Bavte se (s) Janáčkem. Aneb Leoš má svůj web!

Bavte se (s) Janáčkem. Aneb Leoš má svůj web! Hudební skladatel Leoš Janáček. Jeho opery se hrají po celém světě, od svých 11 let žil v Brně a díky TIC BRNO má svůj vlastní web! Můžete si na něm zahrát hudební pexeso, zjistit zajímavosti ze skladatelova života, prostudovat kompletní soupis díla nebo vybrat originální dárky s janáčkovskými motivy.

Leoš Janáček na www.leosjanacek.eu Foto TIC BRNO

Na novém webu naleznete nejen zajímavé informace o skladateli a současných brněnských aktivitách s ním spojených, ale například také kouzelné animované video „Kde se Janáček narodil a studoval“, které vzniklo ve spolupráci s Vendulou Chalánkovou, jejíž rukopis se promítá do grafiky celého webu, a Davidem Lisým. „V letošním roce připravujeme instalaci deseti informačních panelů, které budou označovat místa spojená s Janáčkem přímo v terénu a jsou s webem propojeny,“ popisuje Šárka Zahrádková. „Po stopách Leoše Janáčka se můžete vydat ale již nyní díky stejnojmenné tištěné publikaci, která je v prodeji v informačních centrech TIC BRNO,“ doplňuje.

A dvě originální kolekce suvenýrů se značkou Janáček Brno? Jednu připravila Vendula Chalánková, která podle historických fotografií zpracovala vlastní vyobrazení Leoše Janáčka, jeho blízkých a postavy z opery Příhody lišky Bystroušky. Druhá kolekce, od grafičky Barbary Zemčík, je založená na motivech Janáčkových nápěvků mluvy: situace a útržky hovorů včetně notového záznamu, které si skladatel více než třicet let zaznamenával.

Seznamte se, prosím:

www.leosjanacek.eu

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307