Benefiční rodinný koncert Josefa Špačka

4. 2. 2015
19:30
Besední dům, Brno

Sdružení Varhany pro Královo Pole pořádá 4. února v Besedním domě benefiční koncert Josefa Špačka (*1986). Tento mladý umělec patří mezi absolutní špičku nové generace houslistů, od roku 2011 je nejmladším koncertním mistrem České filharmonie. V roce 2012 se jako první český houslista probojoval v nejobtížnější světové houslové soutěži královny Alžběty v Bruselu mezi prvních dvanáct laureátů.

KromPrague Cello Quartetě zmíněného Josefa Špačka uslyší posluchači další členy rodiny Špačkových. Bratr Petr Špaček (violoncello) je zakladatelem violoncellového kvarteta Prague Cello Quartet. Otec Josef Špaček (violoncellista) působí již 24 let jako zástupce koncertního mistra v České filharmonii. Na rodinných koncertech účinkuje také sestra Jana (příčná flétna, klavír) a dvanáctiletý bratr Jakub (klavír, housle).

Společné účinkování Špačkových chce poukázat na projekt, jehož cílem je postavit nové třímanuálové varhany s mechanickou trakturou v kostele Nejsvětější Trojice v Brně-Králově Poli. Varhany budou mít i koncertní využití (např. v rámci Brněnského varhanního festivalu), a tak je při jejich návrhu dispozice kladen důraz na co největší barevnost a rozmanitost (budou mít až 40 rejstříků).

Špačkovi mají k Brnu a ke kostelu Nejsvětější Trojice úzký osobní vztah, proto se rozhodli tento projekt podpořit.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307