Březen v brněnských divadlech ve znamení festivalů

Vypadá to, že v Brně po plesové sezoně nastala sezona festivalů, alespoň v divadlech. Hned první březnový víkend proběhne v Polárce Festival pro zavěšenku, v BuranTeatru uspořádají dle jejich slov „něco jako festival“ s názvem Náplava (10.–12. března) a na konci měsíce začíná mezinárodní festival divadelních škol ENCOUNTER. Pokud ale dáváte před festivalovým shonem přednost raději klidným návštěvám divadla, mám pro vás několik doporučení pro příjemné večery plné rozjímání, zábavy i poučení.

Březen v brněnských divadlech ve znamení festivalů

V Martě můžete v březnu vidět celý repertoár sezony. Klasická komedie Carla Goldoniho Poprask na laguně se hraje 4. března. V dalších dnech je možné zhlédnout tragikomedii Opilí současného ruského dramatika Ivana Vyrypajeva (5. a 10. března). Nastudování inscenace Mejerchold. se ujal režisér J. A. Pitínský podle původního scénáře Jakuba Kostelníka a tento životopis slavného ruského divadelníka ztvární herci 6. a 10. března.

Životopis českého malíře 19. století Jaroslava Čermáka se rozhodli inscenovat v divadle Polárka. Představení Kulhavý šermíř podle knihy Antonína Zhoře režíroval Matěj T. Růžička. Poutavý příběh romantického hrdiny zaujme nejen dětského diváka. Hraje se v úterý 3. března. Indián v ohrožení je inscenace v režii Jiřího Havelky, kterou uvádí HaDivadlo už přes 10 let, a rozhodně stojí za to ji vidět. Teorie relativity není žádná nuda a pochopí ji každý divák, pokud se ovšem vyskytne ve správném časoprostoru, konkrétně 15. března v pasáži Alfa. Ještě jedno životopisné představení si dovolím doporučit. Nese název Mne blesk se dotekl a popisuje osud brněnského literáta Rudolfa Těsnohlídka. Režie se ujala Zoja Mikotová a inscenace se uvádí v rámci cyklu Spílání Brnu. Hraje se v divadle Reduta 28. března.

A nezapomeňte v březnu vyrazit nejen do divadla, ale i na nějakou první jarní procházku.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307