KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

RSS

Galerie TIC se dlouhodobě profiluje jako prostor pro živé umění. Kromě pořádání výstav proto klade důraz na sdílení každodenních problémů a životních situací umělkyň a umělců nebo kurátorek a kurátorů. Tento zájem se v praxi projevuje spontánní podpůrnou činností a péčí reagující na potřeby a problémy umělecké scény.

I přes mimořádná opatření Kino Art stále funguje a pomáhá bojovat proti nudě a trudomyslnosti. Do zbraně proti mrzení povolal osvědčené válečníky, nikoho jiného než filmové projekce a oblíbené filmové kvízy!

Projekt Brno INdustrial, za kterým stojí TIC BRNO spolu s partnery, v roce 2020 představuje město novou optikou. Nabízí mix historických souvislostí, průmyslových památek a fungujících staveb, příběhů i současného kreativního dění.

Na první pohled by se mohlo zdát, že v době koronavirové pandemie je Turistické informační centrum téměř bez práce. Opak je ale pravdou. A více než kdy jindy platí, že TIC BRNO nefunguje jen pro návštěvníky města, ale také pro místní. Podporuje aktivity umělců, kreativců

Je to tak, řadu z vás zastihla koronavirová pandemie se zakoupenou vstupenkou v kapse. Co nyní s ní? Spousta lidí se rozhodla vstupenky nevracet, a pomoci tak kultuře, vzdělávání a sportu přežít horší časy, ale ti, co chtějí peníze zpět, na to mají samozřejmě právo.

Současnou situací netrpí jen brněnská kultura, zasažena je místní gastronomická scéna i kreativci a poskytovatelé dalších služeb. Platforma (ni)KAM v Brně se tak dle potřeb rozšiřuje o další témata. Na gastronomické lince spolupracuje TIC BRNO například s nezávislým projektem Save Gastro Brno.

Nadechni se, zhluboka. Zvolni. Zpomal. Buď v klidu… Buď v klidu, protože Brno tuhle těžkou dobu zvládne a všechno bude zase dobré. Brněnsky dobré. To je význam transparentu, který byl v dubnu vyvěšen na dočasně zavřené věži Staré radnice. Vytvořil ho TIMO a tohle všechno vám vzkazuje TIC BRNO.

Labyrint pod Zelným trhem, Kostnice u sv. Jakuba, Mincmistrovský sklep a atomový kryt 10-Z mají zbrusu nový web. Zjistíte na něm, co se v podzemích děje, nahlédnete do jejich historie a najdete zde také nabídku služeb a pronájmů. Vzhůru do podzemí!

Brno je kulturní mozaikou, stýkají se tady lidé různých národností i náboženství. Potkáte tu kostely církve pravoslavné, evangelické, řecko- i římskokatolické nebo židovskou synagogu. Kromě katedrály, baziliky, kostelů a chrámů k těmto místům modlitby patří i menší kostelíky a kaple.

Ptal se mě pán při rouškové diskuzi o těžké situaci umělců: „A kde na těch internetech to divadlo je?“ Zvláště díky sociálním sítím jsme nepřišli o naše oblíbené herce a scény v těchto měsících úplně. Podíváme se, která divadla vás v domovech potěší alespoň on-line programem.

Nečekaná situace si žádá nečekaná řešení. Jako mnoho jiných, i tvůrce z Divadla Husa na provázku donutila koronavirová pandemie hledat nové cesty, jak mluvit o tématech, která pokládají za důležitá. Co na tom, že se přitom ze zkušených dramaturgů stanou nesmělí moderátoři

V průvodci #Brno město hudby, jehož kapitolu o opeře jsme vám představili v minulém vydání, se dozvíte i zajímavosti o brněnské jazzové scéně. Hudební publicista Boris Klepal uvedl segment s názvem Improvizační liga následujícím textem.

Přestože dveře Moravského zemského muzea jsou kvůli opatřením vlády zavřené, muzeum zůstává otevřeno alespoň ve své virtuální podobě. Denně jsou pro vás připravena ohlédnutí, vzpomínky, reportáže, dokumenty či nové nadějné plány.

V průběhu května by se knihovny měly pozvolna vracet do provozu, i přesto opatrnosti nikdy nezbývá, a tak pro vás Knihovna Jiřího Mahena na svých webových i facebookových stránkách pravidelně zveřejňuje tipy na knihy, ke kterým se můžete dostat i v elektronické podobě z pohodlí svého domova.

Gastronomie v době pandemické prochází těžkou zkouškou. Mnoho lidí takřka ze dne na den zbavených možnosti obživy, pokrmy se z talířů přesunuly do krabiček, pivo do PET lahví a káva do kelímku.

Podle společenských předpovědí na květen to vypadá, že i v máji budou kina zavřená. Je jasné, že čím déle bude nouzový stav trvat, tím drastičtější bude mít dopady na všechna kina a na celou českou audiovizuální kulturu. Avšak – ač je situace vážná, nemalujme čerty na filmová plátna.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307