Brněnská Bohéma chce patřit umělcům i divákům

Od počátku existence patří k Janáčkovu divadlu restaurace Bohéma. Je stejně vzdušná a honosná jako foyer divadla. Před třemi léty se slavnostně po dlouhé rekonstrukci otevřela, aby se brzy poté s velkou ostudou zavřela. Dnes má Bohéma opět otevřeno. A jaká má být?

Zeptala jsem se na to člověka nejpovolanějšího, jednatelky firmy KAREST BOHÉMA, která restauraci provozuje, Daniely Kundrové.

 

Nebude to zase bublina, která splaskne?

Jejda, vy na mne jdete zostra. Já bych si moc přála, kdyby Bohéma zase žila! Představuji si, že sem budou chodit umělci se svými přáteli na kávu či na oběd, že sem přijdou studenti debatovat u vína o svých životních snech, nebo babičky si popovídat u kafíčka a dortíku. Já se do toho prostoru úplně zamilovala a jsem přesvědčena, že tento typ provozu, propojení restaurace a kavárny, je v Brně ojedinělý. Máme novou nejmodernější kuchyni a šikovné kuchaře a věřím, že se mi podaří zařadit Bohému mezi špičky v brněnské gastronomii.

Máte nějaký konkrétní plán?

Především bych chtěla vytvořit tradici. Aby Bohéma navazovala přímo na provoz divadla. Aby poskytla servis obecenstvu, pro které je návštěva opery, koncertu či baletu svátkem a určitě by ho neměli prožít v hektickém stíhání tramvají před a především po kulturní akci. Proto nabízím prodloužení zážitku u nás.

To znamená, že lákáte na konkrétní akce?

V kulturní oblasti zatím jen na takové mini akce. V pátek jsou to jazzové večery a ve středu improvizace na klavír. Ale jednám dál jak s divadlem, tak se studenty – umělci, jak bychom mohli spolupracovat. Plánuji třeba besedy s umělci, autogramiády – možností je hodně.

Podle přízvuku jste Slovenka?

Narodila jsem se na Moravě, ale pak se moji rodiče odstěhovali do Čadce. Táhlo mne to zpátky, ani nevím proč. Do Brna jsem se dostala díky brigádě a už jsem tu zůstala. Město mi učarovalo, našla jsem tu přátele, zázemí, lásku, doplnila jsem si vzdělání v oblasti gastronomie.

Jaký máte sama vztah k umění?

Miluji ho. Proto beru taky provoz Bohémy jako výzvu a jako spojení svých snů. Propojují se mi tu dvě lásky – láska ke gastronomii a k divadlu. Divadlo a jídlo, to miloval také například Rossini, nemám pravdu? Ale ten na rozdíl ode mne zůstal u té hudby……

Takže máte za sebou uměleckou průpravu?

Já jsem si vždy přála být baletkou. Obdivovala jsem jejich lehkost a půvab. Ale bohužel jsem neměla příležitost se baletu věnovat a moc mne to mrzí. Když jsem poprvé uviděla na stěnách Bohémy jejich fotografie, tak mne zamrazilo a věděla jsem, že sem patřím, že tady je můj osud…. A mám tu mladá děvčata jako servírky, podívejte, no, nevznáší se jako baletky?

Kde jste pracovala před tím?

Několik let jsem pracovala jako provozní v restauraci La Bouchée v Brně. Myslím, že za mého působení se nám z ní podařilo udělat dobrý podnik. Ale chtěla jsem dál a víc. Bohéma je pro mne výzva. Chci, aby to byl podnik na úrovni, kde je klid a pohoda a kam mohou zajít na kávu či na skleničku i ty zmíněné babičky, nebo studenti, zkrátka každý.

A co meníčka a pivo? Není to u vás moc drahé?

Já vím, že dnes lidé pořád spěchají a z oběda musí být během dvaceti minut zase v práci. Ale já tu nechci zase zpátky závodní jídelnu! Chci podnik, kde se lidé v klidu a v pohodě naobědvají, z cen rozhodně strach mít nemusí. Nebo takový pracovní oběd, ten přece nejde udělat za čtvrt hodiny.  A nechci pivnici, takových podniků je v Brně dost, ale Bohéma, ta je jen jedna a je jedinečná!

 

Děkuji za rozhovor a ať se vám daří!

Karla Hofmannová

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307