Autentický průvodce TO JE BRNO II. od TIC BRNO

1. 3. – 31. 12. 2019

Znáte Brno? A víte, kde stával tzv. hříbek? Kde najdete funkcionalistickou rozhlednu, z níž ale nikam neuvidíte? Kde máme ostrov jak dělaný k procházkám se psy a dětmi? Že se dá pod Petrovem plout ve člunu? V jaké kuchyni si můžete opravit kolo? A kde mají výběh lamy?

Autentický průvodce TO JE BRNO II. od TIC BRNO

Autentický průvodce dává slovo skutečným Brňanům, přináší jejich vidění města a osobní životní zkušenosti. „Autentický“ formát publikace jim navíc dopřává úplnou svobodu projevu, což může mít za následek různá nečekaná vyústění. V případě prvního dílu např. celá věc vyústila až ve dva následné dotisky. Doufáme, že letos to dopadne podobně, jen bez zbytečných skandálů. Brněnský humor, jak trefně poznamenala překladatelka, není vtipný pro každého.

Ve druhém díle jsme oslovili 10 místních znalců a jednoho Pražáka – konkrétně Jakuba Horáka. Jeho smysl pro humor je nám blízký a navíc na něj prasklo, že v Brně i jednou skutečně byl. Těšili jsme se, že nám dá sodu, na jakou jsme od obyvatel hlavního města zvyklí, ale z jeho kapitoly jsme doteď v šoku. Je možné, že se Jakub narodil do nesprávného města?

Místní autoři prokázali očekávanou míru odbornosti, zasvěcení i vtipu. Herečka popsala brněnská divadla, životní cyklista shrnul cyklistickou vybavenost, zapálený trainspotter pojednal o našich nádražích, děti popsaly možnosti vyžití pro děti, módní návrhář přiblížil módní scénu atd. Souhrnem je materiál, který poskytne přespolním hluboký vhled do místních komunit, subkultur a fascinujících zákoutí BRNOa místním může odhalit místa, kolem kterých třeba pravidelně chodí a přitom je vlastně vůbec neznají.

Máte doma v knihovně jedničku TO JE BRNO? Pak vám netřeba cokoli vysvětlovat. Pokud však jsou i tací, které fenomén brněnského autentického průvodce minul, měli by si doplnit vědomosti na některém z našich infocenter nebo v e-shopu TICBRNO.cz.

„Nenechte se ošálit hřejivými světly trendy barů a kaváren. Brno má i svou odvrácenou, pozapomenutou a omšelou tvář. A skutečně teď není řeč o budově hlavního nádraží. V prolukách a mezidvorcích se ukrývají trošku jiné pamětihodnosti.“

Áša Sárová, autorka kapitoly Skryté Brno

„Kdysi mrtvá ulice, kde jedinou událostí bylo zmizení paní v chodníku v roce 1976, začala konečně ožívat. Dneska je zázrak, když se vám ji podaří projít bez nákupu.“ David Severa, autor kapitoly Módní Brno „Pod nejhorším nádražím v republice byl v Brně nejhorší podchod zvaný Myší díra. Zápach pražených oříšků se v něm mísil s vůní bezdomovců, kapsáři okrádali vyděšené návštěvníky města, svérázný pán choval v náručí svoji beznohou ženu a nabízel ji za úplatu k sexuálním službám.“

Plk. Josef Prokeš, autor kapitoly Mizející Brno

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307