Brněnská 16. Posilujte pouhým pohledem

Letos v říjnu se uskuteční již 57. ročník Brněnské 16. Úderné motto letošního ročníku zní „umění posiluje“ a vychází z něj také vizuál pro tento rok od grafického studia The Rodina.

Studio vzniklo v roce 2011 a sídlí v Holandsku, ale skrze své členy Terezu Rullerovou a Víta Rullera je napojené i na Brno a  na tuzemskou kulturní scénu. Možná jste se setkali s jejich grafickými návrhy pro Moravskou galerii, Dům umění Brno nebo s vizuály pro platformu 4AM.

Vyznačují se progresivním přístupem ke grafickému designu, který pojímají intermediálně a s přesahy k performanci. S přehledem vstřebávají postinternetovou situaci a současné trendy. Návrhy pro Brněnskou 16 reprezentují uměním posílené svalnaté dělníky kultury, umělce a, jak doufáme, i samotné diváky.

A nakonec malá sonda do letošního programu. Kromě soutěžních filmů z celého světa, se můžete těšit třeba na archivní perly o tom, jak umění posilovalo v 60. a 70. letech v Československu, na krátké filmy z Asie, animované filmy z lega spojené s animačním workshopem, retrospektivy, výstavu loutek a další. Zkrátka hodně umění a hodně zábavy. Kino Art se přemění v jednu velkou posilovnu.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307