KAM v Brně - rozhovory

Národní divadlo Brno letos zahájilo novou sezónu netradičně již v srpnu. S jeho ředitelem Martinem Glaserem jsme si povídali nejen o odložených premiérách a festivalu Janáček Brno 2020, ale i o Milanu Kunderovi, skloubení ředitelské a režisérské pozice a atmosféře v brněnské kultuře.

Hradišťan. Spirituál kvintet. Dva souznějící akordy české hudební scény se spojily s pěvkyní Dagmar Peckovou a na albu z jejich společného živého koncertu najdete známé písně, úplné novinky, ale třeba i staroslověnský chorál.

Básník, prozaik, nakladatel, uplynulé dva roky i komunální politik. Při rozhovoru s Martinem Reinerem jsme se dostali od projektů ve veřejném prostoru k literatuře a zase zpátky, přitom jsme však zůstali v jedné čtvrti – brněnském Bronxu.

Marek Fišer je od listopadu 2018 členem Rady města Brna pro oblast kultury. Na jaře 2019 se stal členem Pirátské strany. Absolvoval bakalářské studium nizozemštiny na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a Management cestovního ruchu na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze.

Petr Kapoun Je CEO společnosti SAB Aerospace, s.r.o., která sídlí v brněnském Technologickém parku. Dceřiná společnost italské firmy byla v Brně založena roku 2014 a věnuje se vývoji, testování i montáži součástek a konstrukcí pro vesmírný průmysl.

Michal Sedláček Vystudoval FA na VUT v Brně a Školu architektury na AVU v Praze. Po studiích odešel do zahraničí, působil v New Yorku, Moskvě, Los Angeles. Pracoval mimo jiné také v ateliéru známého architekta Franka Gehryho.

Tichý Tarzan. Vitka. Pravidla bincárny. Režisérka Anna Davidová zanechává už několik let svými inscenacemi v Divadle Husa na provázku velmi výraznou stopu, byť je v pozici umělecké šéfky divadla teprve rok.

Laďka Blažková, tisková mluvčí Ligy vozíčkářů, má se svým kamarádem spisovatelem Láďou Ziburou kromě nekorektního smyslu pro humor společnou i lásku k cestování. Co naopak společného nemají, je Laďčina víra v Boha.

K uvolněnému vzájemnému rozhovoru se sešly herečky Táňa Malíková a Erika Stárková. Proč je Brno absolutně skvělé místo k žití? Jaké dveře otevírá sláva a k čemu je dobrá anonymita? A kam svou kamarádku Eriku, bývalou představitelku Maryše, pošle Táňa na kávu? To a mnohem více zjistíte na následujících stránkách.

Vitráže, obrazy, sochy, grafika, geometrie. K rozhovoru jsme si pozvali dva umělce úzce spojené s Brnem. Zatímco Laco Garaj vystavuje již od 80. let a nyní dává přednost tvorbě na venkově, Václav Kočí patří k mladší generaci výtvarníků a ateliér má na Kraví hoře.

Stránky

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307