oblíbených místech v Brně i síle sociálních sítí.

Je brněnský rap tvrdší než ten pražský? Jaké příběhy se dají spojit se zastávkami místní MHD? A co bude DJ Opia dělat, až vyjde jeho album Velkej průser? S výraznou osobností české hiphopové scény jsme si povídali o hudbě i street artu.

Ve dvanácti objevil svět akcií, aktivně podniká od šestnácti, jeho jméno je spojeno s několika brněnskými startupy i zajímavými mobilními aplikacemi, založil firmu FaceUp Technology, která bojuje se šikanou téměř po celém světě, a nyní, v jednadvaceti,

Luboš Vidlička je zakladatel a majitel franšízové sítě plant-based bister Forky's, zakladatel a spolumajitel plant-based krabičkové diety Greenbox. První Forky's založil v Brně před pěti lety, teď najdete devět dalších poboček např. v Praze, na Slovensku i ve Vídni.

Co se chystá v Uměleckoprůmyslovém muzeu nebo Místodržitelském paláci? Jaký je vztah mezi uměním a gastronomií? A je v Brně dostatek příležitostí pro mladé výtvarníky a designéry? Na tyto i další otázky hledáme odpovědi s ředitelem Moravské galerie Janem Pressem.

Proč je pro nás tak důležitá živá hudba? Jakou změnu přinese Brnu Janáčkovo kulturní centrum? A co obnáší konkurz do orchestru brněnské filharmonie? S její ředitelkou Marií Kučerovou jsme si povídali o muzice, mladých talentech i aktuální sezóně.

Co vidíme na obloze? A co přímo kolem sebe? Říjen na brněnské hvězdárně se ponese ve znamení Marsu i netradičního pohledu na Brno. O vesmírných tělesech, světelném smogu, změnách času i moravské metropoli jsme se bavili s Jiřím Duškem, velitelem stroje na zázraky.

Národní divadlo Brno letos zahájilo novou sezónu netradičně již v srpnu. S jeho ředitelem Martinem Glaserem jsme si povídali nejen o odložených premiérách a festivalu Janáček Brno 2020, ale i o Milanu Kunderovi, skloubení ředitelské a režisérské pozice a atmosféře v brněnské kultuře.

Stránky

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307