KAM v Brně - rozhovory

Je brněnský rap tvrdší než ten pražský? Jaké příběhy se dají spojit se zastávkami místní MHD? A co bude DJ Opia dělat, až vyjde jeho album Velkej průser? S výraznou osobností české hiphopové scény jsme si povídali o hudbě i street artu.

Ve dvanácti objevil svět akcií, aktivně podniká od šestnácti, jeho jméno je spojeno s několika brněnskými startupy i zajímavými mobilními aplikacemi, založil firmu FaceUp Technology, která bojuje se šikanou téměř po celém světě, a nyní, v jednadvaceti,

Luboš Vidlička je zakladatel a majitel franšízové sítě plant-based bister Forky's, zakladatel a spolumajitel plant-based krabičkové diety Greenbox. První Forky's založil v Brně před pěti lety, teď najdete devět dalších poboček např. v Praze, na Slovensku i ve Vídni.

Co se chystá v Uměleckoprůmyslovém muzeu nebo Místodržitelském paláci? Jaký je vztah mezi uměním a gastronomií? A je v Brně dostatek příležitostí pro mladé výtvarníky a designéry? Na tyto i další otázky hledáme odpovědi s ředitelem Moravské galerie Janem Pressem.

Proč je pro nás tak důležitá živá hudba? Jakou změnu přinese Brnu Janáčkovo kulturní centrum? A co obnáší konkurz do orchestru brněnské filharmonie? S její ředitelkou Marií Kučerovou jsme si povídali o muzice, mladých talentech i aktuální sezóně.

Co vidíme na obloze? A co přímo kolem sebe? Říjen na brněnské hvězdárně se ponese ve znamení Marsu i netradičního pohledu na Brno. O vesmírných tělesech, světelném smogu, změnách času i moravské metropoli jsme se bavili s Jiřím Duškem, velitelem stroje na zázraky.

Národní divadlo Brno letos zahájilo novou sezónu netradičně již v srpnu. S jeho ředitelem Martinem Glaserem jsme si povídali nejen o odložených premiérách a festivalu Janáček Brno 2020, ale i o Milanu Kunderovi, skloubení ředitelské a režisérské pozice a atmosféře v brněnské kultuře.

Hradišťan. Spirituál kvintet. Dva souznějící akordy české hudební scény se spojily s pěvkyní Dagmar Peckovou a na albu z jejich společného živého koncertu najdete známé písně, úplné novinky, ale třeba i staroslověnský chorál.

Básník, prozaik, nakladatel, uplynulé dva roky i komunální politik. Při rozhovoru s Martinem Reinerem jsme se dostali od projektů ve veřejném prostoru k literatuře a zase zpátky, přitom jsme však zůstali v jedné čtvrti – brněnském Bronxu.

Marek Fišer je od listopadu 2018 členem Rady města Brna pro oblast kultury. Na jaře 2019 se stal členem Pirátské strany. Absolvoval bakalářské studium nizozemštiny na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a Management cestovního ruchu na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze.

Stránky

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307