Betlémy, historické hračky a skleněné kuriozity

4. 12. 2015 – 10. 1. 2016
Letohrádek Mitrovských, Veletržní 19, Brno

Tradiční výstavu betlémů z nejrůznějších materiálů můžete navštívit v Letohrádku Mitrovských. Instalace představuje sběratelské exponáty Naděždy Parmové včetně miniatur. Doplňují ji kolekce historických betlémů i solitérní kusy ze skromnějších sbírek nebo od jednotlivých tvůrců. Bonusem letošní výstavy je čerstvě vydaný Starobrněnský betlém ilustrátorky Jany Moštkové.

Betlém

Jedná se o betlémovou kuriozitu, sestavenou ze známých staveb, vytvářejících pozadí pro narození Ježíška i osobností se vztahem ke Starému Brnu, které se sklánějí nad jesličkami (Eliška Rejčka, Raduit de Souches, Antonín Arnošt Mitrovský, Johann Gregor Mendel, Leoš Janáček...).

Pod bohatě nazdobenými stromečky najdete historické hračky ze sbírky manželů Pecháčkových. Nechybí domečky a pokojíčky pro panenky, kuchyňky, ve kterých se dalo skutečně vařit, zmenšené koloniály, cukrárna s pekárnou, chlapecké hračky, hry, houpací koně, medvědi i celé rodiny panenek.

Umění „trpělivých lahví“ můžete obdivovat prostřednictvím zařazených originálních miniatur z dílny středoevropského rekordmana Leopolda Heneše. Na výstavě představí předměty s vánoční a zimní tematikou, jak jinak, než šikovně vložené do nejrůznějších lahví, ale i žárovek!

Slavnostní atmosféru dotvoří vánoční floristické dekorace, pryskyřicí vonící stromečky a historické vánoční ozdoby od 30. do 90. let 20. století.

Výstava probíhá pod záštitou primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála.

Otevřena je denně kromě pondělí od 10 do 16 hodin, ve dnech 24. a 31. 12. 2015 a 1. 1. 2016 je uzavřena. Po oba vánoční svátky, 25. a 26. 12., bude přístupná od 13 do 17 hodin.
Více na www.letohradekbrno.cz

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307